Het Amerikaanse beleid waarbij providers klanten gaan waarschuwen dat ze zich schuldig maken aan piraterij zal niet dit jaar, maar pas in 2013 gebruikt gaan worden. Het zogenoemde six strikes-plan loopt vertraging op door de gevolgen van de orkaan Sandy.
De verantwoordelijke voor de uitvoering van het Copyright Alert System, Jill Lesser van het Center for Copyright Information, spreekt van 'onverwachte factoren die vooral aan orkaan Sandy zijn toe te schrijven en die de testplanning hebben beïnvloed'. De eerste waarschuwingen zullen daarom niet nog dit jaar worden verstuurd, zoals aanvankelijk de bedoeling was, maar begin 2013.
Het Copyright Alert System is het resultaat van een samenwerking tussen de entertainmentindustrie en de grote internetaanbieders in de VS. De rechtenhouders geven het aan de providers door als ze constateren dat via bepaalde ip-adressen bestanden worden uitgewisseld. De isp's waarschuwen de desbetreffende klanten vervolgens. De bedoeling is dat de providers hun klanten daarbij informeren over auteursrecht en de risico's van filesharing, terwijl ze ook naar legale alternatieven moeten verwijzen.
De internetaanbieders sturen maximaal zes waarschuwingen, waarbij ze de druk op hardnekkige internetpiraten steeds verder opvoeren. In tegenstelling tot bijvoorbeeld Frankrijk zijn de isp's niet verplicht om na de waarschuwingen de internetverbinding te verbreken, maar ze kunnen hier wel voor kiezen. De klanten kunnen over het verloop van de procedure klagen bij een arbitragecommissie.
[Reactie gewijzigd door BeerenburgCola op donderdag 29 november 2012 11:32]
Ach welnee. In de conventionele media wordt het uitgelegd als "Six, as opposed to three, strikes and you're out." en iedereen snapt het. In ieder geval de mensen in de VS, bij wie het er toch het meeste toe doet.Zoals BeerenburgCola zegt komt de term "three strikes" uit het honkbal. Overal waar hij verder gebruikt wordt, is het een beeldspraak, geleend uit deze sport. Letterlijk betekent "strike" dan ook "slag" en geen "fout". Ook in de beeldspraak betekent het geen "fout" maar eerder "poging". Daarmee klinkt "six strikes" dus weldegelijk behoorlijk suf.
Die zijn op die tweede na ook niet zo gek. Als iets de derde keer niet lukt kan ik soms ook wel zeggen "viermaal is scheepsrecht!" (met het risico dat het uitloopt op een running gagIs het een beetje alsof je zegt: 6 maal is scheeprecht...
Of 26 in een dozijn.
Of 6e wiel aan de wagen.
Etc.
[Reactie gewijzigd door W3ird_N3rd op vrijdag 30 november 2012 01:09]
Het initiatief is in dit geval dat de rechtenhouders de ISP kunnen aanspreken, om die vervolgens contact te laten leggen met hun klant.Serieus, de rechtenhouders krijgen zelf het initiatief in de opsporing? Dat lijkt me wel zo onwenselijk als mogelijk.
De rechtenhouders krijgen dus niet direct met de klant te maken.Under this system content owners (represented by MPAA and RIAA) will notify a participating ISP when they believe their copyrights are being misused online by a specific computer (identified by its Internet Protocol (“IP”) address which indicates the connection to the Internet). The ISP will determine which of its subscriber accounts was allocated the specified IP address at the applicable date and time and then send an alert to the subscriber whose account has been identified. The alert will notify the subscriber that his/her account may have been misused for potentially illegal file sharing, explain and why the action is illegal and a violation of the ISP’s policies and provide advice about how to avoid receiving further alerts as well as how to locate film, television and music content legally.
No personal information about subscribers will be provided to content owners by ISPs, without applicable legal process and subscribers’ express consent – including during an independent review process.
Volgens mij ging het nadrukkelijk alleen om sites of mirrors naar TPB, en niet zomaar elke site die Brein niet aan staat.Brein mag sites doorgeven aan ISP's en vervolgens moeten de ISP's die websites blokkeren, zonder tussenkomst van een rechter. Doen ze dat niet, dan krijgen ze een boete.
Nee dat is het niet, ze zijn (entertainment industrie) erg hebberig, ze vinden dat die zoveel Miljarden per jaar niet genoeg is, ze willen nog meer miljarden, dat is de enigste rede waarom dit gebeurd.Onthoud goed dat dit een oorlog is tussen de oude en de nieuwe wereld.
[Reactie gewijzigd door AmigaWolf op donderdag 29 november 2012 18:16]
[Reactie gewijzigd door spoonman op vrijdag 30 november 2012 10:27]
[Reactie gewijzigd door Ryack op donderdag 29 november 2012 11:06]
Iemand die jou direct lastigvalt is wat anders als iemand die via geheel andere wegen iets download waarvan jij vindt dat hjij het copyright bezit. Die moet je zelf actief gaan opsporen door in principe te spioneren. Zo moet je dan dus ook onschuldige mensen gaan afluisterenIk zie dat iemand mij blijft lastig vallen per telefoon kan ik toch ook gewoon klagen bij de KPN?
[Reactie gewijzigd door kajdijkstra op donderdag 29 november 2012 21:37]
[Reactie gewijzigd door mike_mike op donderdag 29 november 2012 11:42]
[Reactie gewijzigd door Vayra op donderdag 29 november 2012 15:54]
Straks zit er dus een of andere schimmige club burgers te bespioneren,
Zo lang je zelf de boel loopt te delen is het moelijk 'bespioneren' te noemen.The Copyright Alert system applies to peer-to-peer* file sharing of digital copyrighted content
die bij de eerste de beste verdenking de provider op hen afstuurd, uiteraard zonder enig wederhoor.
Independent Review: Upon receiving an alert advising that a Mitigation Measure is pending – but before it is imposed, an Internet subscriber may request an independent review if s/he believes that this alert or one or more previous alerts is/are not valid on the basis that the online activity in question was lawful or that the subscriber’s account was identified in error. . CCI has formed a partnership with an independent reviewer, the American Arbitration Association (AAA), to help manage the review portion of the Copyright Alerts. AAA has a long history and experience in the field of alternative dispute resolution. If the independent reviewer concludes that the subscriber’s assertion is valid, the Mitigation Measure will not be imposed and the list of alerts will be removed from the subscriber’s account.
Zo lang je onder persoonlijke vrijheid verstaat dat je films/muziek e.d. moet kunnen delen zodat dat je daartoe gemachtigd bent zal je een punt hebben.Prettig hoor, inwisseling van persoonlijke vrijheden om -mogelijk- bedrijfsbelangen te ondersteunen.
Voor zover ik weet zijn er wetten die garanderen dat nutsbedrijven aan iedereen moeten leveren die hun product koopt, of doen ze daar in de VS niet aan?Het Copyright Alert System is het resultaat van een samenwerking tussen de entertainmentindustrie en de grote internetaanbieders in de VS.
[Reactie gewijzigd door Origin64 op donderdag 29 november 2012 11:00]
[Reactie gewijzigd door Alpha Bootis op donderdag 29 november 2012 11:28]
[Reactie gewijzigd door Alpha Bootis op donderdag 29 november 2012 11:23]
!=ik hengel een torrent binnen
Uploaden is prima uit te schakelen binnen diverse torrent clients.Ik share een torrent
[Reactie gewijzigd door Kamiquasi op donderdag 29 november 2012 11:50]
Je deelt dan zelf dus niets, maar hengelt enkel binnen wat anderen aan jou aanbieden.en noteer dan de IP adressen van de mensen die mij delen ervan toesturen
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Mobiele telefoons Laptops Apple Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True