Uit een interne e-mail van HP blijkt dat er plannen zijn om een nieuwe bedrijfstak op te richten die zich bezighoudt met de ontwikkeling van tablets. Ex-Nokia-topman Alberto Torres, die zich voorheen bezighield met Meego, krijgt de leiding.
Volgens The Verge, die over een interne e-mail bij HP beschikt, wordt de nieuwe Mobility-unit opgericht als onderdeel van de Printing and Personal Systems Group. Torres krijgt de verantwoordelijkheid voor het ontwikkelen van consumententablets, maar daar werden verder geen details over bekendgemaakt. De nieuwe HP-topman begint zijn werkzaamheden in september.
Uit de e-mail, rondgestuurd door HP-topman Todd Bradley, blijkt dat een tablet die binnenkort op de markt moet komen de verantwoordelijkheid van James Mouton blijft, die momenteel de pc-divisie van het bedrijf leidt. Eerder bleek al dat HP werkt aan een tablet die met Windows 8 wordt uitgebracht en bedoeld is voor de zakelijke markt. Het is dus aannemelijk dat Bradley verwijst naar de tablet met codenaam Slate 8, waar een tijd geleden details van opdoken. De consumententablets die in de nieuwe Mobility-tak worden ondergebracht zullen mogelijk ook op andere besturingssystemen draaien.
Het is echter nog onduidelijk welke besturingssysteem de tablets in de Mobility-tak dan gaan draaien. Alhoewel er dus plannen zijn met Windows 8 heeft het bedrijf ook laten weten te overwegen om weer tablets met WebOS te maken. Onlangs werd dat besturingssysteem ondergebracht in een apart bedrijf.
[Reactie gewijzigd door jan van akkere op zaterdag 18 augustus 2012 10:47]
Dat kan wel zijn, maar HP gaat geen 30.000 mensen ontslaan als het goed gaat met het bedrijf:Tja binnen die choas weten ze nog steeds dikke omzet en winst te draaien dus zo een chaos zal het wel niet zijn.
Het is nu nog steeds onduidelijk of HP haar PC-divisie wil afstoten, bovendien kost het ontwikkelen van een tablet veel tijd en geld waardoor HP waarschijnlijk weer achter de feiten aanloopt.HP heeft rumoerige tijden achter de rug [...] Léo Apotheker verliet HP vervolgens na een jaar vanwege tegenvallende resultaten en kritiek op radicale beslissingen als het stoppen met WebOS van het overgenomen Palm en het afstoten van zijn pc-afdeling.
[Reactie gewijzigd door FireFly op zaterdag 18 augustus 2012 14:13]
[Reactie gewijzigd door Denni op zaterdag 18 augustus 2012 11:50]
[Reactie gewijzigd door rob12424 op zondag 19 augustus 2012 02:14]
Ja we hebben gezien wat een succesverhaal het voor Nokia is geweest om alle eieren in de Windows 8 mand te leggen en recht tegenin de wensen van consumenten te gaan. Als HP enkel maar W8 toestellen heeft dan verliest het hier een potentieel klant, net zoals Nokia - terwijl ik altijd Nokia heb gekocht - mij als klant heeft verloren.Stop met dat WebOS en pak Windows 8 op. Misschien handig om dan ook niet daarnaast een licentie te nemen op BB (als dat tzt kan) of tablets uit te brengen met Android.
[Reactie gewijzigd door simplicidad op zaterdag 18 augustus 2012 11:34]
Alsof consumenten daar mee bezig zijn.Dit bedrijf schept ook geen duidelijkheid in haar visie...
[Reactie gewijzigd door Ramzzz op zaterdag 18 augustus 2012 12:03]
[Reactie gewijzigd door Myriad op zaterdag 18 augustus 2012 18:11]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Mobiele telefoons Laptops Apple Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True