Oracle heeft de eerste versie van zijn eigen Java Development Kit voor Mac OS X beschikbaar gesteld. De release van de eerste OS X-versie valt samen met het uitkomen van de Java SE 7 Update 4 en de JavaFX 2.1-versies.
In de versie voor Mac OS X heeft Oracle de sdk JavaFX, versie 2.1, inbegrepen. Oracle had in oktober vorig jaar, op de JavaOne-keynote, al beloofd Java voor OS X uit te brengen. De Java SE 7 Update 4 heeft een beter garbage-collection-algoritme, genaamd Garbage First. Ook zou Oracle verbeteringen hebben toegevoegd in de Java Virtual Machine, door de Oracle Java HotSpot JVM en de Oracle JRockit JVM samen te voegen. JavaFX 2.1 ondersteunt nu ook audio en video in h264/avc- en aac-formaat.
De vierde update van Java Runtime Environment 7 voor OS X, de virtuele machine die nodig is om Java-code uit te voeren, is er nog niet. Die zou later dit jaar verschijnen. Sinds Mac OS X 10.7 levert Apple standaard geen Java meer mee, maar was het wel te downloaden via Apples software-updater. Het bedrijf wil dat softwareontwikkelaars native code gebruiken in plaats van cross-platform-Java-code. Waarom er zo veel tijd zit tussen de laatste versie van Apple en de eerste van Oracle is niet bekend.
[Reactie gewijzigd door eamelink op vrijdag 27 april 2012 15:37]
[Reactie gewijzigd door TvdW op vrijdag 27 april 2012 15:48]
[Reactie gewijzigd door johnbetonschaar op zaterdag 28 april 2012 15:35]
Dit gold inderdaad voor de eerste Java desktop GUI library, AWT, die als een soort after-thought aan Java is toegevoegd. Al sinds versie 1.2 uit 1998 (!) is de standaard GUI library Swing, die voor ieder platform gewoon gebruik maakt van de native widget set. Java applicaties zien er op de Mac dan ook gewoon uit als MAC applicaties, op Windows gewoon als Windows applicaties, etc. Dat je 14 jaar na dato nog steeds bij zo'n beetje ieder artikel over Java dit soort opmerkingen tegenkomt zegt dan ook genoeg over de impact die AWT heeft gehadWat mij betreft een goede ontwikkeling, Java applicaties vielen altijd enorm uit de toon wat integratie met de rest van het systeem betreft, en door hun lelijke en trage user interfaces die zich totaal niet aan de UI guidelines hielden.
Als dat zo is, waarom levert Apple standaard dan geen Java mee?Zo een beetje bijna alles draait gedeeltelijk of grotendeels op Java.
Dat is niet geheel waar, standaard komt Lion al niet meer met Java.Zo een beetje bijna alles draait gedeeltelijk of grotendeels op Java. Dus je hebt zomaar een grote functionaliteit uit je Macbook gesloopt.
Ik weet uit ervaring dat een gat op platform 1 (windows) nog niet hoeft te betekenen dat dat gat er ook is op een ander platform (Linux, BSD, OS X). D'r was in de tijd een hele nare worm die zich een weg naar binnen vrat op Linux systemen met Apache 1.3.6, iets waar veel Cobalts door sneuvelden, maar dat Wormpje kwam niet binnen op FreeBSD systemen, Sun systemen, etc.De gaten waren al maanden gedicht voor Windows...
Da's niet waar, iedere Apple update/patch wordt begeleid door een KB artikel, met een link naar een seperaat KB artikel wat uitsluitend de security related aanpassingen behandeld.je weet nooit wanneer gaten geplugd worden of wanneer een patch uitkomt wat deze precies doet. Vervelend voor jou als thuisgebruiker, nog vervelender voor je netwerk admin.
Niets in OSX is afhankelijk van Java!Zo een beetje bijna alles draait gedeeltelijk of grotendeels op Java.
[Reactie gewijzigd door Carbon op zaterdag 28 april 2012 15:34]
Oracle had issued the patch to Windows and Linux machines seven weeks prior to when Apple, which does its own Java maintenance, released the update for Macs.
[Reactie gewijzigd door Onno op vrijdag 27 april 2012 16:16]
OS X 10.7 is ook de enige "Certified System Configuration" (zie hier).Can I use the Oracle JDK on older OS X versions?
Probably not. The underlying issue here is that the Oracle JDK requires certain APIs that Apple introduced in Lion. The functionality introduced in these new APIs did to some extent exist in older OS X versions but were not official APIs.
What if I want a 32-bit JVM, or support for older PPC-based Macs?
There are community efforts based on OpenJDK to build JDK 7 for other configurations, easily found using your favorite search engine. We applaud these efforts! :-)
Dan ben ik wel benieuwd naar een objectieve bron, anders dan de mening van de auteur..."Het bedrijf wil dat softwareontwikkelaars native code gebruiken in plaats van cross-platform-Java-code."
Dat lijkt me wel duidelijk, eigenlijk. Tot en met 10.6 verzorgde Apple zelf haar Java releases en was het Apple's zorg dat de Java Virtual Machine (JVM) voldeed aan de standaard. Na 10.6 heeft Apple geen zin meer gehad om zelf de release te onderhouden, dus viel de verantwoordelijkheid bij Oracle om de meest recente versie van de JVM naar Mac OS X te poorten.Waarom er zo veel tijd zit tussen de laatste versie van Apple en de eerste van Oracle is niet bekend.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Laptops Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True