Intel heeft zijn nieuwste generatie serverprocessors aangekondigd. De S1200-soc is gebaseerd op Atom-technologie en moet zeer energiezuinige servers mogelijk maken. De 64bit-processors worden als socs met een tdp van slechts 6 watt geleverd.
De nieuwste generatie server-soc is bedoeld voor microservers: de S1200-socs zijn met hun Atom-architectuur niet bedoeld voor pure rekenkracht, maar Intel mikt met de soc op lage kosten en een laag energieverbruik. Tevens beoogt Intel met de Atom-serverprocessor een gat in zijn productportfolio te vullen: zuinige processors voor taken waar weinig rekenkracht voor nodig is, bood het bedrijf nog niet. Dat segment werd tot dusver met zuinige instap-Xeons opgevuld. De nieuwe socs zouden gebruikt moeten worden voor dedicated hosting services, actieve switches en als opslagserver. Inmiddels zouden zo'n twintig producten met de S1200 beschikbaar moeten zijn, met partners als HP en Dell.
De S1200 is een dualcore-Atom-processor met ondersteuning voor hyperthreading, gebaseerd op de Bonnell-microarchitectuur. De Centerton-socs kunnen overweg met ecc-geheugen en ondersteunen zowel 64bit-adressen als Intels Virtualisation Technology. De Atoms worden op 32nm geproduceerd, hebben 1MB L2-cache en worden als soc geleverd. In de soc zijn de twee Atom-cores, een geheugencontroller voor 8GB ddr3-geheugen, een achtkanaals pci-e-controller en de nodige i/o-logica geïntegreerd. De S1200-serie moet in drie varianten, met kloksnelheden van 1,6GHz tot 2GHz, leverbaar worden. De S1200-serie kost, in een oplage van duizend stuks, 54 dollar per stuk.
| Model | Kloksnelheid | Cores/threads | Tdp | L2-cache |
|---|---|---|---|---|
| Atom S1220 | 1,6GHz | 2/4 | 8,1W | 1MB |
| Atom S1240 | 1,6GHz | 2/4 | 6,1W | 1MB |
| Atom S1260 | 2GHz | 2/4 | 8,5W | 1MB |
De socs zouden met meer dan duizend stuks in een serverrack ondergebracht kunnen worden: dat moet het webhosters als Facebook mogelijk maken een groot aantal dedicated systemen te bieden met een kleine 'footprint'. In 2013 moet de S1200-serie worden opgevolgd door een soc die op 22nm en met trigate-transistors wordt geproduceerd. Die Avoton-processors worden echter met de nieuwe Silvermont-microarchitectuur gemaakt, waarmee onder meer out-of-order-instructies naar Atom komen.

[Reactie gewijzigd door pauluss86 op dinsdag 11 december 2012 19:23]
Dat zeg ik; dat is 5W met grafische prestaties waar je U tegen zegt.Bovendien, de qua performance vergelijkbare ARM chips zitten ook al rap rond de 5W. Een Tegra 3 bv is een ~5W TDP SoC, en haalt het qua (cpu) performance niet bij deze Atoms.
[Reactie gewijzigd door Freemann op dinsdag 11 december 2012 19:44]
Mwoah, state-of-the-art, de "Bonnell" Atom architectuur is inmiddels al weer 5 jaar op de markt. Knap dat Intel met die-shrinks en ander duw en perswerk nog zo veel performance uit die ouwe zooi weet te knijpen, maar tis duidelijk dat het vuurwerk pas met Silvermont komt.een state-of-the-art chip van Intel
[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op dinsdag 11 december 2012 20:15]
[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op dinsdag 11 december 2012 18:32]
[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op dinsdag 11 december 2012 19:24]
Als dat zo is, dan heeft elke telefoon morgen een Exynos 5. Als ik Anandtech mag geloven rekent nVidia voor de miljoenenorder van Google voor de Tegra 3 (een aanmerkelijk tragere chip) al $25. Waarom zou Samsung in vredesnaam hun bijna 2x snellere vlaggeschip tablet SoC voor minder verkopen?Da's 8 dollar hooguit
[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op dinsdag 11 december 2012 20:30]
Vergeet niet dat de Ivy Bridge een CPU is en dit een SoC. 54 dollar valt in dat opzicht nog mee, het is meer dan alleen je CPU immers.De processor ligt het niet zozeer aan, die is prima.
Maar dit gaat het niet worden. 54 dollar is te veel.
Ik neem oveirgens aan dat 54 dollar voor de atom betekent dat de ivy bridge dual cores nog veel duurder gaan worden.
Het zal in een 1000+node-per-racksetup echt niet zo zijn dat iedere SoC z'n eigen stroom en netwerkkabel nodig heeft. Je zult eerder multicore blades krijgen met 128 van deze Atoms per blade ofzo, die allemaal op dezelfde PSU's hangen (dat komt de efficiente waarschijnlijk ook wel ten goede) en gebruik maken van een gedeelde netwerkverbinding.Ik wil het nog allemaal wel zien. De chaos van meer dan 1000 stroom en lan kabels in een rack. Er is dan ook een' grote voorraad aan switches nodig per rack om elke server te voorzien van een lan kabel. Als er een systeem voor komt dat het soort blades worden met meerdere servers in een 2 a 3u behuizing zie ik het wel wat worden.
Verder een goede vooruitgang qua hardware.
[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op dinsdag 11 december 2012 19:20]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Mobiele telefoons Laptops Apple Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True