Codethink, bekend als softwareontwikkelaar op het gebied van mobiele en embedded toepassingen, heeft de Baserock Slab-server aangekondigd. De server is voorzien van acht Marvell Armada XP-chips met elk vier ARM-cores.
De Baserock Slab-server wordt geleverd in een halflang 1U-chassis en kan back-to-back in een serverrack geïnstalleerd worden. In een zogeheten full height serverrack kunnen op deze manier in totaal 2432 cores hun werk doen. De Baserock Slab is uitgerust met acht quadcore Armada XP-chips met 2MB-cache van Marvell op basis van de ARM Cortex-A15, een 32bit-kern. Voor het ontwerp van de server heeft CodeThink samengewerkt met Cogent.
De acht Armada XP-chips en ondersteunende hardware zijn op evenzoveel zogeheten system-on-modules geplaatst die via een mxm-connector met het moederbord in verbinding staan. Hierdoor kan de Baserock Slab in de toekomst eenvoudig opgewaardeerd worden naar snellere processormodules. De cpu's in de Baserock Slab draaien op een kloksnelheid van 1,33GHz.
De cpu's in de Baserock Slab zijn via een netwerkswitch met elkaar verbonden, waarbij de totale bandbreedte tussen twee cpu's maximaal 5Gbit/s bedraagt, terwijl de Armada XP-som's twee 10Gbit/s-ethernetpoorten voor extern dataverkeer delen. Elke processor in de Baserock Slab beschikt over een msata-ssd van 30GB en een sata-aansluiting, terwijl software ingebouwd is om de server vanaf afstand te beheren. De Baserock Slab zou al binnen enkele weken beschikbaar komen.

Aan de specs te zien zal de doelgroep, en dus de prijs, voor deze server meer in de richting van bedrijven liggen en niet zozeer voor consumenten.Je kan er ook gwn een behoorlijk server OS (Debian oid) op draaien, en dan is het als download bak ofzo erg leuk.
Ik ben hierin wel geïnteresseerd om m'n eigen server thuis te vervangen. Dit verbruikt (denk ik) niet zoveel energie en is wat stiller.
[Reactie gewijzigd door mie9iel op 20 augustus 2012 15:57]
[Reactie gewijzigd door Moonsurfer_1 op 20 augustus 2012 15:20]
Er is niks verouderd aan het x86 server platform, het wordt nog steeds ontwikkeld en is op bepaalde punten superieur aan ARM server. Overigens is het ARM platform maar enkele jaren jonger als het x86 platform.Ik vind het alleen maar positief dat er alternatieven voor het verouderde x86 server platform.
Dat zegt iets over het verbruik niet over de perfomance.Best goed, x86 heeft veel meer overhead per tik dan ARM
[Reactie gewijzigd door NLflyer op 20 augustus 2012 15:44]
[Reactie gewijzigd door Moonsurfer_1 op 20 augustus 2012 15:48]
[Reactie gewijzigd door Aloys op 20 augustus 2012 15:50]
[Reactie gewijzigd door sfranken op 20 augustus 2012 15:22]
[Reactie gewijzigd door EN-IS op 20 augustus 2012 15:21]
Dan is het te hopen dat deze rekentaken geparallelliseerd kunnen worden anders staan er alsnog 31 cores uit hun neus te eten.Ook kan ik dan hiermee redelijk intensieve rekentaken doen
Bron: http://www.baserock.com/servers/specificationsCompatible Software
Baserock Embedded Linux
Debian GNU/Linux
Ubuntu (planned)
Fedora (planned)
[Reactie gewijzigd door Korntrae op 20 augustus 2012 15:33]
[Reactie gewijzigd door JanWillem32 op 20 augustus 2012 16:09]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets E3 2013 Mobiele telefoons Google Sony Apple Microsoft Games Politiek en recht Consoles
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. onderdeel van De Persgroep, ook uitgever van Computable.nl, Autotrack.nl en Carsom.nl • Hosting door True