Western Digital heeft een 4TB-hdd aan zijn Black-lijn van consumentenschijven toegevoegd. De 3,5"-schijf heeft een sata 600-interface, een rotatiesnelheid van 7200rpm en een cache van 64MB. Voorgaande 4TB-schijven van Western Digital waren bedoeld voor de zakelijke markt.
Western Digital bracht in september al 4TB-schijven uit, maar dat waren RE-hdd's voor de zakelijke markt. Ook verscheen er een My Book-schijf met daarin twee 4TB-hdd's, maar dat betrof een extern opslagmedium. Nu kondigt Western Digital een 4TB-harde schijf in de Black-serie aan.
De schijven hebben een sata 600-interface, roteren op 7200rpm en beschikken over 64MB cache. Daarnaast hebben ze volgens de fabrikant twee processors en ook dual actuator-technologie, dat ervoor zorgt dat de koppen accuraat gepositioneerd worden. Daarnaast ondersteunen de schijven WD's IntelliSeek voor het optimaliseren van de zoeksnelheden in combinatie met verbruik, geluid en vibratie, StableTrac voor het stabiliseren van de platters en de NoTouch-techniek die ervoor zorgt dat de opnamekoppen de media niet aanraken, wat de levensduur moet verlengen.
De 4TB-versie van de Black-schijf komt direct beschikbaar, maar Nederlandse prijzen zijn er nog niet. Wel heeft het bedrijf de Amerikaanse adviesprijs bekendgemaakt; die luidt 339 dollar.
Update, woensdag 21 november: De Nederlandse prijs van de schijf is 299 euro, laat Western Digital weten.

Waarom niet? Ik zou dit best als maindisk willen hebben, met een 64GB cacheSSD ernaast. Dan heb je 2 drives, zeeën van ruimte en voldoende snelheid.Inderdaad raar dat deze op 7200RPM draaien. 5400RPM zou veel logischer zijn. Je gaat een 4TB schijf namelijk niet als main disk gebruiken, maar alleen als opslag.
Dan gebruik je de SSD als maindisk en de HDD als opslagdisk. Op 64 Gb past makkelijk een windows installatie.[...]
Waarom niet? Ik zou dit best als maindisk willen hebben, met een 64GB cacheSSD ernaast. Dan heb je 2 drives, zeeën van ruimte en voldoende snelheid.
[Reactie gewijzigd door kimborntobewild op woensdag 21 november 2012 07:09]
Je gaat ons wijsmaken dat JIJ de persoon bent om daar aan te twijfelen ?Je wilt ons serieus wijsmaken dat je zo'n 100 games hebt staan van gemiddeld 20GB elk EN die op regelmatige basis allemaal speelt?
Ik schat in dat in de basis deze consumentenversie dezelfde is als de zakelijke versie minus de typische enterprise-electronica.Inderdaad raar dat deze op 7200RPM draaien. 5400RPM zou veel logischer zijn.
[Reactie gewijzigd door DeX-nl op dinsdag 20 november 2012 17:17]
Juist niet. Ik had eerder 10.000 RPM verwacht. Deze schijf heeft niet voor niets 4TB, dan wil je niet tientallen GB's met slechts 5400 RPM te hoeven wegschrijven. 7200 RPM vind ik het minumum.Inderdaad raar dat deze op 7200RPM draaien. 5400RPM zou veel logischer zijn. Je gaat een 4TB schijf namelijk niet als main disk gebruiken, maar alleen als opslag. Daarvoor heb je echt geen hoge random reads nodig. Het verschil in sequentiële snelheid tussen de beide snelheden is daarnaast heel klein. Jammer, want anders zou dit een uitstekende schijf zijn voor een kleine NAS-oplossing.
productreview: Seagate Barracuda 7200.14 ST3000DM001, 3TB review door bas_buyandsellSeagate Barracuda ST3000MD001 Benchmark
Transfer Rate Minimum : 135.4 MB/sec
Transfer Rate Maximum : 216.8 MB/sec
Transfer Rate Average : 174.9 MB/sec
Access Time : 11.5 ms
Burst Rate : 2186.0 MB/sec
[Reactie gewijzigd door sdk1985 op woensdag 21 november 2012 17:01]
Er zijn andere operating systems (behalve linux) die ook dergelijke filesystems bieden.What are these snapshots and Why do I need them?
Some people call them versions, but I would like to call them snapshots as they represent snapshots of a whole file system rather than a single file. Netapp's WAFL file system provides snapshots of file system over time. For example, if you have accidentally deleted your home directory, you can just go to .snapshot directory and you can see snapshots of the directory from various points of time. This is an invaluable feature as it provides backups within the file system without wasting unnecessary space.
[Reactie gewijzigd door twop op woensdag 21 november 2012 10:59]
[Reactie gewijzigd door Gravit0n op dinsdag 20 november 2012 16:47]
[Reactie gewijzigd door ransbal op dinsdag 20 november 2012 16:49]
Nog nooit van backup gehoord?haha het probleem wordt echter wel dat iedereen maar meer en meer data produceert.
Leuk om dat dan op een 4 TB schijf te zetten, maar wat als ie faalt?
Zit je dan met je 4 TB aan data verlies.
[Reactie gewijzigd door Chris03 op dinsdag 20 november 2012 17:10]
In dit geval zit er een 4TB hitachi met 5400RPM in.vrij logisch, in zo'n externe behuizing zit meestal een WD Green (5400rpm, minder cache,...)
In de externe zit een Hitachi schijf die op 5400RPM draait.Blijft vreemd dat de externe 4TB schijf van WD stukken goedkoper is..... pricewatch: Western Digital My Book Essential 3.0 4TB Zwart
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Android Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Microsoft Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True