Mozilla stelt met een patch een groot deel van de geheugenlekken te kunnen verhelpen die in Firefox door add-ons worden veroorzaakt. De patch is geïntegreerd in de laatste nightly builds. Sommige add-ons zouden echter problematisch blijven.
Ontwikkelaar Kyle Huey kwam onlangs met een patch op de proppen die chrome-to-content-geheugenlekken in problematische add-ons voor Firefox zou tegengaan. Op zijn blog meldt Mozilla-ontwikkelaar Nicholas Nethercote, die betrokken is bij het MemShrink-programma, dat de patch in de praktijk goed blijkt te werken tegen geheugenlekken. Tijdens een test met een reeks add-ons waarvan bekend is dat zij onbedoeld geheugen opslokken, zou de gepatchte Firefox-versie geen zombie compartments meer bevatten, met een sterk gereduceerd geheugengebruik tot gevolg.
Veel problematische add-ons blijven door de patch niet langer geheugen vasthouden. Nethercote meldt echter dat add-ons die met oudere versies van Mozillas Add-on SDK zijn geschreven, door de patch juist weer geheugen kunnen gaan opslokken. Add-ons die met een nieuwe versie van de sdk gebouwd zijn, vertonen het probleem niet. Er is echter nog een groot aantal add-ons voor Firefox beschikbaar die met de oude sdk zijn gebouwd.
De Mozilla-ontwikkelaars hebben de patch inmiddels verwerkt in de laatste nightly builds van Firefox en deze moet op termijn in Firefox 15 worden opgenomen. Deze versie moet op 28 augustus uitkomen. Tot die tijd zouden ontwikkelaars van verouderde add-ons aangemoedigd moeten worden om hun extensies opnieuw te bouwen met behulp van de Add-on SDK versie 1.6.1.
[Reactie gewijzigd door bigbadbull op dinsdag 8 mei 2012 16:58]
[Reactie gewijzigd door Kees de Jong op dinsdag 8 mei 2012 19:41]
Niet geheel; Flash loopt bij mij aanzienlijk minder vaak vast onder IE dan onder Firefox... Daarbij is Flash op Firefox for Linux soms al helemaal bagger te installeren en stabiel te houden; zal ook misschien komen omdat ik geen mega-techneut ben op Linux maar als de docs van Adobe & verschillende forums niet voldoende een stabiele browser met Flash opleveren...dan moet je toch niet bij FF/Mozilla zijn maar bij de makers van flash.
Je weet dat de Flash plugin voor Windows door Adobe in twee smaken wordt uitgegeven: Internet Explorer en overig? Beiden edities verschillen zodat ze bruikbaar zijn in de betreffende browsers. Het is waarschijnlijker dat een fout bij de ontwikkelaar van de plugin ligt dan bij Mozilla wanneer het gaat om de stabiliteit van een plugin. Met alleen deze vergelijking Firefox afstraffen is onterecht.[...]
Niet geheel; Flash loopt bij mij aanzienlijk minder vaak vast onder IE dan onder Firefox...
Nogmaals: dit ligt eerder aan Adobe, niet aan de browserleverancier of Linux-distributieleverancier. De plugin laat (het containerproces van) de browser crashen, niet andersom.Daarbij is Flash op Firefox for Linux soms al helemaal bagger te installeren en stabiel te houden; zal ook misschien komen omdat ik geen mega-techneut ben op Linux maar als de docs van Adobe & verschillende forums niet voldoende een stabiele browser met Flash opleveren...
[Reactie gewijzigd door The Zep Man op dinsdag 8 mei 2012 17:13]
Hoop dat ze hier met 'zouden (..) moeten worden' bedoelen dat ze dit actief gaan doen, kan me voorstellen dat sommige ontwikkelaars liever bij een oude vertrouwde SDK blijven die ze goed kennen. Weet alleen niet hoeveel het verschil is qua ontwikkelen tussen de twee..Tot die tijd zouden ontwikkelaars van verouderde add-ons aangemoedigd moeten worden om hun extensies opnieuw te bouwen met behulp van de Add-on SDK versie 1.6.1.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Android Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Microsoft Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True