Specialisten op het gebied van panorama-foto's hebben een foto van 320 gigapixels gemaakt van de stad Londen. Hiermee is het oude record van 281 gigapixels verbroken, dat in augustus 2011 door Nederlandse wetenschappers werd neergezet met een foto van een zebravis-embryo.
Specialisten van het bedrijf 360 Cities maakten de enorme afbeelding door in totaal 48.640 plaatjes met elkaar te verbinden. De foto's werden gemaakt met vier Canon EOS 7D-camera's, uitgerust met EF 400mm f/2.8L IS II USM-lenzen en Extender EF 2x III-teleconverters, vanaf de top van de BT Tower in Londen.
De bewuste 320-gigapixelafbeelding is te bekijken via een speciaal daarvoor ingerichte webpagina. Het nemen van de foto's nam drie dagen in beslag maar aan elkaar plakken van de foto's duurde daarna enkele maanden. Hiermee is begonnen aan het eind van de Olympische Spelen in Londen in 2012. Als de foto op een normale resolutie wordt uitgeprint, zijn de afmetingen 98 bij 24 meter.
Het vorige pixelrecord was in handen van Nederlandse wetenschappers die een foto maakten die bestond uit 26.000 individuele foto's die samen een 281 gigapixelfoto vormden. Deze foto van een zebravis-embryo, werd gemaakt met behulp van een elektronenmicroscoop in augustus 2012. De grootste panoramafoto van een stad betrof die van Shanghai die in 2010 werd gemaakt en die een resolutie van 272 gigapixels had.

[Reactie gewijzigd door Beesje op vrijdag 22 februari 2013 11:48]
[Reactie gewijzigd door Bl@ckbird op vrijdag 22 februari 2013 11:48]
Dat kun je ook goed zien als je inzoomt op de London Eye.De overlap is niet overal perfect van dichterbij.
Deze panorama is 4 keer zo groot, dus reken maar uit...It’s about 5GB or so on the web. the photoshop files are about 120GB.
[Reactie gewijzigd door B64 op vrijdag 22 februari 2013 13:32]
[Reactie gewijzigd door Kevinp op vrijdag 22 februari 2013 11:33]
PS. Our old friend Buzby is hiding in the gigapixel image too. Find him, click the link and you could win one of three iPad 3's. Be the first, and you'll also get a year's free BT Broadband.
[Reactie gewijzigd door watercoolertje op vrijdag 22 februari 2013 11:25]
[Reactie gewijzigd door nuklor op vrijdag 22 februari 2013 12:40]
En dat is nu net waar ik naar zat te kijken, op de bovenstaande foto zie je een gewoon statief, geen automatisch panokop. En dat verbaasde me een beetje.Dat zal waarschijnlijk volledig automatisch gebeurd zijn.
[Reactie gewijzigd door Gunirus op vrijdag 22 februari 2013 11:12]
[Reactie gewijzigd door LOTG op vrijdag 22 februari 2013 11:28]
[Reactie gewijzigd door Bo0bz op vrijdag 22 februari 2013 17:18]
[Reactie gewijzigd door HansKeesom op zaterdag 23 februari 2013 09:35]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Apple Microsoft Sony Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True