Politie Noord-Holland Noord waarschuwt na een melding van een gedupeerde voor ransomware die uit naam van de politie een boete wegens illegaal downloaden opeist. De fraudeurs dreigen bij niet betalen bestanden op de computer te wissen.
Politie Noord-Holland Noord laat weten dat zich een man heeft gemeld die claimde slachtoffer te zijn geworden van internetfraude. Hij zou niet meer op zijn computer hebben kunnen werken omdat hij keer op keer de melding kreeg dat hij een boete van honderd euro moest betalen. De boete zou zijn opgelegd omdat hij zich schuldig had gemaakt aan strafbare handelingen 'zoals het downloaden van muziek'. De meldingen gingen vergezeld van het logo van de politie en een e-mailadres dat van de politie lijkt te zijn, maar dat niet is. In maart was sprake van een vergelijkbare ransomwareverspreiding, maar toen eiste de malware geld op wegens de aanwezigheid van kinderporno op het systeem van de ontvanger.
De gedupeerde besloot uiteindelijk te betalen en kon zo weer bij zijn bestanden. Dit gebeurde via de Britse betaaldienst Ukash, die in Nederland onder andere wordt gebruikt door tabakszaken en tankstations. Nadat de man had betaald, kon hij naar eigen zeggen weer werken op zijn computer. De verspreiding van de malware blijkt niet beperkt te zijn tot Nederland. In februari waarschuwde Ukash al voor de 'politie-virusscam', die in verschillende landen plaatsvond. "De malware encrypteert gegevens op de harde schijf en de criminelen vragen dan om een fee te betalen met verschillende betaalmogelijkheden, met inbegrip van Ukash-vouchers, om de encryptie te verwijderen", schreef Ukash toen.
[Reactie gewijzigd door Uncle Mel op vrijdag 15 juni 2012 17:20]
[Reactie gewijzigd door Sinester op vrijdag 15 juni 2012 16:54]
met pech ben je mooi je bestanden kwijt. Decrypten zonder sleutel is zo goed als niet te doen.De malware encrypteert gegevens op de harde schijf
Maar hij kan na betaling weer bij zijn bestanden. En kennelijk vrij rap na de betaling.Die man is zijn geld wel kwijt helaas, maar ja.
[Reactie gewijzigd door rctgamer3 op vrijdag 15 juni 2012 23:15]
[Reactie gewijzigd door Kees de Jong op zaterdag 16 juni 2012 03:22]
Encryptie zal er echt niet voor zorgen dat het niet nog een keer geencrypt kan worden hoor. Encryptie is gewoon een moeilijk omkeerbare transformatie van de data. Dat kan je zo vaak achter elkaar uitvoeren als je wil. Dus ook al heb je je file al encrypted, je bent nog net zo vatbaar voor dit soort virussen.Denk het niet de bestanden zijn door de al toegepaste encryptie ontoegankelijk, m.a.w. for your eyes only
[Reactie gewijzigd door tha_crazy op vrijdag 15 juni 2012 16:23]
Dit inderdaad, de doorsnee gebruiker zal dit gewoo betalen omdat vervolgens het systeem weer te gebruiken is.Dat zeg jij als Tweaker. Een normaal persoon die misschien half uur p/dag achter de computer zit, denkt daar anders over.
Met een half uur per dag toch ransomware weten te bemachtigen. Tja..Dat zeg jij als Tweaker. Een normaal persoon die misschien half uur p/dag achter de computer zit, denkt daar anders over.
Maar die kennis helpt je niks.Een beetje logisch nadenkend mens weet best dat de politie nooit op zo een manier boetes zou innen omdat ze dan zelf ook de wet breken
Contact opnemen met een computerreparatiebedrijf (wat een woord zeg)? Contact opnemen met een familielid of vried die handig is met computers?Natuurlijk is het chantage, maar wat doe je als je anders geen mogelijkheid meer ziet om bij je data te komen?
[Reactie gewijzigd door Onlireeks op vrijdag 15 juni 2012 16:24]
[Reactie gewijzigd door pknl op vrijdag 15 juni 2012 16:26]
[Reactie gewijzigd door EektheMan op vrijdag 15 juni 2012 16:29]
Maar dan wel aangifte doen bij de politie, dus blijkbaar heb je door dat het zaakje stinkt. Waarom dan niet die ¤ 100 uitgeven aan de diensten van een computerzaak? Ben je ook van die ellende af, maar krijgen de afpersers tenminste niets.De gedupeerde besloot uiteindelijk te betalen en kon zo weer bij zijn bestanden.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Android Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Microsoft Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True