Steam Greenlight ontvangt dusdanig veel inzendingen dat Valve maatregelen neemt. Een spel indienen kost voortaan 100 dollar, om zo onzinnige inzendingen tegen te gaan. Ook wordt de presentatie van onbeoordeelde games verbeterd.
Valve vraagt voortaan een bedrag van 100 dollar voordat een Steam-gebruiker een spel kan indienen voor Greenlight. Valve heeft sinds de introductie van het Greenlight-programma op 30 augustus ruim 700 inzendingen ontvangen. Naast echte spellen zaten er ook inzendingen tussen als Half-Life 3, Left 4 Dead 3, een 11-septembersimulator en een erotisch spel. Deze zijn inmiddels door Valve verwijderd.
Om de kwaliteit van de inzendingen te verhogen vraagt Valve nu om een financiële bijdrage, die volledig naar het goede doel Child's Play gaat. Ook verbetert de spelontwikkelaar de wijze waarop nieuwe en onbeoordeelde spellen worden gepresenteerd aan de gebruiker. Met deze maatregelen wil Valve bereiken dat gamers de voor hun interessante spellen gemakkelijker kunnen vinden.
Met Greenlight kunnen ontwikkelaars games op Steam posten. Dat kan een game zijn die nog in de conceptfase verkeert, maar ook een game die al volledig speelbaar is. Via Greenlight kunnen gebruikers van Steam feedback geven op de game en een stem uitbrengen op de games die ze via Steam gepubliceerd willen zien worden.
Sommige games worden door een enkele persoon gemaakt, juist op Steam, met veel indie games, komt dat best vaak voor. Maar dan nog is $100 natuurlijk niks, het is een investering die waarschijnlijk veel kleiner is dan de tijdsinvestering die er in het maken van een game gaat zitten. En als de game in de Steam store komt dan heeft de dev het er zo weer uit.Dat is precies goed; voor een persoon is 100 euro veel, voor een bedrijfje is dat natuurlijk peanuts.
[Reactie gewijzigd door Sinester op woensdag 5 september 2012 10:37]
Dan kijk je naar spellen die niet bepaalt populair zijnDe game die ik momenteel op het hoogst gezien heb is overigens op 5%.
[Reactie gewijzigd door Sinester op woensdag 5 september 2012 11:51]
[Reactie gewijzigd door linkkrw op woensdag 5 september 2012 13:27]
Dat doe je ook niet. Jij betaalt Valve om je game op Greenlight te krijgen. Wat Valve vervolgens met het verdiende geld doet, bepaalt Valve zelf wel, lijkt me.Ik zal echt dus geen ene rooie cent uitgeven aan een goede doel die alleen opereert in de VS.
[Reactie gewijzigd door Herko_ter_Horst op woensdag 5 september 2012 18:19]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Apple Microsoft Sony Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True