Ubisoft heeft een eigen distributieplatform gepresenteerd. 'Uplay PC' moet de centrale startplek voor de Windows-, browser- en Facebook-games van de Franse uitgever worden. Het is nog onbekend of het gebruik van de dienst verplicht wordt.
Ubisofts nieuwe distributieplatform Uplay PC dient als vervanger voor de individuele launchers waar het bedrijf zijn Windows-games mee uitrust, schrijft GamesIndustry. Verder bevat Uplay PC de browser- en Facebook-spellen van de uitgever, en is er functionaliteit als een vriendenlijst en chat. Om de release van Uplay PC luister bij te zetten heeft Ubisoft diverse games in de aanbieding gedaan: tijdens de Gamescom-beurs wordt elke dag een ander spel voor één euro verkocht.
Ubisoft introduceerde Uplay als platform om extraatjes zoals levels, outfits en in-game upgrades te distribueren. Deze konden aangeschaft worden met Upoints, die door gamers konden worden verdiend met het behalen van achievements. Voor pc-titels bevatte Uplay ook de omstreden always-on drm-software van Ubisoft.
Concurrent Electronic Arts opende in juni 2011 zijn eigen gamedistributieplatform Origin als alternatief voor marktleider Steam. In eerste instantie bestond het aanbod van Origin slechts uit EA-titels, later verschenen er ook titels van andere uitgevers. EA verplichtte gamers om zich registreren als ze Battlefield 3 wilden spelen; het is nog onduidelijk of Ubisoft soortgelijke plannen met Uplay PC heeft.
[Reactie gewijzigd door Miscellaneous op vrijdag 17 augustus 2012 13:24]
[Reactie gewijzigd door Cergorach op vrijdag 17 augustus 2012 16:15]
ik heb anders een hele hoop games die ik niet via steam gekocht/betaald heb; ik heb de keys achteraf wel aan steam toegevoegd (dus valve heeft er zelf geen geld van gezien), en van die games heb ik toch netjes stats/achievements..Verder kun je inderdaad wel niet-steam games aan steam koppelen, maar er worden geen stats bij gehouden. Wil je dat er uren worden bijgehouden of achievements, dan zul je verplicht de steam versie moeten kopen. Anders werkt het niet.
Ik denk dat je dan iets gemist hebt, het is (zoals ik de berichten erover gelezen heb) niet zo dat EA per sé diens Origin dienst wil pushen naar klanten. Zie bijvoorbeeld ook de update in nieuws: Electronic Arts verwijdert games van Steam even.Inderdaad: het grote voordeel van Steam is één plek om alles te halen. Ik koop eigenlijk geen games meer die niet op Steam staan (heb uiteindelijk toch één uitzondering "moeten" maken voor Mass Effect 3, omdat die eikels van EA die zonodig exclusief op hun prut-Origin platform uitbrachten en ik het verhaal toch uit wilde kunnen spelen).
[Reactie gewijzigd door CptChaos op vrijdag 17 augustus 2012 15:45]
[Reactie gewijzigd door bbr op zaterdag 18 augustus 2012 09:58]
[Reactie gewijzigd door SuperDre op vrijdag 17 augustus 2012 13:31]
Hoe kom je aan die wijsheid? (link please)bijv Steam en Origin waar je een jaar gegarandeerd hebt
[Reactie gewijzigd door Martinspire op vrijdag 17 augustus 2012 17:56]
[Reactie gewijzigd door filipy23 op vrijdag 17 augustus 2012 13:25]
[Reactie gewijzigd door bonus op vrijdag 17 augustus 2012 13:32]
[Reactie gewijzigd door dartbord op vrijdag 17 augustus 2012 13:25]
Dat nooit, immers werkt het alleen met EA games waar Steam niet enkel valve games heeft maar vrijwel van alle uitgevers de meeste games, behalve de games die enkel op origin moeten draaien of die helemaal geen platform gebruiken...Inderdaad Origin faalt helemaal niet. Het is een goed werkend systeem en zal zeker een grote concurent worden van Steam.
[Reactie gewijzigd door watercoolertje op vrijdag 17 augustus 2012 13:42]
Hoe komt het dan dat ik THQ games tegen kom op Origin, zoals bv. Darksiders II en nog een berg uitgevers?immers werkt het alleen met EA games
[Reactie gewijzigd door Abom op vrijdag 17 augustus 2012 13:51]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Android Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Microsoft Sony Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True