De huiszoeking bij MegaUpload-voorman Kim Dotcom was illegaal. Dat heeft de Nieuw-Zeelandse rechter geoordeeld. Er werd te veel informatie verzameld en die werd zonder toestemming van Dotcom naar de Verenigde Staten gestuurd.
De gerechtelijke bevelen die waren bemachtigd voor de huiszoeking waren te breed, waardoor zowel relevant als irrelevant materiaal in beslag werd genomen. In het bevel werd onvoldoende duidelijk gemaakt waarvoor materiaal werd verzameld. Dat heeft de Nieuw-Zeelandse rechtbank geoordeeld, meldt de New Zealand Herald.
Bovendien zijn harde schijven van Dotcom zonder zijn toestemming gekopieerd en naar de Verenigde Staten gestuurd, wat niet had mogen gebeuren. De advocaat van Dotcom werd aanvankelijk niet eens verteld dat de data Nieuw-Zeeland hadden verlaten; dat zou pas deze week zijn gebeurd.
Het is onduidelijk welke gevolgen het oordeel van de rechter heeft voor het verdere verloop van de rechtszaak en of het bewijs bijvoorbeeld ongeldig wordt verklaard. Duidelijk is wel dat al het irrelevante materiaal dat in beslag is genomen, aan Kim Dotcom moet worden teruggegeven. De rest mag aan de Verenigde Staten worden overgedragen.
In januari werd MegaUpload in Nieuw-Zeeland, bij een actie op initiatief van de Verenigde Staten, offline gehaald en werd een aantal MegaUpload-medewerkers opgepakt, waaronder een Nederlandse programmeur. Ze worden verdacht van het faciliteren van massale copyrightinbreuk. In augustus bepaalt de rechter of Dotcom moet worden uitgeleverd aan de Verenigde Staten.
Dit is bij lange na niet het enige akkefietje in deze zaak. Ik denk dat de kans dat er iemand wordt uitgeleverd inmiddels op een procentje of 3 zit.Nou ik vind het best goed om te zien dat de kans op uitlevering nu in eens van (naar mijn mening) 80 tot 90% gekrompen is tot 30/40%
Dat is altijd het probleem met dit soort dingen. Volgens welk recht moet dit illegaal zijn? Het antwoord van Amerika is altijd heel simpel: als wij vinden dat je iets fout doet.Als jij het op een manier doet die overduidelijk illegaal is
[Reactie gewijzigd door Nounours op vrijdag 29 juni 2012 00:31]
Zeker als je Copyright Math toepast...Copyright inbreuk is een miljoenen business. Als je daar al niet voor uitgeleverd mag worden....
Dat is een fantastische filmpje over hoe achterlijk die Film en Music Maffioso is in de USA, en hoe jammer genoeg mensen dom kunnen wezen om ze te geloven.
[Reactie gewijzigd door sebastienbo op donderdag 28 juni 2012 13:05]
Ik ben zelf slachtoffer van geweld. In die zin dat ik vandaag sukkel met post traumatische stress en laat mij stellen dat ik het gevoel heb dat er veel meer aarde wordt verzet om de strijd te voeren tegen copyright inbreuken dan dergelijke zaken waar er echt slachtoffers bij vallen.Wat wil je dan dat iedere malloot die een juwelier doodschiet, bank beroofd, kind verkracht enz enz vrolijk naar Duitsland kan rennen en niet verder vervolgd kan worden?
[Reactie gewijzigd door Nounours op vrijdag 29 juni 2012 00:46]
[Reactie gewijzigd door Velthuijsen op donderdag 28 juni 2012 14:23]
[Reactie gewijzigd door BoringDay op donderdag 28 juni 2012 16:00]
[Reactie gewijzigd door 4Lph4Num3r1c op donderdag 28 juni 2012 11:52]
[Reactie gewijzigd door hamsteg op donderdag 28 juni 2012 22:33]
Volgens mij heb je niet door hoe succesvol MegaUpload was.Torrent systemen zijn veel stabieler, kijk maar naar wat er met limewire en andere p2p netwerken is gebeurd in het verleden.
[Reactie gewijzigd door BoringDay op donderdag 28 juni 2012 10:23]
die wordt niet ontvankelijk verklaard omdat ie in de USA nog verdacht is van een misdrijf. Ze kunnen hooguit een claim doen bij het OM in Nieuw Zeeland, want die was ter plaatse verantwoordelijk voor het correct afhandelen van de zaak.Ik vraag me af hoelang het nog duurt voor dat ze een rechtszaak terug gaan plannen. En dan met een Mega claim, tenslotte this is USA
Sowieso, in Amerika heb je toestemming nodig van de overheid, om de overheid te kunnen aanklagen. Volgens mij kun je - de senaat uitgezonderd - een president niet eens aanklagen.Hmmm ja een aanklacht tegen Obama (is immers eindverantwoordelijke voor de FBI/CIA) zie ik overigens zo snel niet komen
[Reactie gewijzigd door Hatsjoe op donderdag 28 juni 2012 08:58]
Die illusie kan ik je ontnemen. Op het moment dat uitlevering aan de VS volgt kun je er van op aan dat het ze echt totaal niet uitmaakt hoe het bewijsmateriaal is verkregen. En dat dat in een ánder land illegaal was intresseert ze al helemaal niet... In de VS is martelen ook nog gewoon toegestaan, denk niet dat dat voor terrorisme verdachten anders is dan iemand die een aanslag pleegt op de grote corporaties door aan hun te verdienen...Gaat dit dan ook betekenen dat een veroordeling in het geding komt? Of staat er alsnog een sterke zaak met rechtmatig verkregen bewijsmateriaal?
Rechters in de VS doen juist veel moeilijker over de rechtmatigheid van bewijs dan welke rechters dan ook.Voor zover ik weet gaat word ie door de vs berecht, die gaan echt niet het bewijs ongeldig verklaren om deze reden.
Ja, en nee.[...]
Rechters in de VS doen juist veel moeilijker over de rechtmatigheid van bewijs dan welke rechters dan ook.
[Reactie gewijzigd door arjankoole op donderdag 28 juni 2012 09:54]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Android Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Microsoft Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True