Naar verluidt is AMD bezig een massaontslag voor te bereiden, waarbij tot 30 procent van de werknemers op straat zou komen te staan. Hoeveel banen er precies op de tocht staan is echter nog niet geheel duidelijk.
De berichten zijn afkomstig van verschillende bronnen. Zo claimt All Things D dat AMD een ontslag van maximaal 30 procent van het totale aantal werknemers voorbereidt. Het bedrijf zou het echter ook bij 20 procent kunnen houden, aldus All Things D. Ondertussen meldt Bloomberg dat het aantal ontslagen tussen de 10 en 20 procent zou zijn. Begin volgende week zou AMD zijn plannen openbaar willen maken.
AMD zou met name in de bedrijfstakken die zich bezighouden met engineering en sales banen willen schrappen. De ontslagen zijn waarschijnlijk nodig omdat AMD kampt met tegenvallende bedrijfsresultaten door een teruggelopen verkoop van pc's.
Momenteel heeft AMD ongeveer 11.700 werknemers. Dat betekent dat er tussen de 1170 en 3510 mensen het veld zouden moeten ruimen. Het is tevens niet de eerste keer dat AMD een gedeelte van zijn werknemers moet ontslaan: eerder deed het bedrijf dat in november vorig jaar, toen het percentage ontslagen op 10 procent van het totaal aantal werknemers uitkwam.
[Reactie gewijzigd door Mexel op zaterdag 13 oktober 2012 12:39]
[Reactie gewijzigd door Vegettokai op zaterdag 13 oktober 2012 12:47]
[Reactie gewijzigd door hardwareaddict op zaterdag 13 oktober 2012 13:51]
en jij runt een cpu/gpu bedrijf?Jawel hoor. Als je al een product hebt kun je simpel alle engineers ontslaan en alleen verkoop houden.
[Reactie gewijzigd door mae-t.net op maandag 15 oktober 2012 01:04]
[Reactie gewijzigd door Maikel_1976 op zaterdag 13 oktober 2012 16:27]
[Reactie gewijzigd door trm0001 op zondag 14 oktober 2012 18:29]
[Reactie gewijzigd door firest0rm op zaterdag 13 oktober 2012 20:35]
[Reactie gewijzigd door hardwareaddict op zaterdag 13 oktober 2012 13:37]
De grootste reden om AMD aandelen te kopen is hopen dat een grotere chipdesigner (Qualcomm, Samsung, IBM, Oracle) de boel wil overnemen, voor de licensies, de gpu technologie, de mensen, de geboekte productiecapaciteit, en heel misschien wel de cpu afdeling. Op eigen kracht komt AMD er niet meer uit, de achterstand in productietechnologie is enorm en bijna alle talentvolle mensen zijn inmiddels de deur al uitgelopen naar de snel groeiende concurrerende chipdesigners (die eerder genoemde bedrijven, nVidia, Apple, Intel, etc), waar veel meer interessante dingen gebeuren.e) met al die krakkemikkige beslissingen van AMD, wie wil dat aandeel nog inslaan? Zelfs erop gokken is al onzin.
[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op zondag 14 oktober 2012 00:41]
[Reactie gewijzigd door hardwareaddict op maandag 15 oktober 2012 11:23]
[Reactie gewijzigd door Zehtuka op zaterdag 13 oktober 2012 13:45]
[Reactie gewijzigd door hardwareaddict op maandag 15 oktober 2012 11:47]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Laptops Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True