De X-37B, een onbemande 'spacedrone' van de Amerikaanse luchtmacht, is zaterdag na een langdurige missie van 468 dagen weer op aarde teruggekeerd. De precieze missie van het ruimtevaartuig wordt echter geheim gehouden.
De spacedrone, ook bekend als Orbital Test Vehicle-2, werd op 5 maart 2011 met een Atlas 5-raket gelanceerd. Sindsdien heeft de X-37B ruim zevenduizend banen rond de aarde afgerond. Toen de spacedrone de opdracht kreeg om na 468 dagen terug te keren naar de aarde, zette het onbemande toestel een zweefvlucht in boven de Stille Oceaan om vervolgens op basis van gps te landen op de luchtmachtbasis Vandenberg in Californië. Met een vlucht van 468 dagen verslaat de X-37B ruimschoots het record van het zusterschip OTV-1, dat 225 dagen in de ruimte bleef.
Wat de precieze missie was van het experimentele toestel, wil de Amerikaanse luchtmacht niet zeggen; de missie en de precieze lading van het toestel zijn geheim gehouden. Wel is duidelijk dat er testen werden uitgevoerd met de hittebestendigheid van het herbruikbare toestel, maar welke experimenten met de spacedrone in het heelal zijn uitgevoerd, blijft onbekend. Het leger ontkent echter dat het toestel ingezet kan worden voor offensieve doeleinden, zoals het uitschakelen van vijandige satellieten.
De X-37B is gebouwd door Phantom Works van Boeing. Het toestel, dat lijkt op de Space Shuttle, weegt circa 5 ton en is 9 meter lang en circa 5 meter breed. Het ruimtevaartuig kan een lading van enkele honderden kilo's meenemen. Tijdens zijn vlucht zorgen zonnecellen voor de benodigde energie.
Eind dit jaar wil de Amerikaanse luchtmacht opnieuw een X-37B de lucht insturen voor een nieuwe missie. Daarnaast zijn er plannen voor de bouw van de X-37C, een variant die 65 tot 80 procent groter is dan het huidige ontwerp en in de toekomst mogelijk astronauten kan vervoeren.

[Reactie gewijzigd door Henze op zondag 17 juni 2012 18:27]
Encryptie is uiteindelijk altijd te kraken.Wat is er mis een een flinke militairy grade versleuteling op de communicatie tussen de sataliet en het grondstation? Dat argument houdt echt geen stand.
Satellieten zitten in een vaste baan om de aarde. Ze hebben wat brandstof om van baan te wisselen, maar dat is toch beperkt. Daardoor kan je vrij gemakkelijk voorspellen wanneer satellieten overkomen. Troepenbewegingen kan je aanpassen wanneer er geen satelliet overkomt. Als je als natie (Rusland, China) een nieuw geheim toestel ontwikkeld, doe je de testvluchten natuurlijk als je weet dat er geen satelliet boven je hangt.Ik denk dat satellieten daar meer geschikt voor zijn, al kan je dit toestel misschien makkelijker en sneller naar een bepaalde plaats sturen.
Ik heb het niet nagemeten, maar de straal van de Grote Oceaan lijkt me wel minstens 30 km... (Weet je hoe de Apollo-capsules terugkeerden?)Je hebt alleen een landingscirkel met een straal van zo'n 30km nodig in plaats van een landingsbaan. Me dunkt dat ze dat wel hebben ergens?
[Reactie gewijzigd door boerke op zondag 17 juni 2012 12:45]
[Reactie gewijzigd door wildhagen op zondag 17 juni 2012 11:29]
Ik weet niet wat deze X-37 voor payload kan meenemen, maar de Space Shuttle kon ongeveer 25.000 kg meenemen. Aangezien de X-37 maar een fractie daarvan weegt, zal hij dus ook maar een fractie daarvan mee kunnen nemen.
De X-37B is gebouwd door Phantom Works van Boeing. Het toestel, dat lijkt op de Space Shuttle, weegt circa 5 ton en is 9 meter lang en circa 5 meter breed. Het ruimtevaartuig kan een lading van enkele honderden kilo's meenemen.
[Reactie gewijzigd door Exit123 op zondag 17 juni 2012 11:52]
[Reactie gewijzigd door Fly-guy op zondag 17 juni 2012 11:39]
En het is deze kortzichtigheid die er voor zorgt dat er steeds meer gekort wordt op fundamenteel wetenshappelijk onderzoek.En laten we heel eerlijk zijn, van al dat geld dat je in 'wetenschappelijk' onderzoek steekt, hoeveel daarvan levert daadwerkelijk iets praktisch bruikbaars op. De gemiddelde mens zal het een worst wezen dat je zwarte materie heb 'bewezen', ze zijn veel blijer/tevreden met bv. GPS.
[Reactie gewijzigd door boerke op maandag 18 juni 2012 00:00]
En:Failures of the enormous, multi-lobe composite material fuel cells during pressure testing ultimately led to the cancellation of the program as a federal program in 2001, but Lockheed Martin has conducted related testing, and has had successes as recently as 2009.
Dus zouden ze nog decennia bezig zijn geweest om de X-33? op de juiste hoogte en snelheid te krijgen.The X-33 was never intended to fly higher than an altitude of 100 km, nor faster than one-half of orbital velocity. Had any successful tests occurred, extrapolation would have been necessary to apply the results to a proposed orbital vehicle.
Het zal toch ook niet voor liefdadigheid zijn dat hij daar zal rondgevlogen hebben. Dat is altijd het spijtige aan zo'n ontwikkeling, dat dit niet zomaar gemaakt wordt 'omdat het kan'. Meestal wordt dit soort technologie ontwikkeld voor een speciaal doel, en dan meestal ook noch niet voor een 'goed' doel.Het leger ontkent echter dat het toestel ingezet kan worden voor offensieve doeleinden, zoals het uitschakelen van vijandige satellieten.
[Reactie gewijzigd door RPSimon op zondag 17 juni 2012 11:31]
.. Ik vraag mij af op welke manier deze drone van power voorzien wordt. Zou dit enkel worden gepowerd bij het lanceren en daarna met een kleine hoeveelheid brandstof 400 dagen + een landing mee overleven ...
Tijdens zijn vlucht zorgen zonnecellen voor de benodigde energie.
Een ICBM is dan wat practischer, vrijwel alle ICBM's in de diverse arsenalen zijn namelijk zo gebouwd dat het niet uitmaakt of je er een atoombom of conventionele lading op schroeft. Doet nog altijd auw :-)Je hoeft niet alleen aan antisatellietwapens te denken. Ook grondaanvallen zijn heel goed mogelijk, bijvoorbeeld op locaties waar de VS niet zo snel vanaf een basis of vliegdekschip kan komen.
[Reactie gewijzigd door arjankoole op zondag 17 juni 2012 17:35]
[Reactie gewijzigd door Silmfeanor op zondag 17 juni 2012 13:43]
Manoeuvreren doe je met een dergelijk object bij lancering, je mikt dat ding op je doel. En als het goed genoeg functioneert om vriendelijke satellieten bij te tanken of te repareren dan zou het ook een niet vriendelijke satelliet moeten kunnen oppikken, er van uitgaande dat deze natuurlijk hulpeloos in een baan zit, niet kan manoeuvreren, zich zelf niet kan opblazen of zich op enig andere manier kan verdedigen (wat mij allemaal niet logisch lijkt voor iets dat top secret moet wezen en blijven)...-Veel mensen snappen niet hoe groot de ruimte is. "manouvreren" is best leuk en mogelijk, maar om nou te zeggen dat je overal bij in de buurt kunt komen? Het kost ongeloofelijk veel energie ( brandstof ) om van inclinatie te veranderen. En HEEL veel ruimteschepen zitten in andere inclanaties, hebben andere periapsis en apoapsis. Dit schip heeft daar simpelweg niet genoeg brandstof voor.
As part of its mission goals, the X-37 was designed to rendezvous with friendly satellites to refuel them, or to replace failed solar arrays using a robotic arm. Its payload could also support Space Control (Defensive Counter-Space, Offensive Counter-Space), Force Enhancement and Force Application systems. An early requirement for the spacecraft called for a delta-v of 7,000 mph (3.1 km/s) to change its orbit.
Het bezitten van massavernietingswapens in de ruimte is inderdaad verboden, via de in 1967 afgesloten Treaty on Principles Governing the Activities of States in the Exploration and Use of Outer Space, including the Moon and Other Celestial Bodies, beter bekend als de "Outer Space Treaty".Alleen ik denk dat het internationaal gezien verboden is om ruimtewapens te hebben gezien er geen landsgrenzen zijn in de ruimte.
Zie de volledige tekst van dat verdrag.States shall not place nuclear weapons or other weapons of mass destruction in orbit or on celestial bodies or station them in outer space in any other manner;
[Reactie gewijzigd door wildhagen op zondag 17 juni 2012 15:53]
Dat is niet waar, het plan is zelfs al grotendeels gemaakt en een virtueel model is al intensief getest in de virtuele windtunnel van de USMC. (Een supercomputer met 2048 CPU's)Het Spaceshuttle programma is officieel beëindigd. Er zijn ook geen plannen gemaakt om een nieuwe Spaceshuttle te ontwerpen.
Nou - die militaire satellieten waren de Keyhole series, en het is maar goed dat die pasten: Hubble is de NASA variant van Keyhole, alleen kijkt die de andere kant op. En Hubble paste dus ook maar net. Verder zijn de ISS delen ook groot, dus dat is een tweede civiele reden voor zo'n groot laadruim.Verder kan je lezen dat het toestel hier een militair toestel is, en NASA is geen militaire instelling, hoewel het Amerikaanse leger regelmatig NASA probeert te beïnvloeden. Zoals toen bij de Spaceshuttle die groter moest worden gemaakt om de veel te grote militaire sattelieten de ruimte in te krijgen.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Microsoft Games Politiek en recht Consoles
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True