Onderzoekers van de Universiteit van Warschau hebben een tool ontwikkeld waarmee geheime berichten kunnen worden verstopt in stiltes tijdens Skype-gesprekken. De geheime berichten zijn niet te onderscheiden van 'echte' stiltes en dus nauwelijks op te sporen.
Het systeem SkypeHide dat door onderzoekers van de Universiteit van Warschau is ontwikkeld, werkt door de gegevenspakketten die Skype tijdens stiltes stuurt, te 'kapen'. Tijdens stiltes stuurt Skype packets van 70 bit, tegen 130 bit-pakketten bij spraak. De onderzoekers konden versleutelde berichten injecteren in de packets die tijdens stiltes werden doorgestuurd, meldt New Scientist.
Volgens de Poolse onderzoekers zijn de 'gekaapte' berichten niet te onderscheiden van normale stiltes, waardoor buitenstaanders de berichten nauwelijks op zouden kunnen sporen. Desondanks slaagden de onderzoekers er in om de persoon aan de andere kant van de lijn de berichten met succes te laten ontsleutelen. Erg snel werkt de methode niet: de verborgen data wordt met nog geen 1 kilobit per seconde doorgegeven. Het doorsturen van een bestand van een megabyte duurt daardoor ruim twee uur.
Het onderzoeksteam zal de tool in juni tijdens een conferentie in Frankrijk onthullen. De onderzoekers zouden op het idee zijn gekomen omdat de vrees bestaat dat Skype-gesprekken kunnen worden onderschept, zegt een van de onderzoekers, Wojciech Mazurczyk, tegen New Scientist.
Zouden ze in Iran blij mee zijn... Zie link.het is een methode om gegevens over te dragen zonder dat iemand er weet van heeft dát er uberhaupt gegevens overgedragen worden.
(...)
het feit dat er een verbinding is en dat daarmee versleutelde data wordt getransporteerd kan voor een oppressief regime aanleiding genoeg zijn om ergens binnen te vallen en mensen te gaan martelen etc, om de code te ontfutselen of wat dan ook.
En dan moet je ook nog 2 uur een gesprek zien te voeren dat niet verdacht lijkt, leuk dat het kan voor echt gevoelige data kan het beter stevig versleuteld worden via de bekende wegen, dat gaat ook snellerErg snel werkt de methode niet: de verborgen data wordt met nog geen 1 kilobit per seconde doorgegeven. Het doorsturen van een bestand van een megabyte duurt daardoor ruim twee uur.
Gewoon zorgen dat de ontvangende partij je schoonmoeder is. Dit lijkt me nog wel het minst moeilijke element...En dan moet je ook nog 2 uur een gesprek zien te voeren dat niet verdacht lijkt
[Reactie gewijzigd door Nounours op maandag 7 januari 2013 18:11]
[Reactie gewijzigd door Noeandee op maandag 7 januari 2013 13:30]
[Reactie gewijzigd door antiekeradio op maandag 7 januari 2013 13:49]
Dan stuur je dus niet de data zelf, maar een link naar een encrypted bestand ergens online en een password.Erg snel werkt de methode niet: de verborgen data wordt met nog geen 1 kilobit per seconde doorgegeven. Het doorsturen van een bestand van een megabyte duurt daardoor ruim twee uur.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Mobiele telefoons Laptops Apple Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True