Asus komt naast de Zenbooks voor het hogere segment ook met betaalbare ultrabooks. Op de Computex-beurs in Taiwan liet het bedrijf zijn S46 en S56 zien: 14"- en 15,6"-laptops met een dikte van 21mm en GeForce 600M-gpu's.
De belofte van Intel dat dit jaar meer goedkopere ultrabooks komen, lijkt nagekomen nu steeds meer fabrikanten met modellen komen die niet boven of rond de 1000 euro kosten, maar een stuk minder. Op de Computex-beurs in Taiwan toonde Asus, naast nieuwe Zenbooks, de S46 en S56. Het gaat om 14"- en 15,6"-laptops met een beeldschermresolutie van 1366x768 en een dikte van 21mm. Het gewicht van de S46 en S56 is respectievelijk 2 en 2,3 kilo, wat flink wat zwaarder is dan gebruikelijk voor ultrabooks. Asus voorziet de notebooks van Core i3-, i5- en i7-processors en Nvidia GeForce 600M-gpu's. De op de beurs getoonde modellen bevatten bijvoorbeeld een GT 630M.
De nieuwe S-serie heeft geen behuizing van aluminium, maar van plastic met aluminium delen. Asus levert de notebooks met een dvd-speler. Daarnaast zijn twee usb 3.0-poorten, hdmi, vga en gigabitlan aanwezig. Ook is ondersteuning voor bluetooth 4.0 en wifi 802.11n aanwezig. De prijzen van de notebooks zouden volgens het Duitse NotebookInfo rond 800 euro gaan liggen, maar UltrabookNews meldt dat het 14"-model een startprijs van 599 dollar, omgerekend 479 euro krijgt. Wanneer de apparaten uitkomen is niet bekend.
[Reactie gewijzigd door Jeffrey v. Hees op 9 juni 2012 12:33]
Een tweede apparaat gebruiken om muziek te spelen kost geen extra stroom?Nieuwe CD betekend voor mij daarom altijd even rippen en op de NAS zetten. Een optische drive laten draaien komst me teveel stroom en het maakt herrie.
Maar nog beter is het natuurlijk om de CD gewoon op een "echte" geluidsinstallatie af te spelen, dan kan de laptop ook gewoon uit als je klaar en gaat de muziek lekker door.
Ik denk dat veel mensen ondertussen hun optische drive niet meer gebruiken.
[Reactie gewijzigd door _Thanatos_ op 10 juni 2012 03:54]
Ten eerste denk ik dat ¤800 inderdaad de prijs wel zal worden, die $600 dollar zal wel alleen voor de onderste modellen gelden zoals wel zo vaak het geval is. En dan geld ook nog eens dat $ nooit vertaald in omgerekende ¤ prijzen. Het zal als het $599 is eerder ¤600 tot ¤760 worden.De prijzen van de notebooks zouden volgens het Duitse NotebookInfo rond 800 euro gaan liggen, maar UltrabookNews meldt dat het 14"-model een startprijs van 599 dollar, omgerekend 479 euro krijgt. Wanneer de apparaten uitkomen is niet bekend.
[Reactie gewijzigd door Da_maniaC op 9 juni 2012 12:09]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets E3 2013 Mobiele telefoons Google Sony Apple Microsoft Games Politiek en recht Consoles
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. onderdeel van De Persgroep, ook uitgever van Computable.nl, Autotrack.nl en Carsom.nl • Hosting door True