Bethesda heeft nog steeds moeite om de Skyrim-dlc Dawnguard goed werkend te krijgen op de PlayStation 3. De uitgever zoekt met Sony naar een oplossing, maar geeft toe dat de downloadable content misschien niet voor de PS3 zal uitkomen.
Op het forum van Bethesda geeft een medewerker van de uitgever aan dat het lastiger blijkt dan verwacht om Dawnguard voor de PlayStation 3 goed werkend te krijgen. Dawnguard is de eerste downloadable content voor The Elder Scrolls V: Skyrim. De dlc verscheen op 26 juni voor de Xbox 360 en op 2 augustus voor de pc.
Volgens de vertegenwoordiger van Bethesda is Skyrim al een complex spel dat veel resources vergt en neemt die complexiteit aanzienlijk toe door grote downloadable content als Dawnguard. Er zijn verschillende oplossingen geprobeerd, maar geen werkt goed genoeg voor alle probleemgevallen. Hoewel met Sony wordt samengewerkt aan een oplossing, geeft de vertegenwoordiger aan dat Bethesda er niet zeker van is dat de Dawnguard-dlc voor de PlayStation 3 zal verschijnen.
Het is niet voor het eerst dat Bethesda moeite heeft met de PlayStation 3-versie van Skyrim. Gamers hadden op Sony's console last van een bug die steeds ernstigere haperingen veroorzaakte naarmate de speler verder kwam in het spel. Later gaf Bethesda toe al van het probleem te hebben geweten voordat het spel in de winkels lag, maar te hebben onderschat hoeveel spelers er last van zouden hebben.
Het verhaal is tweezijdig. Ja, het is inderdaad mogelijk om meer uit de PS3 te persen. Dan moet je je als gamedeveloper wel volledig concentreren op dat ene platform en je game ontwerpen met de PS3 in het achterhoofd. En dan krijg je natuurlijk ook wel technologische hoogstandjes a la Uncharted, een game die volledig getaylored is voor de PS3 als een Italiaans maatpak.Niet helemaal waar, het probleem zit 'm in developers die hun engine niet goed optimaliseren voor een andere architectuur.
[Reactie gewijzigd door .oisyn op vrijdag 31 augustus 2012 11:34]
[Reactie gewijzigd door Hans1990 op vrijdag 31 augustus 2012 11:53]
Als je het een beetje goed aanpakt dan is een octocore niet moeilijker dan een quadcore. Het probleem bij de PS3 zit 'm vooral in het feit dat de SPE's compleet anders werken dan de main core. Ze kunnen in beginsel alleen bij hun lokale memory van 256kB groot. Als je naar ander geheugen wilt lezen en schrijven dan zul je daar apart DMA commando's voor moeten schedulen. Dat is op zich geen probleem, maar dat maakt het wel enorm moeizaam om een grote datastructuur binnen te halen. Ten eerste past niet alles zomaar in local mem, en ten tweede zitten binnen in de datastructuur verwijzingen naar andere delen van de structuur die ook weer allemaal opgepatcht moeten worden zodat de verwijzing werkt binnen het lokale geheugen. En voordat je data weer uit gaat schrijven moeten de aanpassingen aan die verwijzingen weer ongedaan maken.Ik ken niet de ins en outs van deze CPU, maar ik kan mij voorstellen dat een spel optimaliseren voor een '8-core' niet zo makkelijk is als je de rest voor dual core, quad core en daartussen schrijft.
Snap ook niet waarom je een +1 gemod krijgt.De dlc verscheen op 26 juni voor de Xbox 360
[Reactie gewijzigd door .oisyn op vrijdag 31 augustus 2012 10:41]
[Reactie gewijzigd door finraziel op vrijdag 31 augustus 2012 10:41]
Het enige dat ik superieur vind aan de PS3 is de controller, en hoewel dat persoonlijk is is volgens mij toch het merendeel van de console gamers dat met me eens.Heb zelf een PS3, maar kan toch niet beweren dat deze superieur is aan de x-box helaas. Het is gewoon jammer dat ze zo op het geheugen bezuinigt hebben. Doen ze dat bij een opvolger weer, dan laat ik die toch echt links liggen.
[Reactie gewijzigd door Wolfos op vrijdag 31 augustus 2012 10:42]
Behalve dan dat de Xbox 360 helemaal geen x86 platform is, maar een PowerPC architectuur, vergelijkbaar met de PS3 (de main CPU van de cell is ook PPC).de Xbox console met X86 platform
Nonsens. Hij heeft alleen meer processing power door de cell (wat overigens vrij moeilijk in te zetten is), en er past natuurlijk meer data op Disc. De GPU is langzamer en heeft tevens last van een heterogene geheugenarchitectuur.De PS3 is zoals z'n voorgangers superieur qua hardware
[Reactie gewijzigd door .oisyn op vrijdag 31 augustus 2012 10:43]
Ten eerste is dat nonsens, de architectuur van de 360 is compleet verschillend van de PC en de Xbox 1. Multicore, PowerPC, memory unit en L2 cache op de GPU.Ontwikkelen voor de 360 is gewoon een evolutie van Xbox 1 development
[Reactie gewijzigd door .oisyn op vrijdag 31 augustus 2012 11:09]
[Reactie gewijzigd door Woutoud op vrijdag 31 augustus 2012 10:38]
[Reactie gewijzigd door HADES2001 op vrijdag 31 augustus 2012 11:56]
[Reactie gewijzigd door .oisyn op vrijdag 31 augustus 2012 10:54]
[Reactie gewijzigd door bwerg op vrijdag 31 augustus 2012 13:14]
[Reactie gewijzigd door heerdinm op vrijdag 31 augustus 2012 11:57]
Kan wel, maar niet zomaar. Lees- en schrijfsnelheden naar de verschillende geheugens zijn gewoon verschillend afhankelijk van waar je vandaan komt (GPU of CPU). Vooral het lezen uit videogeheugen vanaf de CPU is tergend langzaam - slechts 16MB/s. Dit is nog langzamer dan een gemiddelde harddisk! (al zal de latency natuurlijk wel een stuk beter zijn). Een factor 1000 verschil met het lezen uit main mem. Daar wil je dus geen veelgebruikte gamedata in hebben.Geen idee of dat zomaar kan
[Reactie gewijzigd door .oisyn op vrijdag 31 augustus 2012 11:19]
Het is maar net hoe de bus is ingericht. Het is niet het geheugen zelf dat traag is hè, het is de weg van het geheugen naar de CPU die traag is. De GPU kan er heel snel uit lezen, en de CPU kan er heel snel naar schrijven. Dit komt ook overeen met de standaard usecase - de CPU schrijft doorgaans statische renderdata naar het videogeheugen, en voor de rest zal alleen de GPU er iets mee doen.Wel nog interessant, dat tabelletje. Enig idee waarom schrijven dan weer wél heel wat sneller gaat? Schrijven gaat toch in het algemeen trager dan lezen?
Dus er is maar 1 PS3-configuratie, en die configuratie schiet te kort. Als je bij een pc-game tegen limieten oploopt, kun je de systeemeisen verhogen. Kan bij de PS3 niet.Ik snap dit niet echt.
Er is maar 1 soort PS3 voor zover ik weet. Niet zoals bij een PC verschillende configuraties.
Als je een game maakt die enorm veel geheugen nodig heeft dan is een programmeur niet meteen een lamer, dan betekent dat dat de game niet geschikt is voor een console die die hoeveelheid niet kan bieden. Je kan het hoogstens "lame" noemen dat ze toch de stap hebben genomen om de game op de PS3 überhaupt uit te brengen. Achteraf gezien had het ze een hoop gezeik gescheeld als ze het gewoon niet dedenBethesda programmeurs zijn lamers
[Reactie gewijzigd door .oisyn op vrijdag 31 augustus 2012 10:59]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Android Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Microsoft Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True