De Italiaanse consumentenautoriteit dreigt Apple met vergaande maatregelen als het zijn garantiebeleid in Italië niet aanpast. Hierdoor zouden Apple-winkels verplicht een maand lang gesloten kunnen worden. Eerder kreeg Apple al een boete.
Volgens het AMCG, de Italiaanse consumentenautoriteit, houdt Apple zich ondanks een eerdere veroordeling nog steeds niet aan de geldende garantieregels. De fabrikant zou consumenten niet voldoende op de hoogte stellen van hun rechten. Eerder kreeg Apple voor deze overtreding een boete van 900.000 euro opgelegd, maar als het bedrijf weer schuldig wordt bevonden aan misleiding van consumenten met betrekking tot garantievoorwaarden zouden de Apple-winkels in Italië gedwongen kunnen worden om voor een periode van 30 dagen hun deuren te sluiten. Ook kan er weer een boete opgelegd worden.
Apple probeert zijn eigen AppleCare Protection Plan te verkopen. Met AppleCare kunnen consumenten een garantietermijn krijgen van twee of drie jaar, maar dit overlapt voor een groot gedeelte met de wettelijke garantierechten die consumenten hebben. De fabrikant zou dit echter nog steeds niet helder maken.
Apple heeft in een statement laten weten het niet eens te zijn met de aantijgingen van het AMCG en claimt al enkele aanpassingen te hebben gedaan om aan de Italiaanse wet te voldoen. Het bedrijf ging echter verder niet inhoudelijk op de zaak in. Overigens overweegt de Nederlandse Consumentenbond ook om een aanklacht in te dienen tegen Apple wegens misleidende garantievoorwaarden.
Tikfoutje: iWantyourmoney.' Iwantyourmoney '
[Reactie gewijzigd door bwerg op dinsdag 3 juli 2012 20:45]
(...) die in alle EU landen twee jaar is.Apple biedt deze service voor klanten die meer garantie willen en moeten gewoon duidelijk zijn over wettelijke garantie, die in veel EU landen twee jaar is.
Nope, geprobeerd met mijn iPad (met Apple Care), maar het enige wat men in de winkel kon doen was hem opsturen naar Apple.... en dat kan ik zelf ook wel.Je kan met een defect Apple product met Apple care iedere Apple store of autorized Reseller binnen wandelen, en het wordt gerepareerd.
[Reactie gewijzigd door Madrox op woensdag 4 juli 2012 15:29]
[Reactie gewijzigd door firest0rm op dinsdag 3 juli 2012 22:54]
Het is in NL overigens geen economische levensduur wat als billijk geldt, maar de 'verwachte gebruiksduur', en dat is vaak nog veel voordeliger dan die twee jaar die je van de EU zou hebben gekregenNederland meende weer betuttelend te moeten zijn en heeft vervolgens vage regels opgesteld over economische levensduur, wat gewoon altijd leidt tot discussies met de leverancier.
Als de Italilaanse Apple winkel in juridische zin in Itallië is gevestigd, hebben ze zich gewoon aan de Italiaanse wet te houden, lijkt me.Hier is ook de winkel waar je het koopt voor verantwoordelijk.
Als dat een Appleshop is, dan is het een ander verhaal...
[Reactie gewijzigd door Zer0 op dinsdag 3 juli 2012 22:55]
[Reactie gewijzigd door arjankoole op dinsdag 3 juli 2012 22:28]
Twee. En support.Ja maar als je b.v. drie jaar garantie verkoopt moet je er wel bij vertellen dat je eigenlijk alleen voor het laatste jaar betaald. Die eerste 2 jaar krijg je, gezien het consumentenrecht, toch al. Dus eigenlijk krijg je voor je 3 jarige garantie plan er dus eigenlijk maar 1.
[Reactie gewijzigd door CyBeR op dinsdag 3 juli 2012 20:26]
Leuk, maar apple verkoopt ook gewoon direct aan consumenten, en gaat voor garantie wél gewoon uit van apple-care en niet van wettelijke garantie (of althans, zo was het voordat dit door toezichthouders werd aangepakt, geen idee of dit nu anders is).En dan is er ook nog dat de fabrieksgarantie bij Apple vandaan komt.
Daarnaast: ja, misschien biedt apple-care meer service dan de minimale wettelijk verplichte garantie. Maar klanten misleiden door te zeggen dat je zonder apple-care geen garantie hebt is natuurlijk alsnog niet toegestaan. Als ze netjes minimaal verplichte garantie hadden verleend, en aangaven dat apple-care nog een extra service is bovenop de garantie die je al hebt, was er nooit een probleem geweest.Zo stelde de Consumentenbond twee jaar geleden vast dat Apple weigert om hardware na een periode van één jaar kosteloos te repareren of vervangen, terwijl dat wettelijk verplicht is.
Allereerst slaagde het bedrijf er niet in om consumenten op de hoogte te brengen van hun wettelijke recht op twee jaar garantie. Het bedrijf verzweeg dat op zijn site en in zijn winkels.
Bovendien probeert het bedrijf klanten het AppleCare Protection Plan te verkopen terwijl een deel van die 'bescherming' al wettelijk vastgelegd is. Dat, in combinatie met de gebrekkige voorlichting, heeft consumenten benadeeld.
[Reactie gewijzigd door bwerg op dinsdag 3 juli 2012 21:09]
[Reactie gewijzigd door Floppus op dinsdag 3 juli 2012 21:19]
Apple is dat, net als HP etc, niet verplicht als zij niet de verkopende partij zijn.Het probleem met apple is (hoewel bijvoorbeeld ook HP zich hier schuldig aan maakt) dat ze zogezegd maar 1 jaar garantie geven terwijl de EU hen verplicht 2 jaar te geven.
[Reactie gewijzigd door bwerg op dinsdag 3 juli 2012 21:11]
Klopt. Maar als je daar je spul niet koopt gaat dat dus niet op.En dat zijn ze wel. Ze hebben gewoon fysieke winkels en een webwinkel.
Mijn ervaring is anders.Kassa e.d. liepen inderdaad onterecht te miepen over gevallen waarin apple niet de verkopende partij was, en waar apple inderdaad niet verkeerd heeft gehandeld. Maar ook bij gevallen waar het wél direct bij apple was gekocht werd er dus geen gratis garantie verleend.
Je hebt geen recht op twee jaar fabrieksgarantie.Er is niets tegen een verlengde garantie, het probleem is vermoedelijk dat ze doen overkomen dat je zonder die bijkomende, dure garantie geen recht hebt op een hoop zaken die in dat garantiepakket inzitten terwijl je er wettelijk gewoon recht op hebt zoals 2 jaar fabrieksgarantie.
[Reactie gewijzigd door bwerg op dinsdag 3 juli 2012 22:20]
[Reactie gewijzigd door CyBeR op dinsdag 3 juli 2012 21:58]
Bij het omzetten van de Europese Richtlijn naar Nederlands recht is ervoor gekozen om deze twee jaar niet over te nemen. In de Nederlandse wet staat dat...
[Reactie gewijzigd door vali op dinsdag 3 juli 2012 19:59]
Nee hoor. In Nederland heb je garantie voor zolang als een product geacht wordt mee te gaan.En dat is dus waar Apple voor veroordeeld word. In Europa heb je altijd minimaal 2 jaar garantie.
Dus ondanks dat het hier anders is dan andere landen, je mag verwachten van een degelijk stuk electronica dat het ten minste 2 jaar mee gaat. Sterker nog, van een wasmachine mag je ten minste 5 jaar verwachten, en gezien de prijs van een iPad of ander device, mag je ten minste 3 jaar verwachten.Veel consumenten denken dat zij standaard recht hebben op twee jaar 'garantie'. In de Europese Richtlijn Koop en Garantie is inderdaad een wettelijke termijn van twee jaar opgenomen. Dit is een garantietermijn die als minimum is voorgeschreven aan de lidstaten van de EU. Elke lidstaat mag daar andere regels voor maken. Zolang deze regels maar voordeliger zijn voor de consument.
[Reactie gewijzigd door Wim-Bart op dinsdag 3 juli 2012 20:38]
[Reactie gewijzigd door Darkstone op dinsdag 3 juli 2012 23:07]
Nee hoor, het is in Nederland alleen iets vager verwoord en is het daardoor wat meer gedoe.En wij vallen dus buiten de EU garantie.
Als ze hadden aangegeven dat dat het verschil is, maar je ook kon kiezen om dat hele apple-care niet te nemen, en dat je dan nog steeds wettelijk verplichte garantie had gehad, dan was er natuurlijk niets aan de hand geweest.En Apple Care gaat veel verder dan alleen een garantie er zitten diensten aangekoppeld.
[Reactie gewijzigd door bwerg op dinsdag 3 juli 2012 21:14]
[Reactie gewijzigd door WhatsappHack op dinsdag 3 juli 2012 21:18]
Nee, alleen in het geval dat het in een webshop gekocht is. Als je iets koopt bij een fysieke winkel zijn ze helemaal niet verplicht om het terug te nemen zonder gegronde reden (non-conformiteit bijvoorbeeld, oftewel je product doet niet wat het moet doen/is stuk).Zeker in het geval dat je het in de webshop gekocht hebt
[Reactie gewijzigd door bwerg op dinsdag 3 juli 2012 22:24]
[Reactie gewijzigd door Wolfos op dinsdag 3 juli 2012 20:16]
Ik heb geen contractuele sla. Iedere reguliere bedrijfs garantie was al verlopen, en ik had die server gekocht met Snow Leopard server, niet Lion server.Dat doet elke grote hardware leverancier... *Zeker* op zakelijk gebied. Voor gelimiteerde tijd, daarna met contractueel vastgelegde SLA.
[Reactie gewijzigd door Wolfos op dinsdag 3 juli 2012 21:26]
De twee grootste fabrikanten van harde schijven, Western Digital en Seagate, verkorten de garantieperiode voor hun producten. Bij Western Digital wordt de periode teruggebracht tot twee jaar, bij Seagate is dat zelfs tot één jaar.
Het is onduidelijk wat consumenten in Nederland van de veranderingen merken. Wettelijk gezien hebben ze recht op garantie voor de redelijkerwijs te verwachten periode dat een product probleemloos functioneert. Meer over de Nederlandse garantieregels is te vinden in het uitgebreide stuk over online winkelen, faillissementen en garantie op GoT.
http://tweakers.mobi/nieuws/78850 en Over: (Veilig) online winkelen / faillissementen / garantie
[Reactie gewijzigd door tweaker2010 op woensdag 4 juli 2012 09:38]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Android Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Microsoft Sony Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True