Facebook zou voornemens zijn om advertenties in de vorm van videoclips in de newsfeeds van zijn gebruikers te gaan plaatsen. Bovendien zouden deze reclamefilmpjes automatisch beginnen te spelen zodra deze zichtbaar worden.
Dat meldt de website AdAge. In een poging om zijn reclame-inkomsten te vergroten, zou Facebook uiterlijk april 2013 een advertentievorm willen gaan aanbieden waarmee videoclips in newsfeeds geplaatst kunnen worden. Deze reclamespotjes zouden niet langer dan 15 seconden mogen duren, maar zouden wel automatisch afspelen. Bovendien zouden de commercials zowel op de desktop als op het mobiele platform zichtbaar moeten zijn, en er gaan geruchten dat Facebook het ook mogelijk wil maken om de spots ook te tonen aan gebruikers die een bepaalde adverteerder niet 'ge-liked' heeft.
Facebook zou zelfs overwegen om audio mogelijk standaard in te schakelen bij het tonen van autoplay-advertenties. Hoewel een besluit daarover nog niet is genomen, heeft het standaard inschakelen van geluid bij bijvoorbeeld Flash-advertenties de afgelopen jaren al veel kwaad bloed gezet bij internetgebruikers. Adverteerders kiezer er daarvoor vrijwel altijd voor om het geluid in commercials standaard uit te schakelen.
Met het aanbieden van videocommercials wil Facebook meer reclamegeld opstrijken van bedrijven die traditioneel hun spotjes op televisie uitzenden. Maar volgens AdAge zouden adverteerders de nodige twijfels hebben over de plannen van Facebook, omdat met name de autoplay-functionaliteit gebruikers snel kan irriteren en de betrouwbaarheid van de statistieken zouden afnemen. Facebook wilde niet reageren.
[Reactie gewijzigd door kjast op woensdag 19 december 2012 14:31]
Een behoorlijke aanname. Als student Interactieve Media had ik vaak genoeg geluid nodig. Bovendien moet je gewoon kunnen Facebooken wanneer je wilt. Ook op je werk wil je gewoon af en toe kunnen Facebooken zonder elke keer iedereen op te schrikken. (gebeurd nu ookal met ads soms)Als student moet je natuurlijk sowieso je boxen muten. In de les heb je geen geluid nodig.
[Reactie gewijzigd door Atmosfeer op woensdag 19 december 2012 14:53]
Pardon? het is maar social media hoor. Bij mij zou excessief FB gedrag (en dat is het toch meestal) reden zijn voor ontslag.Bovendien moet je gewoon kunnen Facebooken wanneer je wilt
Dat doe je maar lekker in je eigen tijd. Na 2 waarschuwingen mag je je spullen pakken en je geluk ergens anders gaan bebroeven.Bovendien moet je gewoon kunnen Facebooken wanneer je wilt.
Niet alleen als studentAls student moet je natuurlijk sowieso je boxen muten. In de les heb je geen geluid nodig. Het lijkt mij niet dat FB je geluid systeembreed weer aan gaat zetten, hooguit de audio op de video zelf die niet gemuted begint, zoals bij veel ads wel het geval is.
Tuurlijk kun je Google ontlopen als je dat wilt.Facebook is een closed garden waar je uit weg kunt blijven, Google is bijna niet meer te ontlopen.
Google is inderdaad vele malen diverser dan Facebook, die zitten echt in elke 'big data' markt: search, maps, mail, mobile, video, social, foto's, online docs, blogging, financial, discussiegroepen, enzovoorts. Facebook is 'alleen maar' een social network waar je ook nog wat spelletjes op kunt spelen.Kan zijn, maar Google heeft maatschappelijk een veel grotere vinger in de pap dan Facebook, het is overal aanwezig op Internet dmv javascriptjes, Search Engine en Android telefoontjes.
[Reactie gewijzigd door Madrox op donderdag 20 december 2012 03:02]
[Reactie gewijzigd door Grrmbl op woensdag 19 december 2012 14:50]
Sterker nog, ik geloof dat er in de EU wet een regel stond dat bedrijven verplicht waren om (op jouw verzoek) je persoonsgegevens te verwijderen.Ze zorgen er wel voor dat ze er veel werk aan hebben om het later weer terug te draaien, of het is even om te rekken en te fucken... want de EU gaat hier ook vast tegen in dat een account niet meer je eigendom is. Persoonsgegevens kun je niet tot je eigendom rekenen als bedrijf lijkt mij.
[Reactie gewijzigd door r1k996 op woensdag 19 december 2012 14:33]
Die is er al hoor, die uitknop :Dus alstublieft facebook, maak een uit knop!
[Reactie gewijzigd door Teijgetje op woensdag 19 december 2012 18:56]
Ik krijg nooit mail van facebook anders en elke ad rapporteer ik per definitie als spam ( which is itIk vraag me af tot hoe ver gebruikers van facebook de reclame, de spam-achtige mails en de privacyschendingen van facebook accepteren, voordat ze ophouden met het gebruik ervan'.
Als ze willen dat je op reclame klikt moeten ze juist zorgen dat je er niet mee wordt doodgegooid. Van een banner dat continu knippert, je muiscursor volgt en herrie maakt blijf ik liever weg, terwijl ik misschien op een interessant linkje in de tekst nog wel geneigd ben om op te klikken.Als je wil dat FB er ook daadwerkelijk geld aan verdient moet je regelmatig op reclame klikken, want anders is er geen wezenlijk verschil tussen adblock gebruiken en niet klikken op getoonde reclames.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Microsoft Sony Games Politiek en recht Galaxy S
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True