Een protest in Maleisië tegen een draconische wetswijziging lijkt te hebben gewerkt. Die wetswijziging stelt internetgebruikers verantwoordelijk voor alles wat er online in hun naam gebeurt. De Maleisische premier belooft de wet opnieuw te bekijken.
Uit protest tegen een wijziging in artikel 114a van de Maleisische Evidence Act, ging een aantal grote Maleisische websites op zwart en activisten en bloggers riepen internetgebruikers op de rest van de bevolking bewust te maken van de gevolgen. De acties lijken gewerkt te hebben, meldt Malay Mail. De Maleisische premier stuurde een tweet de wereld in met de boodschap: "Ik heb het kabinet gevraagd om artikel 114a opnieuw te bekijken. Wat we ook doen, we moeten het volk op de eerste plek zetten."
De controversiële wetswijziging, die in mei al werd geratificeerd, bevat strenge regels om laster tegen te gaan. Eigenaars van een sociaal-netwerkaccount, wifi-netwerk, website, blog of zelfs computer worden automatisch verantwoordelijk gesteld voor alles wat daarmee gebeurt.
De Evidence Act specificeert wat wel of niet als bewijs geldt en gebruikt mag worden. Dankzij het amendement zou een websitebeheerder bijvoorbeeld kunnen worden aangehouden voor laster wanneer iemand een kwalijke reactie onder zijn blogartikel plaatst. De aanklager hoeft daarbij niet te bewijzen dat de betreffende persoon schuldig is; het is de verantwoordelijkheid van de aangeklaagde om zijn onschuld aan te tonen.

Anoniem posten op iemand artikel is dus in de naam van de poster van het artikel, lijkt me geen duidelijke wet.verantwoordelijk voor alles wat er online in hun naam gebeurd
Of een account aanmaken ergens met als naam de hoogste figuren van Maleisië en dan allerlei dingen schrijven waar diegene voor aangehouden zou kunnen worden.[...]
Anoniem posten op iemand artikel is dus in de naam van de poster van het artikel, lijkt me geen duidelijke wet.
Die vergelijking gaat redelijk mank. Iemand met een website of blog kan ten alle tijde nog invloed uitoefenen op zijn site. Bijvoorbeeld door middel van moderatie, of achteraf het een en ander aanpassen. Bij een papierfabrikant is dat niet het geval. Of heb jij al eens een papierfabrikant op bezoek gehad om te kijken of jij geen illegale zaken met hun papier uitvoert?Het gaat niet om de schuldvraag maar om doorgeslagen verantwoordelijkheid.
Iemand met een website / blog is dus 100% verantwoordelijk voor datgene wat anderen posten / schrijven.
Pre-Internet: De papier fabrikant is verantwoordelijk voor kwalijke teksten op zijn papier
Zo gaat het ook bij veel andere zaken, zoals woningen en werk, als jij verantwoording draagt dan moet je daar ook opletten wat er mee gebeurt. Deze wet is niet correct ingevoerd daar ben ik het mee eens, maar kern ervan is wel normaal en gebruiken al jaar en dag voor van alles en nog wat ook in Nederland. Bijvoorbeeld je baas is verantwoording voor wat het personeel doet, maken hun iets per ongeluk stuk dan in de baas verantwoordelijk.De wet is fout omdat het simpel weg iedereen veroordeeld op basis van jij zal het wel gedaan hebben, zonder dat er bewijs nodig is anders dan het staat toch op jouw machine/site/blog etc. Vervolgens is het aan jouw om je onschuld te bewijzen in plaats van andersom.
Een normale wet stelt A mag niet en als men kan bewijzen dat A toch is gedaan door een persoon dan dient de persoon die A gedaan heeft gestraft te worden.
Deze wet stelt A mag niet, als A gedaan wordt dan is het aan de eigenaar van de site/blog/machine om aan te tonen dat zij dit niet zelf hebben gedaan.
En wat als ik een forum start onder jouw naam? (wat ik dus eerder probeerde duidelijk te maken in een eerdere post)Open je fora moet je goed nadenken of je het wel aankan om het netjes te houden en binnen de wet, anders gewoon geen website open!
Kromme vergelijking. Ik heb een contract met mijn baas. Als ik iets doe wat tegen de bedrijfsvoering in gaat komt hij dat op mij verhalen. Hij is dan misschien de eerste aansprakelijke, maar dat wordt doorgeschoven naar de werknemer. Naar wie moet een forum of blog het doorschuiven? Een site-eigenaar heeft geen contract met z'n gebruikers, hooguit een overeenkomst die hij op kan zeggen (account die ze af kunnen sluiten ofzo). Bij het eerste geval liggen de gevolgen bij jou als werknemer, en in het tweede geval bij de site.Bijvoorbeeld je baas is verantwoording voor wat het personeel doet, maken hun iets per ongeluk stuk dan in de baas verantwoordelijk.
Want de echte eigenaar woont dan per definitie ook in Maleisië?Ja leuk joh, maar je beseft wel dat de eigenaar van de website op dat moment goed de lul is wanneer deze belangrijke personen aantonen dat zij dat nooit zelf gedaan kunnen hebben...
Je brengt mij op een goed idee.Ja leuk joh, maar je beseft wel dat de eigenaar van de website op dat moment goed de lul is wanneer deze belangrijke personen aantonen dat zij dat nooit zelf gedaan kunnen hebben...
Omdraaien van de bewijslast... het lijkt de belastingdienst wel'De aanklager hoeft daarbij niet te bewijzen dat de betreffende persoon schuldig is: het ligt bij de aangeklaagde om zijn onschuld aan te tonen.'
*Mompelt iets over aanklager en duivel*... Guilty untill proven innocent... wtf...
Dat kan niet, ook in malaise niet, slaat natuurlijk nergens op wat in artikel staat!'De aanklager hoeft daarbij niet te bewijzen dat de betreffende persoon schuldig is: het ligt bij de aangeklaagde om zijn onschuld aan te tonen.'
[Reactie gewijzigd door mad_max234 op woensdag 15 augustus 2012 12:16]
Kun je deze bewering hard maken?...want nu verschuilen veel mensen/beheerders achter dat ze alleen website faciliteren, en komen daar steeds mee weg, dat moet natuurlijk afgelopen zijn want dat gaat nu al van kwaad tot erger.
Misschien geldt dat helemaal niet in Maleisie.? Bij deze wet in ieder geval niet.Guilty untill proven innocent... wtf...
De tandjes, hoe heeft dit de massamedia ontlopen?het ligt bij de aangeklaagde om zijn onschuld aan te tonen.
Dat klopt niet wat er staat in artikel![...]
De tandjes, hoe heeft dit de massamedia ontlopen?
Bullshit... Dit is wat er in die wet staat:[...]
Dat klopt niet wat er staat in artikel!
Volgens de wet 114a ben je schuldig als je pc of accounts niet goed beheert, En daar moet gewoon bewijs voor verzameld worden! Zodra ze iets vinden ben je gewoon schuldig, en valt er niks meer aan te tonen!
Of je dat gene erop heb gezet is niet van belang, daar gaat deze wet helemaal niet over. En wat voor straf je krijgt of dat je überhaupt straf krijgt is ook maar de vraag, daar gaat de rechter over en die wegen dat af!
[Reactie gewijzigd door Rushleader op woensdag 15 augustus 2012 14:42]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Microsoft Games Politiek en recht Consoles
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True