Enig gegraaf in de bronbestanden van de onlangs vrijgegeven Source Filmmaker leidt tot verborgen aanwijzingen die duiden op een nieuwe versie van de Source Engine. De nieuwe versie wordt simpelweg aangeduid als Source 2.
Een medewerker van website ValveTime dook in de bronbestanden van Source Filmmaker en ontdekte naar eigen zeggen meer dan zestig referenties naar Source 2, wat zou betekenen dat Valve een nieuwe versie van de Source-engine in ontwikkeling heeft. Zo bekeek de medewerker het bestand vproj.py. Op regel 1387 van het bestand staat de string Return an str with the current engine version. If key doesn't exist, assume 'Source', otherwise invalid -- assume next-gen 'Source 2'. Daarin staat niet alleen de naam van de engine, maar wordt ook duidelijk gemaakt dat het om een engine gaat die 'next gen' zou zijn. De naam van de engine komt in hetzelfde bestand nog een keer voor. Een andere bezoeker van de site vond in de bronbestanden van Source Filmmaker iconen die zouden horen bij een nieuwe versie van Hammer, de level-editor die bij Source hoort.
Valve, de studio achter de Source-engine, heeft nog geen nieuwe versie van de engine aangekondigd en dus ook niet laten weten welke games het met de nieuwe engine wil gaan maken. Source maakte zijn debuut in 2004, toen Counter-Strike: Source en Half-Life 2 op de markt verschenen. De engine vormt sindsdien de ondergrond voor alle door Valve ontwikkelde games.
De studio gaf in juni een bètaversie van Source Filmmaker vrij, de software die de ontwikkelaar zelf gebruikt om promotiefilms van zijn eigen games te maken. Het programma kan gebruikt worden in combinatie met de Hammer-editor. Scènes uit games kunnen gebruikt worden als basis voor een filmscène.
[Reactie gewijzigd door pim op maandag 6 augustus 2012 22:23]
[Reactie gewijzigd door Xeanor op maandag 6 augustus 2012 12:16]
[Reactie gewijzigd door Caelorum op maandag 6 augustus 2012 12:56]
[Reactie gewijzigd door kajdijkstra op maandag 6 augustus 2012 17:30]
[Reactie gewijzigd door SKiLLa op maandag 6 augustus 2012 16:56]
[Reactie gewijzigd door Rey Nemaattori op maandag 6 augustus 2012 11:42]
Natuurlijk gebeurd dit ook, wat denk je anders dat de reden is dat Valve zo lang niets laat horen over een nieuwe Half Life titel ? De nieuwe Half Life gaat natuurlijk in premiere met een nieuwe Source Engine.Wellicht dat Episode 3 overgeslagen wordt en men direct aan Half-Life 3 begint, met uiteraard een nieuwe source engine.
`Valve geeft anders al jaren aan dat ze geen "nieuwe" engine meer deden maken in zin van oude engine A en nieuwe engine B, maar ze doen al jaren de huidige engine steeds in korte termijnen bijwerken met updates en zo ontstaat er eigenlijk on the fly langzamerhand een nieuwe engine, elke keer als hun iets verdereren dan stoppen ze dat gelijk in de bestaande engine. Zo is de engine steeds in gebruik is en ook steeds in ontwikkeling.
[Reactie gewijzigd door batjes op maandag 6 augustus 2012 13:02]
ja, maar zeg ik van niet dan? Valve verdient als bedrijf momenteel het meeste op het pc platform, dus ik snap jouw opmerking totaal niet ivm mijn post en dit topic[...]
Mag Valve geen centjes verdienen dan?
[Reactie gewijzigd door Haas_nl op maandag 6 augustus 2012 14:28]
[Reactie gewijzigd door anub1s17 op maandag 6 augustus 2012 19:56]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True