AU Optronics heeft een 65"-scherm met een igzo-paneel en een ultra hd-resolutie van 3840x2160 beeldpunten aangekondigd. Daarnaast komt het Taiwanese bedrijf met een 50"-scherm met schermranden die 3,5 millimeter dik zijn en een 55"-tv met ultra hd-resolutie.
Igzo staat voor indium gallium zinc oxide en de technologie is een vervanger voor amorf silicium wat betreft lcd's. De voordelen zijn dat er kleinere pixels mee binnen handbereik komen en dat de lichttransmissie hoger is, wat weer voordelen op het gebied van energieverbruik met zich meebrengt. Tot nu toe heeft vooral het Japanse Sharp schermpanelen met de technologie aangekondigd, maar ook het Taiwanese AU Optronics maakt er gebruik van, blijkt uit de aankondiging van nieuwe schermen van het bedrijf.
De fabrikant komt met een 65"-scherm met resolutie van 3840x2160 die van een igzo-tft voorzien is. Het bedrijf claimt dat het scherm zuinig, dun en licht is, maar geeft geen cijfers om deze claims te staven.Daarnaast heeft AUO een 50"-scherm met resolutie van 1920x1080 ontwikkeld die onderdeel is van een fully integrated module. Deze kan door AUO's niet nader gespecificeerde gate driver on array-techniek over dunne bezels van 3,5mm beschikken.

Daarnaast heeft de fabrikant een 55"-paneel met ultra hd-resolutie van 3840x2160 aangekondigd die 96 procent van het standaard ntsc-gamut kan weergeven. Ook meldt AUO het eerste gebruik van een switchable mirror display, in een 55"-scherm. Dit scherm kan schakelen tussen een spiegel- en 4k-tv-modus en biedt ook touch-functionaliteit. De fabrikant voorziet gebruik in kledingwinkels. AUO werkt ook nog aan een transparant 65"-scherm met ingebouwde facetracking- en touch-functionaliteit voor winkels. Wanneer de schermen beschikbaar komen voor tv-fabrikanten is nog niet bekend.
[Reactie gewijzigd door dasiro op zaterdag 27 oktober 2012 12:56]
[Reactie gewijzigd door mad_max234 op zaterdag 27 oktober 2012 12:15]
Je bedoelt dat de eerste modellen nog erg duur zijn en dat je ze na een tijdje cadeau krijgt bij een abonnement op de krant? Ja, dat zal inderdaad gebeuren, gewoon even geduld hebben.Hetzelfde is gebeurd met flatscreen tv's en dat zal nu gebeuren met 4k2k tv's
De IGZO prototypes van Sharp gebruiken voor het backlight maar de helft van de energie in vergelijking met 'normale' LCD panels. Daarnaast kost het aansturen van een IGZO panel ook minder energie, de totale besparing schijnt bijna ~66% procent te zijn.In de titel staat zuinig, maar verder wordt nergens ook maar iets gezegd in het artikel over het verbruik. Hoe zuinig is het scherm dan?
[Reactie gewijzigd door Carbon op zaterdag 27 oktober 2012 13:16]
[Reactie gewijzigd door SG op zondag 28 oktober 2012 15:04]
Dat valt wel mee, Indium is de meest zeldzame van de twee en komt vaker in de aardkorst voor dan b.v. cadmium, zilver of kwik.Hmm, ik denk niet dat deze panelen voor massaproductie geschikt zijn aangezien indium en gallium toch niet de meest abundante elementen zijn in de aardkorst.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Mobiele telefoons Laptops Apple Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True