Onderzoekers hebben een computermodel ontwikkeld dat kan voorspellen hoe de verbindingen tussen neuronen in hersenen georganiseerd worden. Het model moet het maken van een simulatie van hersenen vereenvoudigen.
Het simuleren van hersenen vergt complexe modellen en enorme hoeveelheden rekenkracht. Een van de projecten die zich met de simulatie van, vooralsnog kleine stukjes, hersenen bezighouden, is het Blue Brain Project van de Zwitserse École Polytechnique Fédérale de Lausanne. De complexiteit van hersenen is bijzonder lastig te modelleren, niet in de laatste plaats door de vele verbindingen tussen neuronen. Om die te modelleren kunnen voortaan groeimodellen doorberekend worden om een stuk hersenen te simuleren.
De onderzoekers ontdekten dat hun model, waarbij dendrieten of vertakkingen van neuronen onafhankelijk van elkaar groeiden, sterk overeenkwam met de morfologie van echte hersenen. De gesimuleerde groei van neuronen en hun uitlopers kwam voor 75 tot 95 procent overeen met het organische sample. Dat zou de Blue Brain Project-medewerkers een krachtig hulpmiddel in handen geven om een realistische simulatie van hersenen te maken zonder jarenlang de verbindingen tussen neuronen te hoeven uitpluizen.
De vrij willekeurige groei van neuronen, waarbij hun vorm en onderlinge interacties de belangrijkste factor voor de organisatie van de synapsen bleek, verklaart ook waarom hersenen soortspecifieke eigenschappen vertonen. Het nieuwe begrip van hersenmorfologie zou een flinke stap betekenen voor de modellering van hersenen, inclusief het menselijke brein.
[Reactie gewijzigd door TheDukemaster op woensdag 19 september 2012 14:37]
[Reactie gewijzigd door Soggney op donderdag 20 september 2012 11:19]
Wat in het universum is, is in het universum. Alles in het universum kun je beschrijven, dat wil zeggen dat je het ook wiskundig kunt uitleggen. Dit maakt het automatisch onderdeel van "de som der delen", zoals jij het mooi zegt.Ons zelfbewustzijn is meer dan de som der delen.
Leven heeft geen bewust doel, maar het heeft wel degelijk een doel: voortbestaan. Wel is het mooie aan ons "bewust" bestaan dat wij ons zelf een doel kunnen geven. Dit heeft ons onder andere geleid naar kunst, muziek, filosofie, wetenschap en, jahaa, theologie.Dat geeft weinig doel aan het leven.
[Reactie gewijzigd door Dead Pixel op donderdag 20 september 2012 00:39]
[Reactie gewijzigd door blorf op woensdag 19 september 2012 16:56]
Het is inderdaad waar dat een simpel programma niet intelligent is omdat het operatie's uitvoert die gedefinieerd zijn door iemand. Het verschil met een complex neuron netwerk dat aldaniet wordt uitgevoerd op een computer is het feit dat de degrees of freedom vele malen groter zijn. Ik denk dat de intelligentie van het brein hem zit in de ongelofelijker grote hoeveelheid degrees of freedom die worden gecreëerd door 16.410.000.000.000.000 verbindingen (synapses) tussen ongeveer 100 000 000 000 neuronen. Ik durf wel te zeggen dat we een computer programma met "16.000.000.000.000.000" afhankelijkheden intelligent kunnen noemencomputermodel dat voorgeprogrameerd is door de mens.
Dan zou je ook kunnen zeggen dat hersenen niet zelfdenkend kunnen zijn aangezien de acties in de hersenen ook werken binnen de definieerbare degrees of freedom die gecreëerd worden door de structuur van de hersenen.er zijn immers nog steeds geen zelfdenkende computers dus kan deze computer alleen dingen ''voorspellen'' binnen de grensen van het programma.
[Reactie gewijzigd door kajdijkstra op woensdag 19 september 2012 18:35]
[Reactie gewijzigd door verleemen op woensdag 19 september 2012 15:33]
[Reactie gewijzigd door blorf op woensdag 19 september 2012 17:01]
Sorry, maar dit spreekt elkaar tegen en het is ook niet waar.De vrij willekeurige groei van neuronen, waarbij hun vorm en onderlinge interacties de belangrijkste factor voor de organisatie van de synapsen bleek, verklaart ook waarom hersenen soortspecifieke eigenschappen vertonen.
Morfologie? En daar bedoelen ze mee dat een wiskundig computermodel overeenkomsten vertoont met de fysieke eigenschappen van een hersencel? Dat kan alleen maar waar zijn als je de functie volledig kunt verklaren aan de hand van de vorm. Ik zeg: Onzin.De onderzoekers ontdekten dat hun model... sterk overeenkwam met de morfologie van echte hersenen.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Apple Microsoft Sony Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True