Computerfabrikanten verscheepten vorig jaar fors minder pc's voor de Nederlandse markt, blijkt uit cijfers van Gartner die NU.nl claimt in zijn bezit te hebben. Het aantal daalde met bijna 11 procent; een jaar eerder daalde het aantal verkochte pc's ook al fors.
In totaal verscheepten computerfabrikanten vorig jaar 2,7 miljoen pc's naar Nederland, schrijft NU.nl. Hoewel niet duidelijk is hoeveel pc's daadwerkelijk zijn verkocht, valt uit de cijfers wel af te leiden dat het niet bijster goed gaat met de Nederlandse pc-markt: in 2011 werden nog 3,1 miljoen pc's verscheept, een daling van 10,9 procent. Dat is een snellere daling dan in de rest van de wereld: daar daalde het aantal verkochte pc's met 3,5 procent. In 2010 verscheepten fabrikanten nog 3,5 miljoen pc's voor de Nederlandse markt.
De lancering van Windows 8 heeft niet de opleving gebracht waar veel fabrikanten op hadden gehoopt. In het vierde kwartaal van 2012, toen Windows 8 net uit was, werden 722.000 pc's verscheept. Een jaar eerder waren dat er nog 917.000; een daling van maar liefst 21,3 procent. In het derde kwartaal zakte het aantal verscheepte pc's ook al met 33 procent.
De pc's die nog verkocht worden, zijn hoofdzakelijk afkomstig van HP. In het laatste kwartaal van vorig jaar had dat bedrijf op de Nederlandse pc-markt een marktaandeel van 23,3 procent, tegen 16 procent voor Acer, 12,2 procent voor Dell en een aandeel van 8,9 procent voor Asus. De pc-markt lijdt onder de opkomst van tablets; ook buiten Nederland is deze trend zichtbaar.
Daarvoor zijn de hybride tablets in het leven geroepen. Het begon met de Dell Duo en werd verbeterd door de Asus Transformer 1 met Android. Hierdoor is de molen van hybrides gaan rollen. Inmiddels zijn er zeer veel tablets die voor het typewerk een flap erbij leveren om te kunnen typen.Of tik jij graag werkstukken op een iPad/Android tablet?
zegt misschien weinig, maar ik heb nog nooit een Transformer in het wild gezien, en werk toch in de ICT en hou van gadgetsAntwoord is ja en er zijn heel veel mensen die een Transformer (Prime) hebben aangeschaft. In de eerste weken van de release was er een echte run op deze systemen en op het moment dat een batch binnenkwam, dan wist je als leverancier dat deze binnen 1 uur was uitverkocht
Ik denk dat het allemaal wel meevalt. Zeker als je kijkt naar welke bedragen mensen voor een high-end smartphone + abbo en hun tablet neertellen. Een pc van 500 euro zou te duur zijn, maar een tablet van 500 euro niet? De pc markt is gewoon aan het verschuiven.Ik denk dat het vooral met de recessie te maken heeft, de aanhoudende werkloosheid, etc. Mensen hebben tegenwoordig gewoon minder te besteden en de mensen die het geld wel hebben, gaan er voorzichtiger mee om.
[Reactie gewijzigd door catfish op vrijdag 8 februari 2013 23:57]
Vraag jij geld aan je moeder als je een pc voor haar in elkaar zet?(of werk je gratis?)
[Reactie gewijzigd door Mijiru op zaterdag 9 februari 2013 08:37]
Grappig dat je het zegt. Na een paar maanden met Windows 8 begin ik juist voor het eerst serieus te twijfelen of het niet tijd wordt voor een overstap naar Linux. De richting die Microsoft is ingeslagen met Windows bevalt me persoonlijk totaal niet, terwijl Linux steeds meer support krijgt waardoor het een beter alternatief wordt.Windows heeft de laatste jaren dermate vooruitgang geboekt
[Reactie gewijzigd door DummyXL op vrijdag 8 februari 2013 20:45]
[Reactie gewijzigd door DummyXL op zaterdag 9 februari 2013 09:42]
Is het echt sneller of lijkt het maar zo. Ik had Windows 8 op een Netbook wat behoorlijk zwakke hardware is. Starten ging super snel, dus de gevoelsbeleving. Maar ik heb het idee dat er alleen wat met prioriteiten is geschoven en men een truuk heeft uitgehaald met de virusscanner. Mij bevindingen:Ik gebruik zelf Windows 8 op m'n laptop en HTPC en ben erg tevreden. Het is veel sneller en stabieler dan 7.
Ik moet ook nog een nieuwe bak hebben sinds de uitstekende (Dell) klapdoos de geest heeft gegeven.Linux is nog eng
[Reactie gewijzigd door Titan_Fox op vrijdag 8 februari 2013 18:50]
Zeker wel! Stond zelfs in de bijgeleverde readme.txt (of hoe dat ding ook heette). Vervang explorer.exe door fileman.exe, en klaar. 3.x interface.Toen je Windows 95 installeerde, kon je ook niet terug naar een 3.11 view.
Haha, onzin. Voordat Vista uitkwam had MS jarenlang XP. En dus hetzelfde schreeuwerige interface met kleuren die door een blinde waren uitgezocht. Het verschil tussen Vista en W7 zijn minimaal.Da's natuurlijk onzin. Microsoft is al decennia de trendsetter als het aankomt op user interfaces.
Waarom zou je in hemelsnaam een kopieer/verplaats actie wilen pauzeren die hoort rustig op de achtergrond uitgevoerd te worden zonder dat je er last van hebt. Heb hier win 8 op een pc aleen omdat het maar 30 euro was maar vind het een gedrocht.Da's natuurlijk onzin. Microsoft is al decennia de trendsetter als het aankomt op
knip
gewoon de volle mep betaald..
[Reactie gewijzigd door ErikRedbeard op zondag 10 februari 2013 02:12]
[Reactie gewijzigd door Madrox op zaterdag 9 februari 2013 15:54]
Die bestaan wel, alleen niet zo luxe als wat jij wilt.Waarom zijn er nog steeds geen kasten waarbij ik modulair een computer kan opbouwen.
Omdat dat flink duurder zal zijn voor een comfort wat zelfs de meeste tweakers maar eens in de zoveel jaar zullen gebruiken (en dus maar een paar keer tijdens de levensduur van een PC ), en de meeste mensen nooit zullen gebruiken.Laten we zeggen een mainbord/videokaarten ect. in-/uit schuiven. Zonder dat ik alles open moet schroeven en kabeltjes moet leggen.
[Reactie gewijzigd door teacup op zaterdag 9 februari 2013 20:20]
[Reactie gewijzigd door BoringDay op zondag 10 februari 2013 14:59]
[Reactie gewijzigd door risljaninasim op vrijdag 8 februari 2013 18:31]
Tja, de gemiddelde gebruiker heeft nou eenmaal geen PC nodig om zijn/haar dagelijkse bezigheden te doen. Mailen, op internet surfen, Facebook, Twitter etc... doet men allemaal op de tablet of telefoon. Een laptop wordt dan gebruikt om brieven e.d. te typen. Deze zijn allen mobiel en je hoeft er geen ruimte voor in te delen zoals je dat bij een PC wel moet. De PC begint achterhaald te worden.De pc-markt lijdt onder de opkomst van tablets
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Android Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Microsoft Sony Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True