Nederlandse providers hebben nano-simkaarten klaarliggen voor als de iPhone 5 uitkomt in Nederland. Ook Belgische providers zijn voorbereid en kunnen klanten bij de release op 28 september gelijk voorzien van de benodigde kleine simkaart.
Klanten van KPN en Telfort kunnen de nano-simkaarten al vanaf 21 september bestellen, zodat ze die ook gelijk kunnen gebruiken als zij een iPhone importeren uit een land waar de iPhone 5 dan al verkrijgbaar is. Ook andere providers hebben nano-simkaarten klaarliggen, meldt Emerce. Als gebruikers zonder abonnement een nano-sim willen hebben, moet ze daarvoor bij KPN en Vodafone in elk geval betalen, zegt iPhoneclub. Ook Belgische providers hebben zich voorbereid, aldus de Belgische krant De Standaard. De iPhone 5 komt op 28 september uit in Nederland en België.
De iPhone 5 is de eerste telefoon die gebruikt maakt van de nieuwe kleinere simkaart, die de opvolger moet worden van de microsim en de grotere sim die nog altijd in sommige telefoons te vinden is. De nanosimkaart is compatibel met de oudere simkaarten, omdat de aansluitingen op dezelfde plekken zitten. De door Apple ontworpen nano-sim werd afgelopen zomer tot standaard gekozen. Nadat de micro-sim tot standaard was verheven, duurde het zeven jaar totdat deze in een telefoon werd gebruikt, de iPhone 4 in 2010.
Apple wil met de standaard maken dat het simkaartslot minder ruimte inneemt in de telefoon, waardoor meer ruimte overblijft voor andere componenten als de accu en de soc. Wanneer andere fabrikanten nano-simkaarten gaan gebruiken, is vooralsnog niet duidelijk.

Voor de nano-sim is ook al een standaardNadat de micro-sim tot standaard was verheven, duurde het zeven jaar totdat deze in een telefoon werd gebruikt, de iPhone 4 in 2010.
[Reactie gewijzigd door exepti0n op vrijdag 14 september 2012 20:41]
[Reactie gewijzigd door sanas op zaterdag 15 september 2012 02:08]
[Reactie gewijzigd door johnkeates op vrijdag 14 september 2012 23:18]
De dichtstbijzijnde telefooncel staat in Assen. ik woon in Emmen. Niet heel erg handig.Dan ga je naar een telefooncel? Deden we vroeger ook right? Ging je huistelefoon kapot, dan liep je naar een cel, of naar de buren.
Echter, de 'gewone SIM' is de maat van een credit card.Apple had gewoon de micro-SIM moeten gebruiken
[Reactie gewijzigd door sanas op zaterdag 15 september 2012 02:12]
[Reactie gewijzigd door sanas op zaterdag 15 september 2012 16:53]
[Reactie gewijzigd door Herko_ter_Horst op vrijdag 14 september 2012 20:45]
Daar zou ik niet te veel op rekenen, als je bekijkt hoe makkelijk consumenten de vendor lock-in van de huidige platforms accepteren. Apple en nu ook Windows Phone hebben de totale macht over een apparaat en bepalen wat de gebruiker ermee mag doen - zelfs na de koop. Dus als Apple of een ander bedrijf ooit met vaste sim-kaarten komt dan zal het waarschijnlijk niet de gemiddelde consument zijn die daar een probleem van maakt.en consumenten zeker niet.
[Reactie gewijzigd door Ayporos op vrijdag 14 september 2012 22:14]
Wat een kortzichtige reactie. Niet iedereen zit bij Vodafone. Velen zitten bij andere providers, en daar hang het vaak per abonnement af of je daarvoor moet betalen, en hoeveel dat dan eventueel kost.Dit kost (bij Vodafone) precies één cent, dus een groot probleem zou dit niet moeten zijn.
[Reactie gewijzigd door RobbieB op vrijdag 14 september 2012 23:48]
Dat is niet waar. Een standaarden organisatie bepaald dat, en in die organisatie zitten alle fabrikanten en alle telco's. Die hebben gezamenlijk een besluit genomen over meerdere voorstellen, waarbij dit voorstel van Apple won. Vrijwel alle - ik geloof zelfs alle - telco's waren voor dit voorstel.Het komt er nu gewoon op neer dat iPhone steeds de standaard van de sim bepaald!!
Daar wordt ik niet vrolijk van
[Reactie gewijzigd door Yzord op vrijdag 14 september 2012 20:46]
[Reactie gewijzigd door HgnX op vrijdag 14 september 2012 21:19]
[Reactie gewijzigd door XthinkZ op vrijdag 14 september 2012 21:23]
[Reactie gewijzigd door BaszCore op vrijdag 14 september 2012 21:28]
[Reactie gewijzigd door Frank-L op vrijdag 14 september 2012 22:12]
[Reactie gewijzigd door tintilla op vrijdag 14 september 2012 21:23]
[Reactie gewijzigd door drib83 op vrijdag 14 september 2012 21:36]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Microsoft Sony Games Politiek en recht Galaxy S
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True