Blizzard en Valve hebben hun ruzie over de merknaam Dota bijgelegd. Valve krijgt het recht de naam te gebruiken voor komende gamereleases. Blizzard mag de naam niet commercieel gebruiken en hernoemt zijn komende titel naar Blizzard All-Stars.
Blizzard mag de naam Dota wel blijven gebruiken voor door gebruikers gemaakte maps voor Warcraft III en StarCraft II, maar niet voor commercieel uitgebrachte games. Valve mag de naam Dota 2 blijven hanteren voor zijn komende release en ook komende spellen onder die noemer uitbrengen. Dat zijn beide gamegrootmachten onderling overeengekomen.
Zowel Blizzard als Valve wilde een spel onder de naam Dota uitbrengen. Dota is oorspronkelijk een afkorting voor Defense of the Ancients; een door fans gemaakte map voor Warcraft III. De ontwikkelaar achter de map is echter voor Valve gaan werken, waar hij deel uitmaakt van het team dat Dota 2 ontwikkelt. Het gebruik van die naam was tegen het zere been van Blizzard, dat stelde dat de naam Dota onlosmakelijk met Blizzard was verbonden. Valve zou dan ook niet de handelsnaam 'Dota' mogen vastleggen, aldus Blizzard eerder.
"Zowel Blizzard als Valve onderkennen dat spelers uiteindelijk slechts de games willen spelen waar ze naar uitkijken", zegt Rob Pardo van Blizzard, "We gaan de naam Blizzard Dota naar Blizzard All-Stars wijzigen, die uiteindelijk het ontwerp van het spel ook beter weergeeft." Ook Gabe Newell toont zich gelukkig met de uitkomst: "We zijn blij dat we tot een overeenkomst met Blizzard zijn gekomen zonder dat de zaken zich ontvouwen op een manier waar niemand baat bij heeft."
[Reactie gewijzigd door Snowdog op zaterdag 12 mei 2012 22:38]
[Reactie gewijzigd door Wim Marien op zaterdag 12 mei 2012 14:51]
Ja, of van mensen die het verschil tussen een patent en een handelsmerk niet kennen.De consument die de ICT/game markten in de gaten houd tegenwoordig word compleet gek van alle patentzaken en ruzies tussen bedrijven.
[Reactie gewijzigd door RefriedNoodle op zaterdag 12 mei 2012 13:57]
[Reactie gewijzigd door Carnage op zaterdag 12 mei 2012 13:09]
[Reactie gewijzigd door zakkenjongen op zaterdag 12 mei 2012 13:10]
[Reactie gewijzigd door Carnage op zaterdag 12 mei 2012 13:13]
[Reactie gewijzigd door Carnage op zaterdag 12 mei 2012 13:21]
Moet valve zijn.Valva mag de naam Dota 2 blijven hanteren voor zijn komende release en ook komende spellen onder die noemer uitbrengen.
[Reactie gewijzigd door YBH op zaterdag 12 mei 2012 13:11]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Mobiele telefoons Laptops Apple Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True