Anonymous heeft maandag diverse hackaanvallen uitgevoerd op websites van bedrijven, waaronder Symantec, ImageShack en PayPal, en van overheden. De los-vaste hackersgroepering 'viert' met de golf van hacks naar eigen zeggen Guy Fawkes Day.
Anonymous heeft zijn pijlen onder andere gericht op Symantec. De hackers publiceerden accountgegevens van het bedrijf. De aanvallers zouden bij de inbraak bij Symantec gebruik hebben gemaakt van een nog onbekende exploit voor Zpanel, een opensource-webhosting-panel. Verder is er een dump online gezet waarin 28.000 gebruikersnamen en wachtwoorden van PayPal-gebruikers zouden staan. Een pr-medewerker van PayPal stelt via Twitter dat het bedrijf de claims van Anonymous onderzoekt, maar dat er nog geen aanwijzingen zijn dat de geclaimde hack daadwerkelijk heeft plaatsgevonden.
Ook imagehoster ImageShack zou slachtoffer zijn van een hack. De aanvallers claimen dat zij volledige root-toegang hadden tot het complete serverpark van ImageShack, door talloze hiaten in de beveiliging. Zo zouden alle MySQL-databases met een root-account draaien en was de gebruikte software sterk verouderd. ImageShack werd in 2009 al aangevallen door hackers onder de naam AntiSec en beloofde destijds zijn beveiliging aan te scherpen.
Anonymous, dat met de hackgolf van 5 november Guy Fawkes Day zegt te willen vieren, zou ook een aantal defacements hebben uitgevoerd, onder andere op een fansite van Lady Gaga en diverse websites van de Amerikaanse commerciële omroep NBC. Verder zijn er protestacties aangekondigd in de VS en Canada.
[Reactie gewijzigd door himlims_ op maandag 5 november 2012 15:37]
[Reactie gewijzigd door mae-t.net op maandag 5 november 2012 22:20]
[Reactie gewijzigd door himlims_ op maandag 5 november 2012 15:19]
[Reactie gewijzigd door maartend op maandag 5 november 2012 15:16]
Nou weet ik dus nog steeds niet waarom 5 november. Waarom vieren ze het buskruitverraad op 5 november? Als je het uitlegt doe het dan goed.En 5 november? Hierom ; Elk jaar wordt op 5 november tijdens Guy Fawkes Night in het Verenigd Koninkrijk het Buskruitverraad herdacht
[Reactie gewijzigd door DaemonAngel op maandag 5 november 2012 15:21]
[Reactie gewijzigd door Cronax op maandag 5 november 2012 18:03]
Je zou je nog verbazen...het probleem van grote bedrijven is dat ze zo log worden dat de ene kant al snel niet meer weet wat de andere kant doet...de ene afdeling zet de websites op maar communiceert daarbij niet met de afdelingen die daadwerkelijk iets van beveiliging weten en hopla, een onveilige website is geboren.Je gaat mij toch niet vertellen dat Symantec serieus Zpanel gebruikt? Ik neem aan dat zij als beveiligingsbedrijf een eigen drempel hebben aangebracht om hacks tegen te gaan, dan dat ze een open-source pakket gebruiken die meer vatbaarder is voor exploits dan een closed-source, ook al in eigen ontwikkeling.
[Reactie gewijzigd door kaykok23 op maandag 5 november 2012 15:24]
[Reactie gewijzigd door Baserk op maandag 5 november 2012 18:25]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Android Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Microsoft Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True