HP zal geen op arm-gebaseerde tablet met Windows RT uitbrengen. In plaats daarvan richt het bedrijf zich op tablets met x86-chips zoals die van Intel en AMD. De grootste computerfabrikant ter wereld zal zich eerst op de zakelijke markt richten.
Begin dit jaar waren er nog berichten dat HP aan zowel tablets met Intel Atom-processors, als aan varianten met arm-soc's zou werken. Inmiddels zijn deze laatste plannen geschrapt, zo maakt een woordvoerder tegen Bloomberg bekend. "Het besluit is beïnvloed door input van onze klanten", schrijft Marlene Somsak, woordvoerster van HP in de VS, "Het robuuste en gevestigde ecosysteem van x86-applicaties biedt de beste gebruikerservaring op dit moment en in de nabije toekomst."
Half juni introduceerde Microsoft zijn eigen Surface-tablets met arm-chips. De vraag was hoe de hardwarepartners zouden reageren op het feit dat ze nu moeten concurreren met de Windows-ontwikkelaar uit Redmond. HP zou de beslissing om geen arm-tablets uit te brengen echter al genomen hebben voor Microsofts plannen bekend werden, volgens Somsak. HP zal zich in eerste instantie op zakelijke gebruikers richten met zijn Windows 8-tablets. Eind april dook een document op waaruit bleek dat HP werkt aan de Slate 8. Dit is een tablet met 10,1"-scherm, dikte van 9,2 millimeter en gewicht van 0,68 kilo, die over docking-mogelijkheden en ondersteuning voor multitouch en een stylus gaat beschikken. Welke x86-processor de tablet gaat krijgen, is niet bekend.

Dat is niet waar. Heb je een bron daarvan?Daarbij heeft ARM ook een x86 instructieset aan boord.
De ARM heeft geen x86 instructieset aan boord. Wil je meer weten over de ARM dan is de volgende pagina een mooi startpunt: http://en.wikipedia.org/wiki/ARM_architectureOnzin. .... Daarbij heeft ARM ook een x86 instructieset aan boord.
De belangrijkste reden dat de meeste mensen de laptop constant aan de lader hebben is nu juist de korte accuduur.... Aangezien de meeste mensen de laptop constant aan de lader hebben hangen (ik spreek uit ervaring als notebook-reparateur-) is het onzinnig om ze standaard de grote accu mee te geven...
Het is totaal geen onzin. Dat er super-zuinige x86 CPU's zijn wil voornamelijk zeggen dat ze superzuinig zijn in vergelijking met de regulere laptop en desktop CPU's. Ze zijn echter lang niet zo zuinig als een ARM core. Waarom denk je dat je nog altijd geen mobieltjes ziet met een x86 erin? Smartphones met medfield Atom chips komen pas dit jaar, terwijl Intel al 3 jaar belooft dat er telefoons met x86 zouden komen. Medfield is trouwens ook de eerste Atom die wat power consumption betreft een beetje kan competen met moderne ARM cores, alleen dat is slechts tijdelijk - Medfield gebruikt een 32nm procedé, terwijl de meeste ARMs nog op 45nm worden geproduceerd. 32 en 28nm ARMs zijn al aangekondigd (en zijn wellicht al op de markt?), waarna Medfield wederom buiten de boot valt.Onzin. Er zijn ook super-zuinige x86/x64 processoren
[Reactie gewijzigd door .oisyn op 30 juni 2012 12:48]
Dat is toch logisch?Maar ik geloof er niks van dat als je apps zoals photoshop en andere heavy gebruikers je er langer dan 3/4 uur uit de voeten kunt.
Er zijn genoeg apps voor. Kijk maar in de WP7 Marketplace. En dat de x86 programmatuur Metro gestileerde programma's krijgen is een kwestie van tijd (hell, W8 is nog niet eens op de markt). Dat mag ook wel, want op een touchdevice is niet of nauwelijks te werken met priegelicoontjes en knopjes.... Dat de RT meer voor consumenten bedoeld is ben ik met je eens, daar zal de prijs ook wel naar zijnEn de zakelijke kant zal echt niet die Metro Shit willen waar amper apps voor zijn en dus de tablet nutteloos is. RT is puur content/consumpie tablet.
En daarom mogen andere fabrikanten niet instappen in de tabletmarkt? Alle Android-tablets ook maar van de markt? Ik heb helemaal niets met Apple als merk en het past ook niet in mijn eco-systeem, dus ik ben blij dat MS nu met tablets komt, nou ja, tablets met WindowsDaartegen zeg ik.. bespaar je de moeite.. want Apple is daar al koning.
Eens. Ik wil er wel aan toevoegen dat Microsoft in Windows 8 de touch-software heeft verbeterd. Het zou nu (volgens MS) makkelijker moeten zijn om die kleine icoontjes en knopjes met een vinger te raken.Dat mag ook wel, want op een touchdevice is niet of nauwelijks te werken met priegelicoontjes en knopjes....
Heb het over tablet apps... maar dat komt nog denk ik wanneer er echt tablets uit zijn natuurlijk.Er zijn genoeg apps voor. Kijk maar in de WP7 Marketplace.
[Reactie gewijzigd door Texamicz op 30 juni 2012 20:30]
[Reactie gewijzigd door Swerfer op 30 juni 2012 11:00]
[Reactie gewijzigd door Remmes_NT op 30 juni 2012 11:09]
[Reactie gewijzigd door Texamicz op 30 juni 2012 12:23]
HP is ook het bedrijf wat de TouchPad heeft gekilld (wat zo ongeveer de enige serieuze concurrentie was voor de iPad) dus voor rationele beslissingen moet je niet bij HP zijn.We zullen het wel zien. Het feit dat HP er al voor kiest om géén Windows RT tablets te maken zet je wel aan het denken
Als ARM te veel beperkingen zou hebben gehad, zou het niet zo populair zijn geweest voor overige platformen. Microsoft creëert een omgeving voor ontwikkelaars die hun de mogelijkheid biedt 1x een app te ontwikkelen voor windows 8 x86, x64, ARM, phone 8 en dacht ook voor de xbox. Dus wat nu en straks wordt ontwikkeld voor Metro, kan voor de hele windows-familie worden ingezet. Appinstellingen kunnen zo perfect gesynced worden per gebruiker.ARM heeft te veel beperkingen. Zo zal de meest gangbare software niet werken op dat platform.
Windows 8 start in 10 seconden op (geen ssd). Eén klik op de bureaublad-tile en je zit in de desktop omgeving (kan overigens ook gewoon met de [windowsknop] +b). Dit alles is nog altijd een halve minuut (!!!) sneller dan in windows 7. Verder is Metro de startknop, het ziet er alleen anders uit.De desktopvariant is een afgestripte versie van Windows 7, zonder start-knop, een niet te verwijderen Metro interface en geen mogelijkheid om standaard naar de classic desktop te starten.
Zo kort door de bocht. Ik ben benieuwd of jij de release preview van Windows 8 heb geïnstalleerd en het hebt uitgeprobeerd? Het is namelijk voor 90% hetzelfde, alleen je kan meer met de startknop dan alleen programma's zoeken en in een mappenstructuur een programma starten. Het vastpinnen van programma's en specifieke delen van de control panel zorgt ervoor dat ik zeker 75% minder de startknop gebruik.Ik blijf bij mijn standpunt dat Microsoft de plank heeft mis geslagen met Windows 8.
Laat de echte consumer advice maar aan Tweakers.net over.Als je slim bent koop je een tablet met Android of iOS.
[Reactie gewijzigd door _roman op 30 juni 2012 13:00]
10 seconden met een clean install. Boeiend. De desktop snel in beeld, net zo min boeiend.Windows 8 start in 10 seconden op (geen ssd). Eén klik op de bureaublad-tile en je zit in de desktop omgeving (kan overigens ook gewoon met de [windowsknop] +b). Dit alles is nog altijd een halve minuut (!!!) sneller dan in windows 7. Verder is Metro de startknop, het ziet er alleen anders uit.
[...]
Het vastpinnen van programma's en specifieke delen van de control panel zorgt ervoor dat ik zeker 75% minder de startknop gebruik.
Ja.Het vastpinnen van al je programma's, doe je dat ook binnen die 10 seconden?
[Reactie gewijzigd door _roman op 30 juni 2012 17:32]
[Reactie gewijzigd door boerke op 30 juni 2012 11:29]
[Reactie gewijzigd door RoccoS op 30 juni 2012 16:09]
[Reactie gewijzigd door Texamicz op 30 juni 2012 20:18]
[Reactie gewijzigd door simplicidad op 30 juni 2012 12:11]
Dat is niet gebaseerd op mijn onderbuikgevoel maar op studies en onderzoeken die men elk jaar publiceert naar consumenten vertrouwen. Een heel duidelijk artikel over die trend http://money.cnn.com/2010...y/microsoft_pdc/index.htm .Windows is nog steeds het meest gebruikte besturingssysteem, de Xbox is de meest verkochte console. Dat argument is gebaseerd op jouw eigen onderbuikgevoel..
Veel succes met op een ARM platform waar ik het over had (gezien dit artikel gaat over het feit dat HP RT laat links liggen) met het gewoon laten werken van x86 apps op RT.En exotisch platform? Alle x86 applicaties werken gewoon onder Windows 8
Ik had het weliswaar over specifieke tablet apps, niet het truukje van smartphone apps op tabletten te gaan draaien. En "gewoon" wat resolutie aanpassen, denk je dat het zo simpel is ?En de apps voor WP7/8 gaan ook gewoon werken op W8RT en er komen steeds meer apps voor WP7 met hooguit wat resolutieaanpassingen, dus vanaf 0 opbouwen is gewoon niet waar.
[Reactie gewijzigd door simplicidad op 30 juni 2012 13:08]
Heb je een linkje naar die onderzoeken? In dat artikel zie ik daar niets van terug, alleen een relaas hoe iemand over MS denkt.Dat is niet gebaseerd op mijn onderbuikgevoel maar op studies en onderzoeken die men elk jaar publiceert. Een heel duidelijk artikel over die trend http://money.cnn.com/2010...y/microsoft_pdc/index.htm . En trouwens ik heb nog niets gemerkt in nieuwere studies die stelt dat het andersom is.
Genoeg keus. Een stuk of wat Linux-distro's, OSX. OK, die laatste wordt niet los verkocht, maar niemand wordt tegengehouden een Mac te kopen, maar blijkbaar zijn er toch genoeg mensen die er voor kiezen om een PC met Windows te kopen. En een gebrek aan kwaliteit? Windows 7 is een meer dan prima OS.En dat Windows de meest gebruikte besturingssysteem is, heeft ook wel andere vooral historische redenen. Er is ook weinig alternatief, dus dat zegt niets over de kwaliteit.
Ik had het toch over een x86 tablet?Veel succes met op een ARM platform waar ik het duidelijk over had (gezien dit artikel gaat over het feit dat HP RT laat links liggen) met het gewoon laten werken van x86 apps.
In dit stuk had ik het over een RT- tablet. En het is niet een 'truukje van smartphone apps op tabletten te gaan draaien'. Er zit geen of weinig verschil in het ontwikkelen voor een app voor WP7/8 of dat het voor W8RT (!!) bedoeld is. Dus dat je bij 0 moet moet beginnen is onzin.Ik had het weliswaar over specifieke tablet apps, niet het truukje van smartphone apps op tabletten te gaan draaien.
Er wordt genoeg ontwikkeld voor WP7, alle belangrijke apps zijn er gewoon voor. Dat iemand een app maakt voor het dorpskrantje en deze niet voor WP7 maakt.... soit. En blijkbaar vind de NOS het boeiend genoeg om wel een app voor WP7 te maken en niet voor AndroidEn het is nu niet dat het smartphone gegeven zo overloopt van populariteit bij app developers (ben er zelf eentje) dat we dit er moeten gaan bijsleuren in de "good news" show. Als het MS WP gegeven een indicatie moet zijn ziet de toekomst er eerlijk gezegd maar grauw en grijs uit.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. onderdeel van De Persgroep, ook uitgever van Computable.nl, Autotrack.nl en Carsom.nl • Hosting door True