De Franse minister van justitie heeft in antwoord op kamervragen de balans opgemaakt van het three-strikes-beleid tegen internetpiraterij. Er zijn sinds de invoering eind 2009 drie mensen voor het gerecht geweest, waarvan twee veroordeeld zijn. Er is één boete van 150 euro opgelegd.
Een Frans parlementslid wilde van de minister van justitie een overzicht van de resultaten van de strijd tegen illegaal downloaden. In Frankrijk geldt sinds eind 2009 een three-strikes-wet: hardnekkige internetpiraten krijgen twee waarschuwingen, daarna volgt een procedure met tijdelijke afsluiting van internet waarbij een boete dreigt. Sinds het ingaan van de wet zijn veertien zaken bij het openbaar ministerie neergelegd en is drie keer zo'n juridische procedure afgerond, schrijft de minister. Een keer volgde vrijspraak, een Fransman is veroordeeld zonder dat er strafvervolging volgde en in een enkel geval is een boete van 150 euro opgelegd.
Van de veertien zaken zijn er momenteel nog negen in onderzoek, in een geval is het onderzoek afgerond en is de stap richting vervolging onderweg en een laatste procedure is geseponeerd. Verder zijn in totaal 1,15 miljoen eerste waarschuwingen gestuurd, volgde in 100.000 gevallen een tweede waarschuwing en bereikte 340 gevallen de derde fase.
De three-strikes-, of Hadopi-wet, vernoemd naar de instantie die toeziet op de naleving, ligt in Frankrijk onder vuur en de overheid heeft het budget flink verlaagd. Dat budget voor de organisatie met vijftig medewerkers was in 2011 en 2012 12 miljoen euro, maar is voor 2013 verlaagd naar 8 miljoen euro.
Het lage aantal veroordelingen kan ook een teken dat het goed werkt en dat twee strikes toch ervoor zorgen dat veel gebruikers stoppen met illegaal downloaden.Als er tot nu toe 1 persoon veroordeeld is voor een ¤150 boete, is ssl erg overbodig. De kans dat je dan gepakt wordt is dan (schat ik) kleiner dan 1 op 1 000 000, en als je gepakt wordt, heb je ook nog geen probleem.
[Reactie gewijzigd door David Mulder op 27 december 2012 16:27]
Verder zijn in totaal 1,15 miljoen eerste waarschuwingen gestuurd, volgde in 100.000 gevallen een tweede waarschuwing en bereikte 340 gevallen de derde fase.
Het lijkt me niet heel onwaarschijnlijk dat mensen die een 2e waarschuwing hebben gehad zich toch maar eens gaan verdiepen in encryptie en meer van dat soort ongein zodat ze niet meer gesnapt kunnen worden in plaats van dat ze braaf niets meer downloaden.Ik vind dat de relevantere vraag hiervoor is: Hoeveel mensen zijn nu eigenlijk opgehouden met "piraten"?
Je kunt zien dat er veel minder tweede --en al helemaal derde-- waarschuwingen zijn , maar het is een te snelle conclusie om dan te zeggen dat dit ook werkelijk heeft geholpen.
Ligt eraan aan wie je het vraag, gene die minder inkomsten ontvangt door massaal downloaden zal zich toch bestolen voelen, en kan ze dan geen ongelijk geven.Dan is het nog steeds geen diefstal maar auteursrechteninbreuk.
De meeste videotheken waren al ten doden opgescheven toen het digitale tijdperk intrad, simpelgenoeg omdat ze niet mee gingen met de nieuwe technieken en dus mogelijkheden. Had piraterij ze niet gekilld, als dat al zo is, dan was het wel video on demand / pay per view geweest...Vraag maar eens aan een van de vele ex videotheken eigenaren hoe die zich voelen, die hun bedrijfje in enkele jaren kapot hebben zien gaan toe massa ook ineens het illegale downloaden had ontdekt ...
[Reactie gewijzigd door Smekken op 27 december 2012 17:54]
zelfs als er geen 'illegale' bronnen waren geweest maar alleen legale internet diensten zouden de videotheken failliet zijn gegaan. Zeggen dat de videotheek eigenaren zich bestolen voelen slaat nergens op. uit-Geconcurreerd of uit-geïnnoveerd is misschien een betere beschrijving.Vraag maar eens aan een van de vele ex videotheken eigenaren hoe die zich voelen, die hun bedrijfje in enkele jaren kapot hebben zien gaan toe massa ook ineens het illegale downloaden had ontdekt en filmpje huren om thuis te kijken ineens gratis illegaal kon.
Dat is toch meer voor de tweakers onder ons.Het lijkt me niet heel onwaarschijnlijk dat mensen die een 2e waarschuwing hebben gehad zich toch maar eens gaan verdiepen in encryptie en meer van dat soort ongein zodat ze niet meer gesnapt kunnen worden in plaats van dat ze braaf niets meer downloaden.
Het enige dat men meet, is dat het aantal piraten zichtbaar afneemt...of zij via SSL, VPN's of TOR zijn gaan DL'en, dát wordt niet gezegd...Ik vind dat de relevantere vraag hiervoor is: Hoeveel mensen zijn nu eigenlijk opgehouden met "piraten"?
Je kunt zien dat er veel minder tweede --en al helemaal derde-- waarschuwingen zijn , maar het is een te snelle conclusie om dan te zeggen dat dit ook werkelijk heeft geholpen.
Denk er nog eens over na. Doe dat volgende keer vooraf voordat je iets onzinnigs post.Hmm, 20000 euro pm de kop dus... netjes
[Reactie gewijzigd door Vayra op 27 december 2012 16:25]
Dan heb je dus wel twee maanden tot een jaar geen internet terwijl je wel moet doorbetalen.(3) The ISP is required to suspend internet access for the offending internet connection, that which is the subject of the claim, for a specified period of from two months to one year.
The internet access subscriber is blacklisted and other ISPs are prohibited from providing an internet connection to the blacklisted subscriber. The service suspension does not, however, interrupt billing, and the offending subscriber is liable to meet any charges or costs resulting from the service termination.
Appeal to a court is possible only during the third phase of the action (after the blocking of internet access) and an appeal can result in shortening but not cancellation of the blocking. The burden of proof is on the appellant.
Als je dat leest komen ze er inderdaad goed vanaf met 150 euro al weet ik niet hoe het zit met een strafblad en verklaring omtrent gedrag, dat kan ook nog een probleem worden bij solliciteren.In the current state of the law, CPI L335-2 and L335-5 punish as counterfeiting the act of publishing copyrighted works without the authorization of the rights holders, with a maximum sentence of 3 years in prison and/or a ¤300,000 fine.
[Reactie gewijzigd door Vayra op 27 december 2012 17:02]
[Reactie gewijzigd door JeroenC op 27 december 2012 17:55]
Mja, voor 150 euro per rechtszaak zou ik ook lachen...dat is nog steeds goedkoper dan je hele collectie van DVD naar Blu-ray laten omzetten(tenzij je onder de 10 DVD's hebtDat staat er ook gewoon. Even lezen:
"Van de veertien zaken zijn er momenteel nog negen in onderzoek, in een geval is het onderzoek afgerond en is de stap richting vervolging onderweg en een laatste procdure is geseponeerd. Verder zijn in totaal 1,15 miljoen eerste waarschuwingen gestuurd, volgde in 100.000 gevallen een tweede waarschuwing en bereikte 340 gevallen de derde fase"
Dit gaat natuurlijk door de bewuste beleidsmakers uitgelegd worden als succesvol beleid, omdat kennelijk de 'strikes' al werken voordat het een zaak wordt.
Je kan ook aanvoeren dat er kennelijk helemaal geen interesse is om de downloader te vervolgen. En waarom zou je ook. Ik zou me in elk geval kapot lachen om het systeem als ik met 150 euro boete een rechtszaak uit liep.
Je weet niet of die boete is gegeven voor het downloden van een grote DVD collectie, het zou zomaar kunnen dat die boete wel in verhouding is tot de hoeveelheid illegaal gedownload materiaal (Fankrijk is de VS niet).[...]
Mja, voor 150 euro per rechtszaak zou ik ook lachen...dat is nog steeds goedkoper dan je hele collectie van DVD naar Blu-ray laten omzetten(tenzij je onder de 10 DVD's hebt)
Je zou verwachten dat er dan een uiteenzetting komt van de hoeveelheid illegaal gedownload material t.o.v. legale aangeschafte producten, en of dat verbeterd is of niet. Maar blijkbaar zijn veroordelingen het enige wat telt? Compleet krom weer.de minister van justitie een overzicht van de resultaten van de strijd tegen illegaal downloaden
Dan is het beleid een keiharde faal...3 veroordelingen en 9 in onderzoek voor 8 miljoen euro(+ de tijd en kosten die kwijt zijn gemaakt aan het opstellen van een dergelijke wet) is bijna een half miljoen per downloader...[...]
Je zou verwachten dat er dan een uiteenzetting komt van de hoeveelheid illegaal gedownload material t.o.v. legale aangeschafte producten, en of dat verbeterd is of niet. Maar blijkbaar zijn veroordelingen het enige wat telt? Compleet krom weer.
[Reactie gewijzigd door gertrudi op 27 december 2012 17:26]
[Reactie gewijzigd door RoestVrijStaal op 27 december 2012 21:20]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. onderdeel van De Persgroep, ook uitgever van Computable.nl, Autotrack.nl en Carsom.nl • Hosting door True