Uit online verschenen benchmarks valt op te maken dat HTC werkt aan een nieuwe smartphone met een resolutie van 1920x1080 pixels. Daarnaast zou de Taiwanese fabrikant werken aan een nieuwe Android-tablet met Tegra 3-chip.
De smartphone is in de database van de benchmark GLBenchmark terug te vinden onder de naam HTC 6435LVW. Uit de systeeminformatie die door de benchmark verzameld is, blijkt dat het apparaat aangedreven wordt door de MSM8960-soc van Qualcomm, maar niet de versie die momenteel op de markt is. Het gaat om de zogeheten Pro-variant, die de Adreno 225-gpu verruilt voor de krachtigere Adreno 320. De S4 Pro bestaat verder uit twee Krait-processorkernen met een kloksnelheid van 1,5GHz.
Wellicht is de HTC 6435LVW een smartphone met groot scherm, die de concurrentie met Samsungs Galaxy Note moet aangaan. Over een dergelijk toestel kwamen eerder al geruchten naar buiten. Toen werd gesproken van een 5"-beeldscherm met een resolutie van 1920x1080 pixels. Schermfabrikant LG kondigde onlangs een scherm aan met precies die specificaties.
De beeldverhouding duidt ook op een smartphone en niet op een tablet. Android-tablets hebben in de regel namelijk een beeldverhouding van 16:10, wat niet strookt met de resolutie van 1920x1080 pixels.
| GL Benchmark 2.1.2 - Egypt offscreen | ||
|---|---|---|
| Telefoon / tablet | Soc | In frames per seconde, hoger is beter |
| Apple iPad (3e generatie) | Apple A5X |
*********
141,0 |
| HTC 6435LVW | MSM8960T |
*******
121,1 |
| LG E970 | APQ8064 |
*******
113,6 |
| Samsung Galaxy SIII | Exynos 4412 |
******
103,0 |
| Apple iPhone 4S | Apple A5 |
****
73,0 |
| HTC One X | Tegra 3 |
****
64,0 |
| HTC One S | MSM8260A |
***
57,0 |
| Samsung Galaxy SII | Exynos 4210 |
***
49,0 |
| Gl Benchmark 2.1.2 - PRO offscreen | ||
|---|---|---|
| Telefoon / tablet | Soc | In frames per seconde, hoger is beter |
| Apple iPad (3e generatie) | Apple A5X |
*********
252,0 |
| LG E970 | APQ8064 |
******
167,1 |
| Samsung Galaxy SIII | Exynos 4412 |
****
128,0 |
| Apple iPhone 4S | Apple A5 |
****
121,0 |
| HTC 6435LVW | MSM8960T |
****
110,5 |
| HTC One S | MSM8260A |
***
98,0 |
| HTC One X | Tegra 3 |
***
92,0 |
| Samsung Galaxy SII | Exynos 4210 |
***
76,0 |
In het Egypt-onderdeel van GLBenchmark zijn de prestaties van de Adreno 320 indrukwekkend te noemen. Hij is bijna even snel als de gpu van de Apple A5X-chip uit de nieuwe iPad en meer dan tweemaal zo snel als de Adreno 225, die in de One S gebruikt wordt. In de Pro-test scoort hij echter minder goed.
HTC werkt ook aan een nieuwe Android-tablet, blijkt eveneens uit benchmarkgegevens. In de database van NenaMark is een score verschenen van een apparaat met de naam VertexF_PRM, met als merknaam 'htc_generic'. Deze draait op Android 4.0.3 en wordt aangedreven door een Tegra 3-soc. De resolutie van 1280x752 pixels is gebruikelijk voor Android-tablets.
HTC heeft al een tijdje niet van zich laten horen op tabletgebied. Het bedrijf bracht iets meer dan een jaar geleden de 7"-Flyer-tablet uit met stylus, maar deze was geen groot succes, mede door de oude versie van Android waarmee hij geleverd werd. In Amerika kwam de fabrikant afgelopen september nog met de 10,1"-HTC Jetstream, die bij de Amerikaanse telco AT&T werd aangeboden. Sindsdien heeft de fabrikant geen nieuwe tablets meer aangekondigd.
Android-tablets hebben in de regel namelijk een beeldverhouding van 16:10
Hmm...De resolutie van 1280x752 pixels is gebruikelijk voor Android-tablets.
Dit is weer heel erg jammer, je praat alsof het een feit is terwijl gewoon je mening is. Want ik vind Sense van alle interfaces het goedkoopst en lelijkst uitzien. Dan ziet de Touchwiz nog stukken beter uit.Daarnaast hoef ik geen plastic telefoon met een budget interface (Samsung).
[Reactie gewijzigd door atticus182 op vrijdag 13 juli 2012 12:48]
[Reactie gewijzigd door knirfie244 op vrijdag 13 juli 2012 15:13]
[Reactie gewijzigd door watercoolertje op vrijdag 13 juli 2012 13:29]
Zou het niet gewoon een soort tussenmodel van HTC kunnen zijn? Net zoiets als SamsungNee, dit bevestigd eerder dat het een smartphone is.
[Reactie gewijzigd door _roman op zondag 15 juli 2012 18:40]
Kunnen ze ook, die grafische delen kunnen ze zo (net als Apple) inkopen.Als Apple (Samsung beter gezegd) die chips kan fabriceren, moeten andere fabrikanten dit toch ook 'makkelijk' kunnen doen?
[Reactie gewijzigd door watercoolertje op vrijdag 13 juli 2012 13:45]
Daar is pricewatch het toch echt niet mee eens.De beeldverhouding duidt ook op een smartphone en niet op een tablet. Android-tablets hebben in de regel namelijk een beeldverhouding van 16:10
[Reactie gewijzigd door knirfie244 op vrijdag 13 juli 2012 13:05]
Ik vind benchmarks met meer dan 60fps weinig representatief. Het heeft voor een fabrikant namelijk geen enkel zin om meer dan 60fps te renderen. Is alleen maar zonde voor de batterij en je game ervaring wordt er niet beter op.In de Pro-test scoort hij echter minder goed.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True