AMD zegt afgelopen kwartaal een flinke stijging in de verkoop van processors voor laptops te hebben genoteerd. Nagenoeg alle processors voor laptops waren accelerated processing units of apu's: cpu's met ingebouwde gpu's.
Voor de toename van dertig procent in de levering van chips voor laptops zijn vooral Llano en Brazos verantwoordelijk: volgens AMD bestaat de levering voor laptops inmiddels voor nagenoeg 100 procent uit apu's. Ook met de verkoop van gpu's zou het goed gaan: de overstap naar 28nm-producten met de Southern Islands-serie levert hogere marges voor AMD. De desktop-processormarkt, met Bulldozer-cpu's, doet het redelijk, vooral dankzij kostenbesparingen op de productie.
Ondanks vrij positieve cijfers op de verschillende markten waar AMD actief is, heeft het bedrijf geen winst kunnen bijschrijven in de boeken. De cpu-divisie maakte dit kwartaal 124 miljoen dollar winst, iets minder dan vorig kwartaal en ook de omzet daalde licht. De gpu-divisie maakte 34 miljoen dollar winst, net iets meer dan vorig kwartaal bij gelijke omzet. Van de totaalcijfers moest echter een kostenpost van 703 miljoen dollar worden afgetrokken, waardoor de potentiële winst van 92 miljoen dollar veranderde in een netto verlies van 590 miljoen dollar. Met de 703 miljoen dollar koopt AMD zijn exclusiviteitsrecht op 28nm-productie bij GlobalFoundries af. AMD heeft zijn belang in GlobalFoundries per 5 maart volledig afgestoten.
Voor de rest van het jaar verwacht AMD een lichte stijging van de winst, wat zonder GloFo-afschrijving tot zwarte cijfers moet leiden. Nieuwe producten, zoals de Trinity-apu's die met verbeterde Piledriver-cores en betere gpu gemaakt zullen worden, moeten daar onder meer aan bijdragen. De productie van die Llano-opvolgers is al begonnen en moet betere prestaties met een lager energieverbruik combineren. Ook de opvolger van de Trinity-generatie is bijna gereed voor productie: deze 28nm-apu's zullen in de tweede helft van het jaar geproduceerd gaan worden.
CPU divisie 124mil winstondanks vrij positieve cijfers op de verschillende markten waar AMD actief is, heeft het bedrijf geen winst kunnen bijschrijven in de boeken. De cpu-divisie maakte dit kwartaal 124 miljoen dollar winst, iets minder dan vorig kwartaal en ook de omzet daalde licht.
[Reactie gewijzigd door salamondo op vrijdag 20 april 2012 12:23]
Van de totaalcijfers moest echter een afschrijving van 703 miljoen dollar worden afgetrokken, waardoor de potentiële winst van 92 miljoen dollar veranderde in een netto verlies van 590 miljoen dollar. Met de 703 miljoen dollar koopt AMD zijn exclusiviteitsrecht op 28nm-productie bij GlobalFoundries af.
[Reactie gewijzigd door sdk1985 op vrijdag 20 april 2012 14:24]
dus dat er totaal gezien 590 mj verlies is dat klopt idd."Van de totaalcijfers moest echter een afschrijving van 703 miljoen dollar worden afgetrokken, waardoor de potentiële winst van 92 miljoen dollar veranderde in een netto verlies van 590 miljoen dollar."
Eigenlijk niet. Ze lijden zwaar verlies omdat ze een exclusiviteitsrecht hebben afgekocht. Dat grapje kost ze 703 miljoen dollar. Ze maakten, afgezien van deze afschrijving, nauwelijks meer winst dan vorig jaar. Een winst van ongeveer 90 miljoen dollar per jaar zal deze grote afschrijving moeten dragen.Goed om te lezen
[Reactie gewijzigd door Zanac-ex op vrijdag 20 april 2012 13:29]
[Reactie gewijzigd door Magalaan op vrijdag 20 april 2012 12:35]
Wat ik me afvraag is hoeveel notebook cpu's Intel verkocht heeft, anders zegt die 30% nog niets.Goed om te lezen, op die manier blijft er tenminste nog een geduchte tegenstander tegenover Intel staan.
Qua kosten doen ze het redelijk, maar qua aantallen niet. Volgens mij worden er maar weinig nieuwe desktops verkocht, dus AMD zal het vooral moeten hebben van de notebookmarkt.De desktop-processormarkt, met Bulldozer-cpu's, doet het redelijk, vooral dankzij kostenbesparingen op de productie.
[Reactie gewijzigd door E.Ross op vrijdag 20 april 2012 12:31]
[Reactie gewijzigd door BikkelZ op vrijdag 20 april 2012 12:57]
Een P4 wil je volgens mij toch ook niet echt, ik zit nu achter een P4 (stage pc). Grootste probleem ligt bij de hdd en 1 gb intern (wel Windows Xp), maar m'n CPU zit vaak aan z'n max, vooral omdat ik af en toe berekeningen moet uitvoeren met ArcGIS en dingen als Flash in Firefox zorgen ook vaak voor een leuke CPU belasting. Ik zou op z'n minst gaan voor een dual core om de CPU af toe te ontlasten. (heb ik thuis wel) en dat is wat je ook vaak ziet in pc- en smartphone land: Veel cores!Ik zit liever achter een snelle P4 met een SDD en 16GB intern dan een i7 met 4GB intern en een normale HD
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Apple Microsoft Sony Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True