Mozilla heeft laten weten dat het wegvallen van het browserkeuzescherm door een fout in Service Pack 1 voor Windows 7 een aanzienlijke impact heeft gehad op het aantal Firefox-downloads. Het gemiddelde aantal downloads per dag zou gedurende een periode van bijna 1,5 jaar met 63 procent zijn gedaald.
Het aantal downloads van Firefox nam al direct af nadat SP1 voor Windows 7 in februari 2011 beschikbaar kwam. Door een fout in het service pack kregen Europese Windows-gebruikers niet langer het door de EU vereiste browserkeuzescherm te zien. Mozilla zag de daaropvolgende maanden het aantal downloads nog verder inzakken tot 20.000 per dag, een afname van 63 procent ten opzichte van het gemiddelde, zo schrijft Harvey Anderson van Mozilla op zijn blog. Volgens Anderson is Mozilla tijdens deze periode circa 6 tot 9 miljoen potentiële Firefox-installaties misgelopen.
In totaal duurde het 18 maanden voordat Microsoft het browserscherm weer toonde aan Windows 7-gebruikers. Het aantal downloads van Firefox steeg na de reparatie van Microsoft weer direct naar 50.000 per dag, een toename van 150 procent.
De EU stelt dat Microsoft met de fout de antitrustregels heeft overtreden en het zal de softwaregigant mogelijk een boete opleggen voor het onthouden van het browserkeuzescherm aan Europese Windows-gebruikers. De softwaregigant heeft nog de kans zich te verdedigen, maar ook in het onlangs uitgekomen Windows 8 is Microsoft verplicht om Europese Windows-gebruikers alternatieven voor Internet Explorer voor te leggen.

[Reactie gewijzigd door incama op woensdag 31 oktober 2012 21:38]
Uiteraard is het ergens op gestoeld. Het is niet meer dan logisch dat mensen Firefox vaker installeren als ze een keuzescherm waarin Firefox staat voor hun neus krijgen.Mozilla's claim dat het keuzescherm een impact heeft op het aantal downloads is dus echt wel ergens op gestoeld.
Waar blijkt dat uit? Ik kan al sinds het bestaan van Chrome en Firefox zonder problemen Chrome en Firefox (en... en... en...) installeren en instellen als standaardbrowser op mijn Windows systemen. Zonder probleem, en zonder tegenwerking van MS.maar dat ze een monopolie op het OS op de desktopmarkt hebben EN dat monopolie actief misbruiken om ook een monopolie op de webbrowsermarkt te verkrijgen
[Reactie gewijzigd door Cheetah op donderdag 1 november 2012 13:48]
Dat is natuurlijk waar en ik geloof ook wel dat een dergelijk scherm invloed heeft, maar eigenlijk gaat het nergens over.Mozilla's claim dat het keuzescherm een impact heeft op het aantal downloads is dus echt wel ergens op gestoeld. Misschien alleen wat minder extreem dan ze doen voorkomen.
Sterker nog, we kunnen Mozilla's redenatie ook omdraaien: gedurende de tijd dat het browserkeuzescherm wel actief was heeft Firefox meer downloads gezien dan op basis van de kwaliteit van het product en de marketing daarvan verwacht had mogen worden.Eigenlijk is Mozilla Firefox de enige naast MSIE welke structureel marktaandeel heeft verloren. Als het browserkeuze scherm zo effectief zou zijn zoals Mozilla beweert zouden ook de andere browsers een afname moeten laten zien en de afname van MSIE moeten stagneren in de periode dat het scherm niet zichtbaar was.
Toch wel, zo'n eenmalige piek is leuk maar Firefox zit inmiddels bijna weer op het oude niveau.Je gaat mij niet wijsmaken dat die gehele piek te wijten/(danken?) is aan die nono's. Ik denk dat dit echt wel aantoont dat het browserkeuzescherm effectief is.
[Reactie gewijzigd door hAl op woensdag 31 oktober 2012 19:52]
[Reactie gewijzigd door kjast op woensdag 31 oktober 2012 21:15]
[Reactie gewijzigd door -Bas op woensdag 31 oktober 2012 19:41]
Het gaat niet om de gebruikers, maar om de concurrerende browser-makers. Die hebben de bal aan het rollen gebracht, en de maatregel is getroffen om hen te beschermen. Niet de gebruikers.De vraag is dan ook of kopers/gebruikers daar een probleem mee hebben.
Daar zijn ook rechtzaken over geweest, en MS heeft N-edities van Windows gemaakt (tot aan Windows 8 aan toe) waarin geen Media Player zit. Alleen is de prijs hetzelfde als de non-N-versie, dus niemand koopt die. Maar ze bieden het wel aan.Ik zie dit bovendien ook niet met WMP; ik krijg bij het opstarten ook niet de keuze of ik misschien bijvoorbeeld VLC, winamp, foobar of MPC wil installeren.
Hebben die een monopoliepositie dan? Nee? Move along...Krijg je trouwens in OS X of ubuntu ook zo'n keuzescherm?
Kun je deze stelling nader toelichten? Want ik begrijp niet waarom dat onverstandig zou zijn. Dat een multinational diepere zakken heeft, soit, maar om het dan maar niet eens te proberen...Ten slotte is het natuurlijk maar de vraag of het verstandig is als stichting met multinationals te willen concurreren.
Eigenlijk wel, aangezien volkomen concurrentie (hetgeen de EU naar streeft) indirect tot gevolg heeft dat de ontwikkeling optimaal loopt, omdat de browsermakers in geval van volkomen concurrentie enkel kunnen concurreren door te ontwikkelen en te verbeteren, en dat heeft als gevolg dat de consument beter ontwikkelde producten kan gebruiken.en de maatregel is getroffen om hen te beschermen. Niet de gebruikers.
Ja! Tijdens de setup krijg je gewoon de keuze welke browser je al dan niet wilt installeren. Je kan zelfs de standaard browser (in de meeste gevallen (een variant van) Firefox compleet uitschakelen!Krijg je trouwens in OS X of ubuntu ook zo'n keuzescherm?.
Tot hier, behalve je eerste regel (want dat is meer een persoonlijke mening, heb je gelijk!Netscape is uitgeschakeld omdat het een belabberde browser was.
Jarenlang zijn bijna alle computers geleverd met Netscape, Alle Compaq, Hewlett Packard systemen en dergelijke... werden geleverd met Netscape.
Ofwel, MS wou graag een product en Netscape moest meehelpen dit te ontwikkelen maar dan moesten ze wel hun eigen inspanningen overboord gooien want het werd immers Trident. Logisch dat Netscape niet 1-2-3 in dit verhaal mee gaat.Netscape aangeboden dat Mozilla mee mocht ontwikkelen aan de Trident engine. Omdat MS graag wou dat er een standaard renderer gebruikt werd.
Hiermee geef je wel een heel eenzijdig beeld. Het was nou niet bepaald dat IE sinds versie 4, 5 en 6 aan de standaarden heeft voldaan. Ook MS had zijn eigen implementatie en ideeën hierover. Waarom denk je dat MS destijds uit het W3C gestapt is? Vast niet omdat ze het eens waren met de te volgen koers. Nee, MS dacht dat ze het wel naar hun eigen hand konden draaien omdat ze toch al een leidende positie hadden.Netscape wou dit niet en ging verder met hun eigen engine, eigen implementaties en het niet navolgen van de W3 standaarden.
Wat heeft dat er mee te maken? IE voldeed voor het gros van de mensen, waarom zou je dan verder kijken. Het deed wat het moest doen!MS zijn positie misbruikten, MS had tot IE6 niet eens een actief IE developer team.
Daar heb je vast een bron van? Voor zo ver ik weet heeft MS tot aan IE6 een IE team gehad en daarna deze ontwikkelaars overgeplaatst op andere afdelingen. Op enkele kleine dingen na werd IE niet meer ontwikkeld. Echter, het web bleef niet stil staan en langzaam voldeed IE niet meer en daar heeft Mozilla met Firefox op ingehaakt. MS was laks en traag en dacht waarschijnlijk dat het allemaal wel mee viel. MS heeft toen een nieuw team op het oude IE6 gezet en een hoop features die in de andere browsers al te vinden waren in geimplementeerd. Tevens hebben ze geprobeerd meer richting de W3C specificaties te gaan en uiteindelijk de browser omgedoopt tot IE7.Dit waren sporadisch bij elkaar geraapte ontwikkelaars uit andere projecten, omdat ze zich verplicht voelden een basis internet browser mogelijkheid mee te leveren met Windows.
Zelfs zoals jij het verteld domineerden ze de markt! Hoe wou je het anders noemen met plm 93% aandeel?Moet je nagaan hoe hard MS bezig was met domineren in de browser markt.
Daar gaat het niet eens zo zeer om. Het gaat er om dat er afspraken gemaakt zijn en dat MS die niet nagekomen is. Ze hebben zelf de optie genoemd van een keuzescherm tijdens de rechtszaak. Hier heeft de EC mee ingestemd. Vervolgens blijven ze anderhalf jaar lang in gebreke. En dan ga o.a. jij lopen klagen als Mozilla vervolgens kan aantonen dat ze er hinder van ondervonden heben. Dat noem ik pas in- en in triest.Dat Mozilla... een cross-OS browser, zo afhankelijk is van Microsoft is gewoon in en in triest.
[Reactie gewijzigd door LollieStick op donderdag 1 november 2012 14:52]
Google heeft dan ook praktisch een dominante positie op de zoekmarkt, waarin ze Chrome pushen.google chrome daar in tegen weet wel hoe ze zichzelf op de kaart moeten zetten door zelf actief aan de weg te spijkeren. ook niet voor niks dat chrome geen achteruit gang heeft gehad, het produkt verkoopt zichzelf
[Reactie gewijzigd door Eypo op woensdag 31 oktober 2012 20:02]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Mobiele telefoons Laptops Apple Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True