De Europese Commissie heeft dertien leveranciers die betrokken zijn bij het maken van cd- en dvd-drives geïnformeerd dat ze worden verdacht van het deelnemen aan een wereldwijd kartel. Daarbij zouden Europese regels zijn overtreden.
De Europese Commissie heeft een korte mededeling geplaatst waarin staat dat dertien leveranciers, betrokken bij het vervaardigen van cd- en dvd-drives, zijn geïnformeerd over vermoedens dat ze hebben deelgenomen aan een wereldwijd kartel.
Brussel vermoedt dat de leveranciers hebben samengewerkt in het biedproces bij aanbestedingen bij twee grote fabrikanten die de optische drives gebruiken in desktops, notebooks en servers. De leveranciers zouden al ten minste vijf jaar meedoen aan de frauduleuze biedingen. Met het versturen van een 'statement of objections', een lijst met formele klachten, kan de commissie een onderzoek beginnen. De leveranciers kunnen zich nu voorbereiden op hun verdediging.
Mochten de leveranciers schuldig bevonden worden, dan kan de boete per leverancier oplopen tot 10 procent van de wereldwijde jaaromzet van het bedrijf. De commissie heeft niet bekendgemaakt om welke bedrijven het gaat.
[Reactie gewijzigd door Marc050 op 24 juli 2012 16:20]
[Reactie gewijzigd door DominoNL op 24 juli 2012 17:10]
[Reactie gewijzigd door mae-t.net op 24 juli 2012 22:05]
[Reactie gewijzigd door mae-t.net op 24 juli 2012 21:26]
[Reactie gewijzigd door Maikel_1976 op 25 juli 2012 11:53]
Hoe zie je dat voor je? De totale kosten van zo'n operatie, inclusief administratie en fraude-preventie enzo, zijn vele malen hoger dan het terugbetaalde bedrag; dat schiet van geen kanten op.In plaats van boetes zou een verplichte teruggave aan kopers wel op zijn plaats zijn.
[Reactie gewijzigd door robvanwijk op 24 juli 2012 19:31]
Niet dat we op de zaken vooruit moeten lopen want niemand weet precies wat er aan de hand is, maar mocht het inderdaad zo zijn, hadden de fabrikanten hier dan niet aan moeten denken voordat ze fraude pleegden?[...]
Hoe zie je dat voor je? De totale kosten van zo'n operatie, inclusief administratie en fraude-preventie enzo, zijn vele malen hoger dan het terugbetaalde bedrag; dat schiet van geen kanten op.
Ik ben er niet tegen om ze te straffen, ik denk alleen dat een poging om dat op te lossen door terugbetalen aan klanten meer problemen veroorzaakt dan het oplost; mij lijkt "gewoon een boete" een betere oplossing (als ze schuldig bevonden worden natuurlijk!).hadden de fabrikanten hier dan niet aan moeten denken voordat ze fraude pleegden?
De laatste die ik kocht was een NEC ND2500..en ik gebruik hem zo zelden, dat ik geen reden zie om op te graden...Voor minder dan ¤ 15,- heb je al een DVD-brander...Hoe vaak vervang je die dingen nou werkelijk?
Meer info over leningen / rentes / staatsobligaties:Volgens Samaras blijft zijn regering trouw aan de voorwaarden die zijn gekoppeld aan de noodleningen van de EU en het IMF.
Dat we straks meer moeten betalen omdat die bedrijven die boete terug willen verdienen, terwijl wij ws. weinig terug zien van die miljarden...[...]
En maar klagen en maar klagen. Wat is je punt?
Eens genaaid blijft genaaid. Je ziet niks terug ook al krijgen de kartel-aanhangers boetes of gaan failliet van mijn part. Het geld zijn WIJ kwijt.Wat is je punt?
Door een DVD-brander te kopen van een fabrikant die niet aan de kartelvorming mee heeft gedaan en dus de boete niet opgelegd krijgt.DVD brandertjes kosten nu 12 euro.... als die lui 10% van hun jaar OMZET (niet winst maar omzet) moeten gaan dokken wordt dat dus al gauw 20 euro. Hoe wordt ik hier precies mee geholpen?
Je bent primair genaait door de kartelvormende producenten, door ze op kosten te jagen naait de EU je nog eens...Kortom: je bent primair genaaid door de kartelvormende producenten, niet door de EU.
Jawel, alle producten van getroffen bedrijven gaan omhoog in prijsEn als consument zie je d´r niks van terug![]()
(die euro´s dus).
[Reactie gewijzigd door Hengst op 24 juli 2012 16:21]
bron: http://europa.eu/rapid/pr...age=EN&guiLanguage=enIf, after the parties have exercised their right of defence, the Commission concludes that there is sufficient evidence of an infringement it can issue a decision prohibiting the conduct and impose a fine of up to 10 % of a company’s annual worldwide turnover. This is without prejudice to a company’s ability to receive full immunity for being the first to reveal information about a cartel or to receive a reduction in its fine for supplying evidence of significant added value according to the Commission’s Leniency Notice.
[Reactie gewijzigd door xboxlivejunk op 24 juli 2012 16:21]
Dit klinkt wel als een extreme boete. Of gaat het alleen om de omzet voor de cd/dvd drives van dat bedrijf?Mochten de fabrikanten schuldig bevonden worden, dan kan de boete per fabrikant oplopen tot 10 procent van de wereldwijde jaaromzet van het bedrijf.
[Reactie gewijzigd door computerjunky op 24 juli 2012 16:51]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Xbox E3 2013 Mobiele telefoons Google Sony Microsoft Apple Games Politiek en recht Consoles
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. onderdeel van De Persgroep, ook uitgever van Computable.nl, Autotrack.nl en Carsom.nl • Hosting door True