Volgens Ubisoft leidt de opkomst van free-to-play-games niet tot het verdwijnen van traditionele games. Ook binnen franchises die hun opwachting maken op de free-to-play-markt, kunnen nog traditionele pc-games verschijnen.
Volgens Ubisoft-directeur Yves Guillemot betekent de opkomst van free-to-play-games niet dat de traditionele pc-gamesmarkt onder druk komt te staan. In een interview met Tweakers.net geeft de topman van de Franse uitgever aan dat ook binnen de franchises waarmee Ubisoft de free-to-play-markt betreedt, nog best traditionele games te verwachten zijn.
Tijdens de Ubisoft Digital Days, die in de afgelopen week in Parijs werden gehouden, toonde Ubisoft zijn volledige line-up op het gebied van free-to-play, met daarbij diverse titels die deel uitmaken van langlopende gameseries. Zo toonde de uitgever onder meer Anno Online en Might & Magic: Heroes Online, en was er een nieuwere versie speelbaar van Ghost Recon Online, waarvan de open bèta al een tijdje beschikbaar is.
Guillemot sluit niet uit dat ook binnen die franchises nog traditionele pc-games verschijnen. De Ubisoft-topman wijst erop dat beide markten met hun eigen verdienmodel geschikt zijn voor verschillende groepen gamers. "We overwegen verschillende aanpakken, met het doel zo veel mogelijk mensen te bereiken", legde Guillemot uit tegenover Tweakers.net, waarbij hij benadrukte dat het free-to-play-model Ubisoft ook helpt zo veel mogelijk platforms aan elkaar te koppelen.
Tweakers.net sprak tijdens de Ubisoft Digital Days uitgebreid met Yves Guillemot over onder meer de opkomst van free-to-play. De volledige Ubisoft Digital Days-reportage over de free-to-play- en de online-line-up van Ubisoft verschijnt volgende week op Tweakers.net.
[Reactie gewijzigd door LiquidT_NL op vrijdag 7 september 2012 18:18]
Dat is voor mij simpel... DLC's lijken tegenwoordig gewoon op zaken die al in de game had moeten zitten, maar waar ze nu extra geld voor kunnen vragenIk snap de aversie van het concept DLC niet
[Reactie gewijzigd door Sinester op zaterdag 8 september 2012 14:00]
Als jij er nooit vertrouwen in hebt gehad, vraag ik me af in hoeverre je biased bent over dit probleem. Er is overigens ook zat DLC die pas is ontwikkeld na het uitbrengen van de game, of in een late fase van het ontwikkelen. Je neemt een paar voorbeelden (veelal games een jaarlijkse opvolger? Noem er 10 m.u.v. sport titels) en zegt dat er geen goede DLC meer mogelijk is. Ik snap alleen niet: wat maakt DLC dan anders dan oude expansions (day-1 DLC daargalten)Het probleem met DLC is dat ik er geen vertrouwen meer in heb en nooit gehad heb.
Je laatste zin gaat net zo goed op voor DLC. Voor de rest, tja, dat het voor de uitgever makkelijker is geworden is natuurlijk niet echt kritiek op het artikel. Als jouw lokale supermarkt een manier vindt om kosten te halveren, doet dat geen afbreuk aan het product wat ze leveren. In essentie is het de vraag: wat is het product? Is dat de game als zijnde de digitale content(die nog steeds hetzelfde is), of de combinatie van content en doosje/additives? In het laatste geval is het natuurlijk de vraag hoeveel het doosje/additives je waard zijn. Ik begrijp dat jouw grootste bezwaren het missen van doosjes/boekjes/discs is.Mijn probleem met DLC is, is dat het digitale downloads zijn, wat voor de uitgever heel goedkoop is. Ze hoeven weinig meer te doen dan een leuk jpegje maken als presentatie op een website, wat screenshots en een lijstje met wat je krijgt. Vroeger kocht je expansion packs en dan had je iets in handen, een doosje, eventueel nog een boekwerkje. Dat was een extensie van het originele product en daar was je erg blij mee want de originele game was goed.
Dat maakt het ook aan de andere kant weer mogelijk om makkelijker kleine content voor een lage prijs aan te bieden. Ik snap het verder wel hoor: ik zit ook niet te wachten op de mini DLC. Maar blijkbaar andere mensen wel.DLC komt op mij goedkoop over, naar verhouding te duur, de winst is alleen voor de uitgever want die hoeft geen fysieke gegevensdrager meet te verkopen. Een CD-ROM expansion daar werd de uitgever gedwongen iets substantieels te leveren. Je verkoopt geen nieuwe armor of 2 nieuwe wapens op een CD-ROM.
Dat laatste vind ik wel erg kort door de bocht. Jij ziet DLC als extra werk, ik zie het als extra gemak: je beschikt meteen over je spullen en kan het zo opnieuw downloaden. Als je DVD kapot/kwijt is, kan je een flinke periode wachten op een vervangend exemplaar. Ik doe dan ook niet het hele gedoe met backuppen en branden, ik download het wel opnieuw.Verder, als je het gedownload hebt, dan staat het op je harde schijf. Dan gaat je HD stuk en kun je het in theorie ergens opnieuw downloaden. En anders brand je het zelf ergens op een DVD, de kosten zijn voor jou. Dus doe je het efficient en brand je nog meer dingen op die DVD, die je dan 'Game DLC's' noemt of zo, maar waar afhankelijk van hoeveel DLC je er op brand, moelijk te vinden zijn vanwege de cryptische bestandsnaam. Dus zorg je er voor dat de DLC in een map komt met de spelnaam. Maar goed, allemaal werk voor jouw, niet voor de uitgever.
Tja, dat is ook erg persoonlijk. Als jij zoveel waarde hecht aan het symbolische proces van het installeren van je game, moet je dat natuurlijk helemaal zelf weten. Maar volgens mij doe je in het tweede geval ook gewoon het echt installeren van een extensie van je game: ik zie nou niet echt psychologisch een meerwarde.Verder spreekt het niet aan, Een website plaatje met fantasy art bijv. is wat anders dan een fysieke gegevensdrager. De handeling van het plaatsen van een CD in je PC is psychologisch van veel meer waarde dan het klikken op een download link. In het eerste geval installeer je ook echt een extensie van je game. Bij het tweede geval doe je iets wat je tienduizenden keren doet, een link aanklikken. Downloaden doe je zowiezo al zo veel...
Ik ben net zo blij met mijn DLC aankopen, tenzij ik misschien een CE box kan krijgen.Ik heb bij DLC niet het gevoel dat ik iets aanschaf, het maakt me niet blij met mijn aankoop. Er is dus iets aan de hand op het gebied van cognitieve dissonantie. You figure it out.
Totaal mee eens, maar die DLC skip ik dan ook.Verder wordt DLC vaak te veel versnipperd. Zoals genoemd, de armor of een paar wapens. Een map, soms twee. Om nu aldoor een paar euro te betalen voor een DLC vind ik onhandig en vergt veel interesse.
Tja dit zijn allemaal problemen waar ik mij niet in kan vinden. Als mensen hun game "compleet" willen hebben, zien ze toch ook dat ze een X bedrag extra moeten neerleggen voor de packs die ze niet willen? Het is overigens zelden dat een game 10 substantiele DLC packets heeft, meestal zijn dat er maar 1, 2 of 3, de rest zijn al die mini updates.Op de eerste plaats moet je beslissen of de prijs-kwaliteitsverhouding goed is en dat moet je dan doen voor soms wel 5 of 10 DLC's. Dit wordt verwarrend... De neiging van mensen is voor hun geliefde game zo compleet mogelijk te zijn, dus wil je het liefst alle DLC. Je wordt dus min of meer verleid vanwege de incompleetheid om toch die ene slechte DLC maar te kopen want dan heb je tenminste geen onderbreking als je DLC 1,2,3 hebt, 4 slecht vindt maar wel 5 hebt gekocht.
Op de tweede plaats is het rommelig, je dient te veel tijd te besteden aan reviews en ander onderzoek en daarbij hang je weer af van bloigs, comments op allerlei websites etc. Dat zie je hier ook, de een vind iuets geweldig, de ander helmaal niet. Denk aan de discussie over Battlefield games of de COD serie. Ik weet NOG niet of ik nu toch maar Battklefield 3 moet kopen of toch maar niet...
En dat is één game. Nu moet ik 10 DLC pakjes controleren op prijs-kwaliteitsverhouding. Daar heb ik geen zin in.
Ik heb voor Dragon Age 2 allerlei DLC's gedwonload. Maar er slechts een paar van gespeeld omdat elke keer een zwaar spel opstarten voor een of ander triviale missie me te veel werk is. Een DLC moet substantie hebben, dus daar wil ik 4 uur aan werken, ik voel weinig bevrediging en ...accomplishment na 25 minuten aan een of andere sidequest te hebben gewerkt.
DLC is veelal triviaal. Het is bedoeld om mensen geïnteresseerd te houden, dus uiteraard is het allemaal uiterst commercieel. Maar niet noodzakelijkerwijs in ons voordeel. Het is veel marketing en hype en naar verhouding weinig substantie. Vroeger had je je PC magazine en je las de review en je was om of niet.
Daar kan DLC helemaal niets aan doen.Een ander punt is dat je steeds vaker microtransacties moet doen. Digitaal betalen is niet zo veilig als we allemaal colelctief willen geloven. Elke transactie is er een kleine of minieme kans dat het fout gaat. In een winkel waar je cash betaald niet. Ik wil mijn aankopen via internet liever beperken als risicomijding.
[Reactie gewijzigd door Frag1le op vrijdag 7 september 2012 15:10]
[Reactie gewijzigd door Yezpahr op vrijdag 7 september 2012 15:09]
[Reactie gewijzigd door Gatygun op zaterdag 8 september 2012 11:30]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Laptops Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True