De Amerikaanse oliegigant Chevron is ook getroffen door het Stuxnet-virus. Dat heeft een manager van het bedrijf bevestigd tegenover The Wall Street Journal. Het virus zou geen schade hebben aangericht en per abuis op de systemen van Chevron terecht zijn gekomen.
Mark Koelmel, Manager van de aardonderzoek-afdeling van Chevron, bevestigt tegenover The Wall Street Journal dat zijn werkgever geïnfecteerd is geweest met het Stuxnet-virus. Volgens Koelmel heeft het virus dankzij maatregelen van Chevron echter geen schade aangericht. Het zou per abuis op systemen van de oliegigant terecht zijn gekomen. Al eerder was duidelijk dat het virus is 'ontsnapt' uit de Iraanse nucleaire installaties die besmet moesten worden met het virus.
Over het algemeen wordt aangenomen dat de Verenigde Staten en Israël achter het virus zitten. Daarmee zouden ze Iraanse nucleaire installaties met succes hebben ontregeld. Dat Chevron getroffen is, is daarom ironisch: het is een Amerikaans bedrijf. "Ik denk dat de Amerikaanse overheid zich nooit heeft gerealiseerd hoe ver het virus zich heeft verspreid", aldus Koelmel. Zijn bedrijf zou Stuxnet in 2010 hebben ontdekt, kort nadat het virus in de publiciteit kwam.
U.K., China, Frankrijk, India, Pakistan, Rusland, VS, Israel en Noord Korea hebben toegegeven nucleaire wapens te hebben. Van Syrië en Iran wordt verwacht dat ze nucleaire wapens hebben. Momenteel zijn er 4.400 actieve (!!) kernkoppen in de wereld en een totaal aantal 19.000 kernkoppen. Naast de bovengenoemde landen heb je daarnaast ook nog de welbekende Russische atoombom-koffers waarvan er een hoop mis zijn en mogelijk nog nucleaire wapens uit het Midden Oosten die hun weg hebben gevonden naar landen in Afrika.America heeft gigantisch aantallen kernbommen, maar Iran eentje is natuurlijk veel erger
[Reactie gewijzigd door BCC op vrijdag 9 november 2012 11:38]
Oh, ik dacht dat ze het bewust los hadden gelaten op hun systemen.Het zou per abuis op systemen van de oliegigant terecht zijn gekomen.
[Reactie gewijzigd door pven op vrijdag 9 november 2012 11:16]
[Reactie gewijzigd door Jorn1986 op vrijdag 9 november 2012 11:26]
In het verhaal op Wired.com (zie de post van Dark hebben ze bij Symantec maanden zitten zwoegen om er achter te komen wat het exact deed.Zijn bedrijf zou Stuxnet in 2010 hebben ontdekt, kort nadat het virus in de publiciteit kwam.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Apple Microsoft Sony Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True