LG Display heeft in het vierde kwartaal een recordomzet behaald van 6 miljard euro als gevolg van een sterk gestegen afzet van panelen in alle segmenten. Vooral de verkoop van passieve 3d-panelen voor tv's en panelen voor smartphones en tablets droegen bij aan het resultaat.
Het Koreaanse bedrijf wist het laatste kwartaal flink te profiteren van de sterk gestegen vraag naar onder meer panelen voor smartphones en tablets. LG Display wist dit kwartaal van deze schermen, waar een beduidend hogere marge op zit, 10 procent meer af te zetten dan in het vorige kwartaal. LG Display levert onder meer 70 procent van de iPad-schermen en is ook een grote toeleverancier van iPhone-displays.
Ook de verkoop van ips-panelen met LG Display's FPR-filmlaag voor passieve 3d-tv's deed het goed, al gaf het bedrijf hiervoor geen concrete cijfers. De fabrikant levert onder meer dergelijke panelen aan Toshiba en Panasonic, en sinds kort ook aan Sony. In 2012 betrof dat hoofdzakelijk panelen met full hd-resolutie, maar voor 2013 is de verwachting dat ook 4k-panelen in trek komen waarvan het bedrijf kan profiteren.
Uit de kwartaalcijfers is verder af te leiden dat in het vierde kwartaal meer grote tv-schermen verkocht zijn. In totaal steeg de afzet van panelen met groot oppervlak met bijna 9,6 procent, terwijl het aandeel van tv-panelen in de productmix juist afnam van 47 procent naar 43 procent.
In het vierde kwartaal noteerde LG Display een operationele winst van 403 miljoen euro, tegenover een verlies van 106 miljoen euro in hetzelfde kwartaal vorig. De omzet steeg in het vierde kwartaal naar 6 miljard euro en dat is een stijging van 32 procent ten opzichte van vorig jaar. Voor het eerste kwartaal van 2013 voorspelt het bedrijf echter een flinke daling van de omzet ten opzichte van het vierde kwartaal vanwege seizoensinvloeden en een lichte prijsdaling van de panelen.

Alsof de omzet/winst alleen maar uit Apple kwam.Drastisch heeft teruggedraaid. De kwartalen van 2013 zullen waarschijnlijk wat minder rooskleurig zijn voor LG.
[Reactie gewijzigd door watercoolertje op vrijdag 25 januari 2013 16:51]
En ik maar denken dat het recessie is, alle technologie bedrijven (welke luxe producten verkopen) halen keer op keer record omzetten.
record omzetten heeft niets te maken met snijden in kosten zoals personeel ..Vergeet ook niet dat veel bedrijven hebben gesneden in de kosten zoals personeel. Hierdoor hebben ze minder kosten waardoor de winst kan groeien.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Android Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Microsoft Sony Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True