Dropbox heeft een nieuwe versie van zijn sdk vrijgegeven, omdat Apple applicaties die Dropbox gebruikten begon te weigeren. Reden is de mogelijkheid om een Dropbox-account aan te maken, wat volgens Apples voorwaarden niet mag.
Op het forum van Dropbox stroomden klachten binnen van developers over het feit dat hun applicaties geen toegang meer hadden tot de Apple Store. Het ging om iOS-developers die de Dropbox-sdk gebruikten om Dropbox te integreren met hun applicaties.
Aanvankelijk werd gedacht dat het probleem in een link naar de desktopversie van de site zat, die verscheen wanneer een gebruiker de Dropbox-applicatie niet op zijn iOS-toestel had geïnstalleerd. Via die desktopsite kon extra opslagruimte worden aangeschaft.
Nadat Dropbox de pagina had aangepast, bleef Apple echter nog steeds applicaties met Dropbox-integratie weigeren. Daarop heeft Dropbox een nieuwe versie van zijn sdk vrijgegeven waarin de mogelijkheid om een account aan te maken in zijn volledigheid is verwijderd. Dat zou de problemen moeten verhelpen. Tegenover The Verge zegt een woordvoerder van Dropbox contact te hebben met Apple over de kwestie.
Volgens de App Store-voorwaarden van Apple mogen er geen betalingen worden verricht buiten de Apple Store om. Dropbox biedt de mogelijkheid om tegen betaling extra opslagruimte aan te schaffen. In het verleden was er vaker kritiek op deze voorwaarde, die ontwikkelaars verplicht om bedragen via de App Store af te rekenen, waarbij Apple 30 procent van de inkomsten afroomt.
[Reactie gewijzigd door SoSueMe op 2 mei 2012 22:44]
[Reactie gewijzigd door mae-t.net op 2 mei 2012 13:28]
[Reactie gewijzigd door mae-t.net op 3 mei 2012 14:35]
[Reactie gewijzigd door mad_max234 op 2 mei 2012 13:59]
Als je de geschiedenisles wat had bijgehouden is er een reden waarom ze het niet verbieden...Apple bepaalt wat in de Apple Store wordt verkocht, niet wat jij verder met je device wilt doen. Als je de device jailbreakt, kun je ook andere apps op je device zetten. Dit verbiedt Apple niet.
[Reactie gewijzigd door finraziel op 2 mei 2012 14:45]
Behalve het feit dat we gewillig bereid zijn onze ziel en zaligheid te verkopen aan de voorwaarden van Apple...of eender grote Corporatie....Tja, 1984 wellicht ben je al te oud om te snappen waarover het gaat.
Er zijn gewoon voorwaarden die Apple stelt aan Apps in HUN store. Toevallig voldeed dropbox er niet aan en werden ze geremoved.
Het heeft in feite niets te maken met allerlei andere zaken, en wat jij opnoemt is ook niet relevant eigenlijk.
[Reactie gewijzigd door tes_shavon op 2 mei 2012 12:32]
Even los van de aluminium hoedjes: men laat zich vrijwillig binden aan Apple en haar voorwaarden. Hoewel het steunen van The Party voor veel mensen een vrijwillige keuze lijkt (en in sommige gevallen ook is, voor degenen in het verhaal die niet beseffen dat er een keuze zou moeten zijn) in het werk van Orwell, was er eigenlijk geen alternatief.en George Orwell, 1984toeval?
[/aluhoedjemodus]
[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 2 mei 2012 12:39]
Is that so?[...]
Even los van de aluminium hoedjes: men laat zich vrijwillig binden aan Apple en haar voorwaarden. Hoewel het steunen van The Party voor veel mensen een vrijwillige keuze lijkt (en in sommige gevallen ook is, voor degenen in het verhaal die niet beseffen dat er een keuze zou moeten zijn) in het werk van Orwell, was er eigenlijk geen alternatief.
[Reactie gewijzigd door SoSueMe op 3 mei 2012 06:57]
Het ligt aan jou.Kan aan mij liggen maar is dit niet precies wat Pietjuh omschrijft? Je bent verplicht (wat ook in het originele bericht staat) je winsten te behalen binnen de appstore en niet buitenom. Gezien het feit dat je ook enkel binnen de appstore kunt ontwikkelen kom je dus niet onder deze regel uit.
Je bedoelt anders dan honderden miljoenen klanten die met 1 druk op de knop je app kunnen installeren? -- Wat ik dus bedoel: de waarde van een goed software platform is ENORM. Dat is nu net de reden waarom ontwikkelaars die 30% blijven betalen. Er is simpelweg geen betere plek om te zijn met je app dan in de App store.maaar hoeveel voegt ios toe aan dropbox
Grote onvrede bij die mensen die niet ontwikkelen voor iOS misschien, of zich weer met vreugde in een Apple-bash topic storten.Natuurlijk levert Apple een zeer sterk platform neemt niet weg dat dit voor grote onvrede zorgt.
Hetzelfde geldt trouwens voor veel van het nieuws:Langzaam aan ken ik eigenlijk geen vergelijkbaar bedrijf op SCO na dat zovaak zo slecht in het nieuws komt.
Je bent wel een fan van hyperbolen... Welke rechtszaken worden uitgevochten door die vele rechters uit naam van de ontevreden concumenten?Mooie producten met een geweldige marketing eromheen maar tegelijkertijd een marketing afdeling die dermate ver van zijn consumenten afstaat dat blijkbaar rechters met de vloot nodig zijn om die tot reden te brengen.
Edit: ik vraag mij overigens af of dit voldoende is want klanten kunnen nog steeds buiten de appstore om een betaalde account nemen op dropbox. Dit mocht ook niet voor abbonnementen als ik het goed begrepen had.Aanvankelijk werd gedacht dat het probleem in een link naar de desktopversie van de site zat,
[Reactie gewijzigd door LOTG op 2 mei 2012 16:24]
Ebay vangt geen 30% van ieder artikel dat ik verkoop, noch hoef ik ze 30% te betalen voor diensten die ik via mijn producten(die ik via ebay verkocht heb) lever....fuck, they would have been out of business over a decade ago if they didLekker irrelevante opmerking en compleet off-topic. Kun je dit soort anti-Apple berichten niet elders delen? Daar is hier weinig behoefte aan. Apple heeft een Store met regels en daar heb je je als deelnemer aan te houden. Ik vindt het niet heel vreemd dat als Apple jou als dev een platform van miljoenen gebruikers biedt die eventueel voor jouw product betalen, dat daar gewoon winst gedeeld moet worden. Zo werkt dit overigens ook op eBay.
Nou nee. Als jij willens en wetens een SDK uitbrengt waarvan je heel goed weet dat het de regels overtreed, dan ben je een tikje onhandig bezig. Simpel lijkt me.Apple wordt steeds meer een soort van sekte. De grote leider bepaalt en iedereen volgt zonder morren.
En met zo'n boodschap of visie is weinig mis. Dat mogen ze gerust willen zijn. Of het ooit gaat lukken? Geen idee. Voorlopig is de macht van Microsoft, mede met dank aan Google iig fors ingeperkt.Ik moet nog steeds denken aan de commercial van 1984. Daar werd Apple als de grote bevrijder van IBM neergezet.....
[Reactie gewijzigd door casefan op 2 mei 2012 11:59]
Welke voorwaarden?dit komt dan dus omdat DropBox zich niet aan de voorwaarden houdt.
Dit lijkt jou argument ongeldig te maken en geeft de schijn dat er gewoon geen account aangemaakt mag worden. Ongeacht of deze betaald of alleen gratis is.Aanvankelijk werd gedacht dat het probleem in een link naar de desktopversie van de site zat, die verscheen wanneer een gebruiker de Dropbox-applicatie niet op zijn iOS-toestel had geïnstalleerd. Via die desktopsite kon extra opslagruimte worden aangeschaft.
Nadat Dropbox de pagina had aangepast, bleef Apple echter nog steeds applicaties met Dropbox-integratie weigeren.
[Reactie gewijzigd door Vesper64 op 2 mei 2012 12:15]
Hoezo, 'gedacht'? Levert Apple geen reden van weigeren aan dan? Neem toch niet aan dat ze zonder pardon je app terugsturen met de mededeling "Jammerjoh".Aanvankelijk werd gedacht dat het probleem in een link naar de desktopversie van de site zat, die verscheen wanneer een gebruiker de Dropbox-applicatie niet op zijn iOS-toestel had geïnstalleerd.
In dit geval niet, maar las je je voorwaarden even naleest, staan zulke clausules er dus wel in(niet alleen bij Apple)...je hebt dus kans dat je als (independant) ontwikkelaar kapot gaat omdat je app zonder (duidelijke) opgaaf van reden geweigerd wordt en je 3 maand voor niks heb zitten coden in een taal die je aan de straatstenen nog niet uit kan leggen.[...]
Hoezo, 'gedacht'? Levert Apple geen reden van weigeren aan dan? Neem toch niet aan dat ze zonder pardon je app terugsturen met de mededeling "Jammerjoh".
Dat zijn ook schofterige percentages als je 't mij vraagt...waarbij Apple 30 procent van de inkomsten afroomt.
[Reactie gewijzigd door Luuk1983 op 2 mei 2012 12:01]
Moeilijk te zeggen natuurlijk, maar die 30% regel is er al sinds het begin, dus daar zal het ook niet aan liggen. :-)En hoe populair zou de iphone zijn zonder de hoeveelheid apps?
Die is, dan ook zonder in-app reclame banners?Dropbox heeft er niks mee te maken in dit geval.
Het is een andere appmaker die gebruik maakt van de dropbox api.
En trouwens, dropbox zelf heeft (net als zoveel andere diensten) een gratis app in de appstore. Apple verdient dus helemaal niks aan dropbox, maar maakt wel lekker promotie voor dropbox.
Dat kan wel degelijk!Sorry hoor, maar een ander bedrijf kan voor jou niet je BTW verplichtingen voldoen.
Die bron is naar hoeveel Google vraagt voor de verkoop van je app.Google vraagt dit ook (bron)
[Reactie gewijzigd door RobbieB op 2 mei 2012 13:52]
...m.a.w. Google vraagt 0% tenzij je zelf bewust de keuze maakt. 'Vooralsnog.'Echter is het hier idd wel mogelijk om het ook buiten de Play-store aan te bieden en hier van in de app naar toe te linken (vooralsnog).
Android en MS reken je (inmiddels) hetzelfde...dus het maakt niet uit op welk platform...Voor dat percentage zetten ze toch een product neer dat minder last heeft van malware in vergelijking met Android. Ook verdienen bedrijven over het algemeen meer aan iOS dan aan Android. Als iemand dat percentage niet bevalt kan die er toch voor kiezen iOS links te laten liggen? Kunnen ze apps ontwikkelen voor Android, Windows, Blackberry.
[Reactie gewijzigd door Leejjon op 2 mei 2012 15:58]
[Reactie gewijzigd door maquis op 2 mei 2012 15:17]
Die aantallen zijn alleen zo hoog door de goedkope Android toestellen die ze weggeven bij het afsluiten van een abonnement.Het tij lijkt al wat te keren voor Apple. Op smartphone gebied zijn ze al voorbij gestreeft door Android.
Alleen de Amazon Kindle Fire heeft marktaandeel (in een groeimarkt) kunnen afsnoepen van de iPad. Voor Amazon is de Kindle Fire een loss-leader om de eigen diensten te promoten, maw de kans dat andere Android tablet fabrikanten een poot aan de grond krijgen is nihil.En het is slechts een kwestie van tijd dat dit ook op het tabletfront zal gebeuren.
[Reactie gewijzigd door Carbon op 2 mei 2012 17:29]
[Reactie gewijzigd door Zoijar op 2 mei 2012 12:05]
Nog wel.Bij Windows-machines kan dit wel
Onjuist!Bij iOS kun je überhaupt niet op een alternatieve "legale" manier applicaties installeren.
Maar zou je Valve ook moeten betalen voor je abbonnementen?Die vergelijking gaat niet op. Het spel wordt niet geleverd / geupdate via de Microsoft kanalen. Je moet de vergelijking maken met Steam. En ik durf wedden dat Valve ook wel langs de kassa passeert wanneer een producent zijn spel via Steam ter beschikking stelt.
Nee. Ik heb via steam Eve online aangeschaft, maar het abo regel ik ieder kwartaal met CCP.Maar zou je Valve ook moeten betalen voor je abbonnementen?
Vergeet niet dat 'in het verleden' het nog om eigen diensten ging.In het verleden was er vaker kritiek op deze voorwaarde, die ontwikkelaars verplicht om bedragen via de App Store af te rekenen, waarbij Apple 30 procent van de inkomsten afroomt.
Krijgen we dat broodje app verhaal weer!Ze zijn natuurlijk in het verleden bijna failliet gegaan
[Reactie gewijzigd door Carbon op 2 mei 2012 20:41]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets E3 2013 Mobiele telefoons Google Sony Apple Microsoft Games Politiek en recht Consoles
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. onderdeel van De Persgroep, ook uitgever van Computable.nl, Autotrack.nl en Carsom.nl • Hosting door True