Op 18 oktober zal tegelijk met de release van Ubuntu 12.10 ook een versie met de Gnome-omgeving uitkomen. Deze 'Ubuntu-spin', waarvan de naam nog niet definitief is, biedt de Gnome Shell in plaats van Ubuntu's Unity-omgeving.
De komst van een specifieke Ubuntu-versie met de Gnome Shell-desktop werd al in mei geopperd toen de plannen voor Ubuntu 12.10 werden opgesteld. Inmiddels is duidelijk geworden dat Quantal Quetzal op 18 oktober ook in een Gnome-versie beschikbaar zal komen, een 'Ubuntu-spin' die volledig is gebaseerd op de Gnome Shell 3.6-desktopomgeving. Wel zou het nog gaan om een alpha-release.
De definitieve naamgeving is nog onduidelijk. Oorspronkelijk werd gekozen voor Gnomebuntu, maar de Gnome Foundation zou geen toestemming geven voor deze titel. Inmiddels wordt gesproken over Gnobuntu en Gnubuntu als alternatieve titels. De website Gnomebuntu is overigens al wel in de lucht.
In de Gnome-versie van Ubuntu zal een oudere versie 3.4 van bestandsmanager Nautilus worden opgenomen, omdat in nieuwe releases een aantal populaire functionaliteiten zijn weggelaten. Als standaard webbrowser is gekozen voor Epihpany, terwijl Abiword en Gnumeric als alternatieven moet dienen voor LibreOffice. Verder zal Rhythmbox de standaard mediaspeler worden en keert mailclient Evolution terug, maar wordt UbuntuOne weggelaten.
[Reactie gewijzigd door Bliz op zondag 2 september 2012 13:37]
Rhythmbox is ook standaard van 12.10 dus daar veranderd er niets. Maar hier speelt hij gewoon mp3's dus ik ben bang dat dit aan jouw ligt. Ik vindt het simpele uiterlijk juist een voordeel, maar smaken verschillenRhythmbox speelt nog niet eens MP3 af terwijl je alle codecs en plugins wel hebt geïnstalleerd via "sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras" ... Bovendien ziet dat programma er niet uit.
Ik snap het wel, in die zin dat deze programma's onderdeel zijn van Gnome. En dus blijft de werkomgeving zo "native" als mogelijk. En ook al zijn het op zich goede programmaatjes (niets mis mee zelfs!), ik prefereer inderdaad liever LibreOffice in plaats van Abiword/Gnumerc, Firefox in plaats van Epiphany, et cetera.Blij dat er weer een gewone Gnome-versie uitkomt. Echter snap ik niet waarom er gekozen is voor Epihpany, Abiword, Gnomeric, Rhythmbox en Evolution.
Gnobuntu lijkt mij de beste naam; met Gnubuntu leg je niet direct de link met GnomeDe definitieve naamgeving is nog onduidelijk. Oorspronkelijk werd gekozen voor Gnomebuntu, maar de Gnome Foundation zou geen toestemming geven voor deze titel. Inmiddels wordt gesproken over Gnobuntu en Gnubuntu als alternatieve titels.
[Reactie gewijzigd door dutch666 op zondag 2 september 2012 13:33]
Dan klinkt Gnome op zich al negatief volgens jou, daar zit ook een no in. Gnubuntu is inderdaad te verwarrend, ik geef je wel gelijk dat gubuntu een goede naam zou zijn.gnobuntu klinkt negatief vanwege de no in de naam, gnubuntu heeft dan weer het probleem van gnu vooraan wat ook weer voor verwarring kan zorgen. In traditie met o.a. kubuntu en xubuntu, waarom niet gewoon gubuntu?
[Reactie gewijzigd door Superpelican op zondag 2 september 2012 16:09]
[Reactie gewijzigd door Wouser op zondag 2 september 2012 14:32]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Mobiele telefoons Laptops Apple Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True