Valve houdt in maart, tijdens de Game Developers Conference, een lezing over de mogelijkheid om Team Fortress 2 te spelen met een virtual reality-bril. De titel van de toespraak laat weinig te raden over: 'Wat we geleerd hebben van het porten van Team Fortress 2 naar virtual reality'.
Officieel heeft Valve nog niet aangekondigd dat er een versie komt voor Team Fortress 2 die geschikt is voor virtual reality-brillen, maar uit de titel van de speech die programmeur Joe Ludwig in maart gaat houden tijdens de Game Developers Conference valt op te maken dat Valve al geruime tijd aan de optie werkt. "Wat we geleerd hebben van het porten van Team Fortress 2 naar virtual reality", is de titel van de toespraak.
De programmeur bespreekt wat ondersteuning van stereo-beelden inhoudt, hoe een 2d-interface in een field of view van 90 graden weergegeven kan worden en hoe mouselook vertaald kan worden naar hoofdbewegingen. Ook Michael Abrash, die bij Valve werkt aan het ontwikkelen van hardware, geeft een speech tijdens de GDC. Die heet "Waarom virtual reality moeilijk is (en waar het naartoe zou kunnen gaan)". Valve heeft eerder kenbaar gemaakt dat het zelf verschillende soorten hardware op de markt wil gaan brengen. Een virtua lreality-bril was in de plannen echter nog niet ter sprake gekomen.
Virtual reality-brillen kwamen ruim een half jaar geleden in het nieuws toen John Carmack, programmeur en mede-oprichter van id Software, zijn enthousiasme toonde voor de Oculus Rift. Carmack bouwde ondersteuning in voor de Oculus Rift in de BFG Edition van Doom 3, die vorig jaar op de markt kwam.
[Reactie gewijzigd door David Mulder op 17 januari 2013 17:25]
[Reactie gewijzigd door jacket13 op 17 januari 2013 17:28]
[Reactie gewijzigd door melgers op 17 januari 2013 21:05]
[Reactie gewijzigd door Haas_nl op 17 januari 2013 17:44]
[Reactie gewijzigd door megadoom op 17 januari 2013 17:53]
[Reactie gewijzigd door tzaman op 17 januari 2013 17:07]
[Reactie gewijzigd door Blazing-Studios op 17 januari 2013 18:58]
Je kunt 360° draaien zonder probleem. Maar bij de huidige demos zit er een controller bij om verder te draaien als nodig.Namelijk hoever kan je draaien met dat ding, ik veronderstel dat het niet de bedoeling wordt om 180° te draaien met je hoofd om je om te draaien.
De huidige demos worden gedaan op die manier en schijnt erg makkelijk te werken, al denk ik dat je in multiplayer games (die je vanwege latency voorlopig toch beter niet kunt spelen) een nadeel hebt t.o.v. de muis qua snelheid.Beweegt het scherm onafhankelijk van je beweging met de muis? Of moet je echt gaan mikken met je hoofd/nek (heb ik niet direct veel zin in eigenlijk :-) ).
Dat hangt helemaal van de ontwikkelaar af. De motion tracking kun je alleen op het hoofd toepassen maar ook op gun + het hele lichaam.Kiezen ze voor combinatie met toetsenbord+muis of met controller?
[Reactie gewijzigd door rickiii op 17 januari 2013 18:23]
110° (http://www.extremetech.co...oads/2012/08/Occulus1.png)Ben wel benieuwd naar deze toespraak, vraag me af hoe ze alles combineren:
- Namelijk hoever kan je draaien met dat ding, ik veronderstel dat het niet de bedoeling wordt om 180° te draaien met je hoofd om je om te draaien.
Hangt van de game af en hoe deze wordt geïmplementeerd. Er zijn veel games die verschillende controls aanhouden voor kijkrichting en wapenrichting. Er zijn er ook die dit samenhangen.- Beweegt het scherm onafhankelijk van je beweging met de muis? Of moet je echt gaan mikken met je hoofd/nek (heb ik niet direct veel zin in eigenlijk :-) ).
Het is primair voor PC ontwikkeld. In de eerste plaats dus voor toetsenbord+muis, maar het zal heus wel prima werken met controller-enabled games voor de PC.- Kiezen ze voor combinatie met toetsenbord+muis of met controller?
[Reactie gewijzigd door Sedative op 17 januari 2013 18:25]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets E3 2013 Mobiele telefoons Google Sony Microsoft Apple Games Politiek en recht Consoles
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. onderdeel van De Persgroep, ook uitgever van Computable.nl, Autotrack.nl en Carsom.nl • Hosting door True