Microsoft heeft aangeboden te helpen met de Windows 8-certificering van Minecraft, maar bedenker Markus Persson heeft dit aanbod afgeslagen. Persson heeft geen behoefte aan verkoop van Minecraft via de gesloten Windows Store.
Markus 'Notch' Persson, de bedenker van Minecraft, heeft een aanbod van Microsoft afgeslagen om het bouwspel te voorzien van Windows 8-certificering. Persson maakt bezwaar tegen de gesloten aard van het nieuwe besturingssysteem en doelt daarmee waarschijnlijk op de Windows Store. Het is niet voor het eerst dat spelontwikkelaars vallen over de koers van Microsofts nieuwe besturingssysteem; eerder maakten Valve en Blizzard hun bezwaren bekend.
Om de Windows 8-certificering te halen moet een applicatie onder andere zijn gegevens op de juiste plekken opslaan en de beveiligingsmaatregelen van Windows 8 ondersteunen. Certificering is een voorwaarde om applicaties op de Windows Store geplaatst te krijgen, maar niet noodzakelijk om desktopapplicaties te kunnen draaien op Microsofts nieuwe besturingssysteem. Persson ageerde om vergelijkbare reden eerder al tegen Steam, het distributieplatform van Valve. Hij was niet te spreken over de gesloten aard van online distributieplatforms en het percentage van de verkoopprijs dat wordt ingehouden, reden voor Persson om Minecraft niet via het platform van Valve aan te bieden.
[Reactie gewijzigd door TecHHeaD op donderdag 27 september 2012 16:02]
Sorry hoor maar dit is toch echt zo'n onzin. De regels zijn helemaal niet streng en allesbehalve onredelijk. Klopt, als je bijvoorbeeld naar de Programs folder schrijft haal je die certificering niet nee. Gelukkig maar, de apps van de de idioten die dat vandaag de dag nog doen hoef ik niet op mijn PC. Het komt feitelijk gewoon neer op: features gebruiken waarvoor ze bedoeld zijn. User settings in de user folder, program settings in de programdata folder, rekening houden met een multi-user omgeving, al dat soort dingen. Elementen die de gebruikservaring alleen maar ten goede komen dus.Daarnaast moet de software aan allerlei (strenge) eisen voldoen welke eigenlijk de complete structuur waarop Minecraft is gebouwd (en modden zo makkelijk is) ontzettend wordt tegengewerkt.
[Reactie gewijzigd door .oisyn op donderdag 27 september 2012 17:21]
Misschien moeten ze ook eens rekening houden met de behoefte van de klant. Ik ben juist erg blij met initiatieven zoals Steam of de Windows Store. Alles makkelijk onder 1 account, geen gedoe met losse schijfjes, key's of allerlei andere onzin. Uiteraard hebben hun het recht om hun product te verkopen op de manier zoals hun dat goed achten, maar ik heb het recht om het dan niet te kopen.Zijn bezwaar ligt puur en alleen bij het gesloten karakter van de Store.
Dan is dan wellicht een beetje hypocriet van Notch, want de iOS AppStore is ook erg gesloten, maar daar hebben ze wel een Minecraft app voor uitgebracht.Zijn bezwaar ligt puur en alleen bij het gesloten karakter van de Store.
[Reactie gewijzigd door Darkstriker op donderdag 27 september 2012 17:23]
Ware het niet dat ik het meestal niet eens ben met waar Microsoft wil dat dingen opgeslagen worden (ergens in mijn profiel/mijn documenten/de registry). Ik heb liever applicaties die doen wat ik wil, dan applicaties die doen wat Microsoft wil.Het is ook wel fijn als die software een beetje dezelfde manier van dataopslag aanhouden. Het is ook weer vrij vervelend als je steeds moet zoeken waar het toch allemaal opgeslagen is (moet je gaan zoeken door je profiel).
[Reactie gewijzigd door El Psycho op donderdag 27 september 2012 16:29]
Geen MS fan hier, maar ik heb liever een platform dat applicaties flink in toom houdt, of dat nu van microsoft is of anders. Het grote probleem met pc's is dat ze er vanuit gaan dat de gebruiker programma's installeert en dat die programma's te vertrouwen zijn en gemaakt door goede, verantwoorde programmeurs. Dat zijn ze niet.Ik heb liever applicaties die doen wat ik wil, dan applicaties die doen wat Microsoft wil.
Dat doen ze nu ook al vrijwel allemaal voor bv savegames, omdat er in andere mappen geen rechten zijn.Het is ook wel fijn als die software een beetje dezelfde manier van dataopslag aanhouden.
[Reactie gewijzigd door dutch_warrior op donderdag 27 september 2012 17:32]
Bron? Dat is echt enorm overdreven volgens mij, ik denk dat het hooguit gaat om een handjevol Tweakers en lezers van de computer idee.Het grote succes van Apple is juist te verklaren doordat men de eigen regels afdwingt en ontwikkelaars niet in de gelegenheid stelt om maar willekeurig raak te klooien.
Af en toe kijk ik wel eens op diverse security sites om te kijken hoe het staat met de security van diverse OS-en en eigenlijk is er aan Windows 7 zelf weinig mis, het is vooral third party software en gebrekkige configuratie waardoor problemen ontstaan bij Windows. Standaard Linux distributies dwingen bijvoorbeeld gewoon af dat de gebruikers in grafische modus zonder root rechten werken, onder Windows zet 75% van de gebruikers uac meteen uit terwijl het mij nooit problemen oplevert.
[Reactie gewijzigd door DutchReaper op donderdag 27 september 2012 17:47]
[Reactie gewijzigd door Madrox op donderdag 27 september 2012 21:53]
Dat is gewoon in te stellen. Persoonlijk heb ik mijn gehele users folder en programdata folder op een RAID 1 partitie staan. Windows zelf staat op een SSD.Vind ik juist niet. zou willen dat veel apps en userdata op een andere partitie staan dan het OS.
[Reactie gewijzigd door .oisyn op donderdag 27 september 2012 22:32]
Wat jij hoogst waarschijnlijk eerder bedoeld is dat dat er steeds meer Linux distro's afdwingen dat gebruikers met een restricted shell werken, en voor de taken waar root rechten nodig zijn "sudo" wordt gebruikt om het gevoel te geven dat mensen veiliger werken. Dat is wel waar maar tot op een bepaalde hoogte. Het zwakke punt is (net als bij andere besturingssystemen die de mogelijkheid hebben om jezelf te verifieren) dat het gebruik van een keylogger gewoon nog steeds erg rendabel is, ook al heeft het systeem een virusscanner en daarmee alsnog autorisatie verkregen kan worden.Standaard Linux distributies dwingen bijvoorbeeld gewoon af dat de gebruikers in grafische modus zonder root rechten werken, onder Windows zetten veel gebruikers uac meteen uit terwijl het mij nooit problemen oplevert.
[Reactie gewijzigd door Typnix op donderdag 27 september 2012 21:41]
Wanneer begint Microsoft daar eens mee. Ik heb nu alweer de files van een VisualC runtime library in mijn c:\5.1 Your app must properly implement a clean, reversible installation
Certificering is een voorwaarde om applicaties op de Windows Store geplaatst te krijgen, maar niet noodzakelijk om desktopapplicaties te kunnen draaien op Microsofts nieuwe besturingssysteem.
[Reactie gewijzigd door Pauwelz op donderdag 27 september 2012 16:04]
Certificering is een voorwaarde om applicaties op de Windows Store geplaatst te krijgen, maar niet noodzakelijk om desktopapplicaties te kunnen draaien op Microsofts nieuwe besturingssysteem.
Lees eens goed.Certificering is een voorwaarde om applicaties op de Windows Store geplaatst te krijgen, maar niet noodzakelijk om desktopapplicaties te kunnen draaien op Microsofts nieuwe besturingssysteem
[Reactie gewijzigd door LollieStick op donderdag 27 september 2012 21:41]
Wellicht gesloten maar zo gek vind ik dat nog niet. Windows 7 werkt nu bijvoorbeeld al met virtuele mappen die foute schrijfacties ondervangt en doorstuurt naar juiste locaties. Tal van applicaties maken hier nog gebruik van, hoewel het aantal de laatste jaren gelukkig is afgenomen.Om de Windows 8-certificering te halen moet een applicatie onder andere zijn gegevens op de juiste plekken opslaan en de beveiligingsmaatregelen van Windows 8 ondersteunen.
Hoewel dit misschien alsnog niet waterdicht zal zijn (en er ongetwijfeld nog wel e.e.a. op aan te merken is) voorkomt het wel dat je een store krijgt met tal van reputatieproblemen omdat de beveiliging weer eens belly up is gegaan.2.1 Your app must use strong and appropriate ACLs to secure executable files
2.2 Your app must use strong and appropriate ACLs to secure directories
2.3 Your app must use strong and appropriate ACLs to secure registry keys
2.4 Your app must use strong and appropriate ACLs to secure directories that contain objects
2.5 Your app must reduce non-administrator access to services that are vulnerable to tampering
2.6 Your app must prevent services with fast restarts from restarting more than twice every 24 hours
(...)
3.1 Your app must not use AllowPartiallyTrustedCallersAttribute (APTCA) to ensure secure access to strong-named assemblies
3.2 Your app must be compiled using the /SafeSEH flag to ensure safe exceptions handling
3.3 Your app must be compiled using the /NXCOMPAT flag to prevent data execution
3.4 Your app must be compiled using the /DYNAMICBASE flag for address space layout randomization (ASLR)
3.5 Your app must not Read/Write Shared PE Sections
[Reactie gewijzigd door Eagle Creek op donderdag 27 september 2012 16:06]
Bron: http://www.reddit.com/r/t...eloper_got_an_email_from/These certifications are nothing but good. As long as Windows 8 doesn't block non-certified programs you still have a open platform.
Certification means your program follows a specific set of rules in regards how it behaves, such as; 1.1 Your app must not take a dependency on Windows compatibility modes, AppHelp message, and or any other compatibility fixes
4.1 Your app must handle critical shutdowns appropriately
5.1 Your app must properly implement a clean, reversible installation
Windows 8 Software Certification gives you programs that behave in a specific and predictable way according to a unified set of rules.
[Reactie gewijzigd door TepelStreeltje op donderdag 27 september 2012 16:04]
[Reactie gewijzigd door TMDevil op donderdag 27 september 2012 16:20]
Je kan toch zelf een programma schrijven dat fungeert als Windows Store en ontwikkelaars proberen te lokken met andere/minder eisen of afdracht?Dat Windows 8 snel een grote flop mag worden...
Kleuterschool interface en een store die geen concurrentie duldt...
Ik blijf het vreemd vinden dat de EU hier niet nu al een stokje voor steekt, want je MOET en je ZAL in de Microsoft store producten kopen... concurrentie ho maar...
Windows XP zag er volwassen uit met z'n fisherprice interface en het standaard teletubbie landschapDat Windows 8 snel een grote flop mag worden...
Kleuterschool interface en een store die geen concurrentie duldt...
Ik blijf het vreemd vinden dat de EU hier niet nu al een stokje voor steekt, want je MOET en je ZAL in de Microsoft store producten kopen... concurrentie ho maar...
Dus als je niet ingesloten wil worden door een gigant die voor niks een deel van je winst afsnoept ben je alternatief ? Ik denk eerder dat het omgekeerde waar is. Als je je laat belazeren door MS om een stuk van je winst in te leveren ben je alternatief.Ik denk dat Notch iemand is die alternatief denkt.
Je hebt gelijk... dat wist ik niet.Microsoft dwingt je namelijk niet om een deel van je winst af te staan.
Als ik het me goed herinner (van vroegah) kon je Minecraft kopen via PayPal, die pakt sowieso een X percentage van de aankoop.(althans... aangenomen dat je payment provider niet een aantal procent pakt).
[Reactie gewijzigd door Avalaxy op donderdag 27 september 2012 16:24]
[Reactie gewijzigd door LOTG op donderdag 27 september 2012 16:07]
Je bedoeld die 'mijn documenten' locaties... waar je nooit wat in terug kunt vinden omdat het op 5 verschillende plekken kan staan? Wat is er makkelijker dan naar de install-dir van de app. te gaan en een ini-file te wijzigen ?. En dat terwijl er mappen voor in je windows profile zijn.
'horen er te staan'. Klopt, helaas is de werkelijkheid anders.Instellingen horen bijvoorbeeld in %appdata% te staan.
[Reactie gewijzigd door donny007 op donderdag 27 september 2012 16:45]
Je bedoelt "C:\ProgramData"? Daar hoort alle gebruikersonafhankelijke data naartoe te gaan. Het is niet zo dat MS deze opties niet aan bidet, heel vaak is het zo dat dit door dev's gewoon wordt negeert.Ik mis in Windows nog een duidelijke '/etc'-achtige, gebruikersonafhankelijke opslaglocatie voor alle configuratiebestanden.
En dat is nou net wat Microsoft met dit soort certificeringen probeert op te lossen. Toegegeven, de locatie van applicatie-specifieke instellingen is met de jaren aangepast en specifieker gemaakt.Je bedoeld die 'mijn documenten' locaties... waar je nooit wat in terug kunt vinden omdat het op 5 verschillende plekken kan staan?
Ga jij je oma maar eens uitleggen hoe die een .ini-bestand moet gaan wijzigen (bijvoorbeeld). Applicatie-specifieke instellingen kun je het beste nog in de applicatie zelf doen; waar die dat dan opslaat is afhankelijk van de applicatie of het OS. In dit geval het OS; als je .inis bijhoudt in de install-dir van de app zelf kun je bijvoorbeeld moeilijk gebruiker-specifieke settings (zoals saves) bijhouden, of je moet als gamebouwer zelf gaan uitlezen welke gebruiker actief is en zelf een kleine, nonstandaard variant van de user directories bijhouden binnen je applicatie directory.Wat is er makkelijker dan naar de install-dir van de app. te gaan en een ini-file te wijzigen ?
En daar kan ik best inkomen. Ik heb geen enkele behoefte om aankopen te doen via die store, ik loop liever hier de Pricewatch af en koop hem waar hij het voordeligst te halen is. Of in de winkel om de hoek.Persson heeft geen behoefte aan verkoop van Minecraft via de gesloten Windows Store.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Games Microsoft Politiek en recht Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True