IBM heeft voor een bedrag van 1,3 miljard dollar het softwarebedrijf Kenexa overgenomen. Kenexa ontwikkelt managementsoftware voor human resource-afdelingen en voorziet deze van koppelingen met diverse sociale-netwerksites.
Met de overname van Kenexa voor omgerekend 1 miljard euro wil IBM zijn social business-tak uitbouwen en zijn positie verbeteren ten opzichte van concurrenten als Oracle en SAP. Zo kocht SAP in december vorig jaar de zakelijke softwareleverancier SuccesFactors voor 3,4 miljard dollar. Oracle wist in februari voor een bedrag van 1,9 miljard dollar Taleo over te nemen, ook een firma die actief is in wervingssoftware voor human resource-afdelingen.
Kenexa telt momenteel meer dan 8900 klanten en heeft 2800 werknemers in 21 landen. De software van Kenexa is cloudbased en door eindgebruikers via de browser toegankelijk. IBM belooft de huidige klanten van Kenexa te zullen blijven ondersteunen. Verder hoopt IBM de overname in het vierde kwartaal definitief af te kunnen ronden.
Wat betekent dat?Kenexa ontwikkelt managementsoftware voor human resource-afdelingen en voorziet deze van koppelingen met diverse sociale-netwerksites.
[Reactie gewijzigd door Q op 27 augustus 2012 22:20]
In the latest period, Kenexa reported a loss of $1.7 million, compared with a year-earlier loss of $1.6 million. On a per-share basis, the loss was unchanged at six cents. Excluding deferred sales and operating expense adjustments, earnings rose to 27 cents a share from 18 cents a share a year earlier.http://online.wsj.com/article/BT-CO-20120807-719359.html
[Reactie gewijzigd door psresource op 27 augustus 2012 19:55]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets E3 2013 Mobiele telefoons Google Sony Apple Microsoft Games Politiek en recht Consoles
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. onderdeel van De Persgroep, ook uitgever van Computable.nl, Autotrack.nl en Carsom.nl • Hosting door True