Microsoft heeft een systeem onthuld dat in staat is om de aanrakingen van individuele gebruikers op een touchscreen te herkennen. Hiervoor wordt gewerkt met de Kinect-technologie, dat gekoppeld is met een smartphone.
Het touchscreen kan individuele gebruikers herkennen via Kinect en een accelerometer. Gebruikers moeten een telefoon met ingebouwde accelerometer in hun hand vasthouden terwijl ze het touchscreen bedienen, terwijl ondertussen hun bewegingen worden opgenomen met een Kinect-camera.
Om gebruikers uit elkaar te houden maakt het systeem, dat Microsoft ShakeID noemt, gebruik van accelerometer-data uit de telefoon. Daarbij worden bewegingen die met de andere hand worden gemaakt geregistreerd met de Kinect-camera. Door het samenvoegen van deze data kan berekend worden welke gebruiker het scherm aanraakt, om zo verschillende gebruikers uit elkaar te houden. Nadeel daarbij is dat de telefoon-hand niet mag bewegen.
Volgens Microsoft kan een dergelijk systeem gebruikt worden bij vergaderingen of andere gelegenheden waarbij meerdere gebruikers tegelijkertijd gebruik kunnen maken van een touchscreen. Omdat het systeem weet wie het scherm aanraakt, kan opgevraagde content meteen naar de telefoon die de gebruiker in zijn hand houdt worden gestuurd. Het is echter nog onduidelijk wat het bedrijf uit Redmond met zijn experimentele technologie wil: er werden geen plannen over praktische toepassingen bekendgemaakt.
Het is niet de eerste keer dat er een touchscreen wordt ontwikkeld dat onderscheid tussen aanrakingen kan maken. Eerder maakten onderzoekers van Disney Research een systeem dat verschillende soort aanraking kan herkennen.

Niet per se WIE er bij de telefoon hoort, maar meer dat de informatie naar die telefoon gestuurd wordt van degene die de info opvraagt.Het hoeft allemaal niet zo ingewikkeld te zijn met gezichtsherkenning etc.
Tik je telefoon bijvoorbeeld even tegen het scherm en het systeem weet wie er bij die specifieke telefoon hoort.
[Reactie gewijzigd door Diumelia op 3 juni 2012 17:08]
Our present work matches the phone to the users’ hands only. But the technique may work when matching to body parts other than hands. For example, it may be possible to successfully associate a device to a user if it is in the user’s pants pocket by matching to users’ hip joints data from the Kinect SDK.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Xbox E3 2013 Mobiele telefoons Google Sony Microsoft Apple Games Politiek en recht Consoles
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. onderdeel van De Persgroep, ook uitgever van Computable.nl, Autotrack.nl en Carsom.nl • Hosting door True