Sony en Panasonic gaan samen oled-panelen en -modules ontwikkelen voor gebruik in tv's en grotere displays. Het organisch materiaal wordt via printtechnologie aangebracht, in plaats van de opdampingsmethode van huidige oled-schermen.
Vorige maand wist de Japanse krant Nikkei al te melden dat Sony en Panasonic in gesprek waren over een samenwerking op het gebied van oled-paneelproductie, maar de kogel is nu door de kerk. De twee Japanse bedrijven hebben namelijk bekendgemaakt dat de samenwerking een feit is.
Panasonic benadrukt dat het een volgende generatie oled-panelen betreft. In plaats van de opdampingsmethode die gebruikt wordt bij de huidige productie van oled-schermen, gaat het koppel oled-panelen ontwikkelen waarbij het organische materiaal geprint wordt. Panasonic zegt hiervoor over de juiste productietechnologieën te beschikken. Sony brengt onder meer expertise in op het gebied van oxide-halfgeleiders en flexibele transistors, terwijl het ook technologie ontwikkeld heeft voor een combinatie van opdamping en printen.
De 'volledige print'-methode heeft als voordeel dat de productiekosten lager kunnen zijn dan de gebruikelijke opdampingsmethode voor oled-panelen. Zowel Samsung als LG maken voor hun 55"-oled-tv's, die medio zomer uitgebracht worden, nog gebruik van de opdampingsmethode. Ook zou de productie van grotere beeldformaten met de printmethode eenvoudiger zijn. De tv's van Samsung en LG zouden volgens geruchten 7000 tot 8000 euro kosten.
Naast samenwerking op het gebied van oled-technologieën, bestuderen Sony en Panasonic ook plannen om samen de massaproductie van grotere oled-panelen ter hand te nemen. Wel zullen de twee bedrijven los van elkaar hun oled-tv's ontwikkelen. Panasonic en Sony verwachten in 2013 de technologie voor de massaproductie van oled-panelen uitontwikkeld te hebben. Wanneer de eerste panelen dan ook echt van de band rollen is nog niet duidelijk.
:P“While Sony is developing technology to fabricate screens using sprays, Panasonic is using inkjet printer technology to make prototype OLED screens, and has invested 30 billion yen ($374 million) to set up a test production line at a plant in Japan,” Reuters said while quoting the Nikkei Business Daily.
I guess the partnership should just be good and should happen so that we see some really cool OLED TVs in the market. And I’m really not bothered about what happens between the companies, or competitors in the sector, I’m just bothered about what type of TV will be my next buy.
[Reactie gewijzigd door Dutchiee op 25 juni 2012 11:38]
Dat is het probleem, het is nagenoeg onmogelijk de prijs te drukken, als je de kwaliteit waar ze om bekend zijn wilt behouden. En de meeste mensen kijken toch met de bankrekening in het achterhoofd.Panasonic en Sony staan voor kwaliteit, nooit problemen gehad met hun producten. Ze moeten de prijzen ietwat drukken om te concurreren met de "goedkopere" Zuid Koreaanse bedrijven.
Over Samsung TV's hoor je me niet klagen, maar ik vond een aantal van hun andere producten - die inmiddels met redelijk grof geweld de vuilnisbak in zijn gegaan - en de support er op werkelijk schandalig slecht te noemen.Samsung en Lg zijn in 2012 minstens zo goed (eerder beter ondertussen ) dan Panasonic en Sony.
[Reactie gewijzigd door knirfie244 op 25 juni 2012 12:04]
Dat hangt van meer factoren af volgens mij. Want die waas zie ik bijvoorbeeld niet bij het OLED scherm in m'n PS Vita.De kleurbalans is een ander puntje: die blauwe/roze waas die je bij veel OLED smartphones ziet zou ik echt niet op mijn TV willen hebben
Da's geen oled maar gewoon full led backlight met local dimming.Hangt ook gewoon van af welk oled type je neemt. Je hebt eerst de oleds in tv's en toestanden. Deze hebben niet voor iedere pixel een ledje. Daardoor kun je bv kleine zwarte vlakken niet volledig zwart weergeven. Als het vlak groter is daarintegen kun je local dimming toepassen waardoor het zwart er ook zwart uitziet.
[Reactie gewijzigd door Martin11 op 25 juni 2012 18:04]
[Reactie gewijzigd door mae-t.net op 25 juni 2012 19:45]
[Reactie gewijzigd door mae-t.net op 25 juni 2012 19:58]
[Reactie gewijzigd door mae-t.net op 26 juni 2012 16:34]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets E3 2013 Mobiele telefoons Google Sony Microsoft Apple Games Politiek en recht Consoles
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. onderdeel van De Persgroep, ook uitgever van Computable.nl, Autotrack.nl en Carsom.nl • Hosting door True