Sony heeft bekendgemaakt dat het zijn Google TV-mediaspeler in juli uitbrengt in het Verenigd Koninkrijk. Eind augustus is Nederland aan de beurt. Het zal voor het eerst zijn dat Google TV buiten de Verenigde Staten beschikbaar is.
Nederland zit in de 'kopgroep' voor de introductie van de Google TV-mediaspeler, met het typenummer NSZ-GS7. De NSZ-GZ7 en de NSZ-GP9, een blu-ray-speler, werden op de CES-elektronicabeurs eerder dit jaar voor het eerst aan het publiek getoond. Beide mediakastjes worden op de tv aangesloten met hdmi en draaien op Google TV. Zowel de mediaspeler als de blu-ray-speler is voorzien van een afstandsbediening met aan de ene kant een touchpad en aan de andere kant een volledig qwerty-toetsenbord.
Daarnaast is de afstandsbediening van de blu-ray-speler voorzien van een microfoon voor Voice Search, en beschikt die controller over een 3-assige bewegingssensor voor onder meer gaming. Ook heeft de remote voor de blu-ray-speler de mogelijkheid om apparatuur als av-receivers, settopboxen en de tv te bedienen.
Sony en Google hebben nog geen contentpartijen in Europa bekendgemaakt, maar zeker is wel dat apps voor YouTube en Twitter van de partij zullen zijn. Ook de Sony Entertainment Network-app is voorgeïnstalleerd. Nederlandse gebruikers kunnen daarmee toegang krijgen tot vijftien miljoen muzieknummers.
De blu-ray-speler-variant verschijnt overigens iets later. Sony is van plan om die in oktober in Nederland te introduceren, maar al iets eerder in de Verenigde Staten. Dat apparaat wordt ook uitgebracht in de rest van de landen waar ook het zustermodel zonder blu-ray-drive te krijgen zal zijn.
Google TV als iptv-platform voor tv's werd al eind 2010 in de Verenide Staten uitgebracht, ondersteund door onder meer Logitech met zijn Revu-mediaspeler en Sony met zowel een tv-lijn als een Google TV-kastje voor onder de tv. Het bracht niet het succes waarop Google en zijn partners hadden gehoopt. Google vernieuwde het systeem echter en zorgde ervoor dat toegang tot de online app-winkel van Google gewaarborgd was.
De NSZ-GS7-mediaspeler zal vanaf 200 euro te koop zijn, terwijl voor de NSZ-GP9-blu-ray-speler 300 euro betaald moet worden.

Volgens mij is Apple TV toch meer een doorgeefluik en Google TV een meer opzichzelf staand iets, zie alleen al an de remote dat er veel mee rmogelijk gaat zijn (out of the box iig).Helemaal voor een prijs van 200 euro, terwijl de Apple TV maar 99 euro kost.
[Reactie gewijzigd door watercoolertje op maandag 25 juni 2012 08:23]
Nee.Google software staat daarnaast ook bekend om het opensource gedeelte.
[Reactie gewijzigd door shameete op maandag 25 juni 2012 07:46]
[Reactie gewijzigd door Mellow Jack op maandag 25 juni 2012 08:37]
[Reactie gewijzigd door Mellow Jack op maandag 25 juni 2012 09:55]
Wat kon er dan nog meer met een telefoon dan behalve bellen?Het is geen media speler meer, maar een een apparaat die alles kan doen. Net zoals een telefoon van vroeger en nu.
[Reactie gewijzigd door Nozem1959 op maandag 25 juni 2012 08:37]
[Reactie gewijzigd door Emiel1984 op maandag 25 juni 2012 08:04]
[Reactie gewijzigd door Mellow Jack op maandag 25 juni 2012 08:42]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Microsoft Sony Games Politiek en recht Galaxy S
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True