Er zijn screenshots opgedoken van de interface van BlackBerry 10. Hoewel fabrikant RIM het platform vorige week al heeft aangekondigd, toonde het Canadese bedrijf maar een klein deel van de interface van zijn nieuwe besturingssysteem.
Het homescreen van BlackBerry 10 heeft veel weg van hoe Nokia dat organiseerde in MeeGo Harmattan, het OS op zijn smartphone N9. Er zijn drie startschermen; het centrale homescreen toont thumbnails van openstaande of recente applicaties. Het scherm links daarvan toont iconen voor alle apps, het scherm aan de rechterkant toont alle notificaties. De screenshots zijn gepubliceerd op het forum van Crackberry en komen volgens de poster uit een intern document van RIM.
Het lockscreen toont notificaties aan de rechterkant en kan ontgrendeld worden met een veeg naar boven. Ook tonen de screenshots integratie met Twitter en Facebook. Gebruikers kunnen bovendien aan contactpersonen hun scherm laten zien, bijvoorbeeld voor het oplossen van problemen.
RIM kondigde vorige week BlackBerry 10 officieel aan, maar liet slechts enkele elementen zien. Zo was te zien hoe de camera bij het maken van een foto een kort filmpje maakt, waardoor bij delen van de foto een ander frame gekozen kan worden. Deze functionaliteit is gemaakt door softwaremaker Scalado, die dat aan fabrikanten verkoopt onder de naam Rewind. Ook toonde RIM het toetsenbord, waarop woorden kunnen worden ingevuld door vanaf de letter omhoog te vegen. Het toetsenbord is waarschijnlijk van Swiftkey.
De eerste toestellen met BlackBerry 10 komen dit najaar op de markt. Tot die tijd staat RIM zo goed als stil: er komen weinig tot geen nieuwe modellen met BlackBerry 7.1 op de markt. Het laatste topmodel van RIM, de BlackBerry Bold 9900, kwam dit najaar uit.
[Reactie gewijzigd door Eagle Creek op maandag 7 mei 2012 15:21]
[Reactie gewijzigd door Texamicz op maandag 7 mei 2012 18:11]
Nou daar ben ik het niet helemaal met je eens. Apple en bv Google hebben ook veel users maar om nou te zeggen dat dat door hun goede support komt...Het gaat allemaal om support van een groot bedrijf en de gebruikers + diensten. De rest is leuke bijzaak en geeft het extra smaak.
[Reactie gewijzigd door defixje op maandag 7 mei 2012 19:50]
[Reactie gewijzigd door defixje op dinsdag 15 mei 2012 21:12]
Hangt heel erg vanaf wie je doelgroep is. Voor verschillende doelgroepen zijn andere marketingsstrategieën effectief. Apple's eerste doelgroep wie ze het eerst willen bereiken zijn toch de gadgetfreaks en de Apple fanboys. Daarna pas de grote menigte. De freaks en fans, praten verder en grote menigte volgt met "heb je het gehoord? Apple komt met een telefoon met <vul maar in>" .Dat is, zoals wel blijkt, de goede marketingstrategie. Vind het ook raar dat niet al veel meer bedrijven dit allang hebben overgenomen. Zou Apple daar misschien ook een patent op hebben?
Er zijn anders legio mensen die zowel zakelijk als prive een smartphone hebben, dus daar is zeker een markt voor. Ben benieuwd of het BB10 gaat lukken om tussen de grote jongens als Android en iOS te overleven, daarnaast komt ook WP8 eraan, dus BB moet haast maken. Niet alleen het OS maar ook kwalitatief goede high-end toestellen kunnen het verschil gaan maken.En ik denk niet dat er veel mensen nog zitten te wachten op twee losse telefoons voor werk en privé...
[Reactie gewijzigd door Mellow Jack op maandag 7 mei 2012 15:30]
[Reactie gewijzigd door hilgo op maandag 7 mei 2012 19:31]
Kijk, en aan zo'n uitspraken weet ik gewoon dat je waarschijnlijk niet verder bent geraakt dan het login-scherm.en kan niets meer dan Activesync
Ja noem er nog een paar op dan heb je altijd gelijk.Het lijkt wel erg veel op een combinatie van Android, WP7 en iOS.
[Reactie gewijzigd door defixje op maandag 7 mei 2012 19:55]
Volgens mij moet dat "kwam vorig najaar uit." zijn.Het laatste topmodel van RIM, de BlackBerry Bold 9900, kwam dit najaar uit.
[Reactie gewijzigd door kevinwalter op maandag 7 mei 2012 15:17]
[Reactie gewijzigd door Ossebol op maandag 7 mei 2012 15:09]
[Reactie gewijzigd door Vinand op maandag 7 mei 2012 16:06]
Als ik een mailtje krijg op mijn Android krijg ik die gewoon realtime dankzij push-mail, terwijl dit erg weinig van de telefoon vraagt en ik al helemaal niets zelf hoef binnen te halen, dus die bewering is incorrect.Dat is ook de reden dat je je emails ook altijd zelf moet binnenhalen als je bijvoorbeeld een [..] of Android smartphone hebt. Probeer voor de grap eens in te stellen op je [..] android dat die om de 10 secondes moet controleren voor nieuwe email berichten
Ik zou het bovenstaande nog eens goed lezen. Op het Android en iOS platform bestaat er geen echte push. Dat wil zeggen dat er vanuit een centrale punt geïnitieerd wordt om berichten naar je telefoon te sturen en dez ook verstuurd.[...]
Als ik een mailtje krijg op mijn Android krijg ik die gewoon realtime dankzij push-mail, terwijl dit erg weinig van de telefoon vraagt en ik al helemaal niets zelf hoef binnen te halen, dus die bewering is incorrect.
[Reactie gewijzigd door Darf op maandag 7 mei 2012 17:25]
En vervolgens snij je 2 beveiligingspunten aan:Alles wat BBOS kan, kunnen IoS en Android inmiddels beter.
Dit artikel zeker over het hoofd gezien:
- Als ik een firewall heb, wil ik per app weten wat er door mag en niet. Het enige systeem dat dat niveau van beveiliging toe laat is android. Daarnaast wil je per app bepalen, welke gegevens hij mag verkrijgen. Again, android. Superuser is heer en meester op dit gebied.
- Zowel IoS en Android zijn nog niet gehackt, er zijn exploits, maar fysieke beveiliging is erg moeilijk te omzeilen.
Hoeveel telefoons gebruiken er 2.3? en hoeveel 4.0? en hoeveel fabrikanten gaan een update van 2.3 naar 4.0 verzorgen voor de toestellen die zij hebben uitgebracht?Nope, maar jij de comments zeker wel.
Als je het rapport echt gelezen zou hebben, zou je tot de conclusie komen dat men uitgaat van een standaard OS en niet de beveiligingsmogelijkheden. Daarnaast gaat men uit van android 2.3, maar ten tijde van dit rapport was 4.0 al een half jaar gereleased.
Dus standaard zijn de zaken niet aanwezig en ben je dus afhankelijk van de fabrikant of 3rd party software? En als de fabrikant dit niet meelevert? Dan een gedeelte van je beveiliging weg? Sorry, maar dat klinkt mij niet echt veilig en wenselijk...Het rapport spreekt van diverse ontbrekende functie die bijvoorbeeld niet android voorkomen, zoals corporate email support, remote wipe management, firewall support. Deze features zijn natuurlijk aanwezig op android telefoons, maar zijn toegevoegd door de fabrikanten. Doorontwikkeling van dit soort apps brengt een zeer grote mate van veiligheid.
Yup!Vraagje... Kan je op BBOs per app selecteren welke data mag gebruiken, wanneer en over wat voor dataverbinding?
Of: kan je per app zien wat de rechten zijn, waar de app om vraagt en individueel selecteren of apps daar toegang tot krijgt?
[Reactie gewijzigd door Vetsmelter op maandag 7 mei 2012 18:46]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Apple Microsoft Sony Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True