Intel heeft in samenwerking met Lava de eerste smartphone met een Medfield-processor aangekondigd. Op 23 april moet de Xolo X900 verkrijgbaar zijn, voor een prijs van omgerekend 323 euro. Het toestel komt waarschijnlijk niet naar Nederland.
Het toestel is het eerste dat draait op de door Intel ontwikkelde Z2460-soc uit de Medfield-serie, die bedoeld is voor mobiele apparaten. Daarbij doet de Atom-core zijn werk op 1,6GHz. De schermdiagonaal van de Xolo X900 bedraagt 4,03", maar de schermresolutie werd niet bekendgemaakt. Voor het maken van foto's is een 8-megapixelcamera ingebouwd.
De software van het Indiase toestel is gebaseerd op Android Gingerbread. Een update naar Android Ice Cream Sandwich volgt later, aldus Intel. Het is onduidelijk waarom bij de introductie voor het verouderde Gingerbread is gekozen; Intel heeft al enige tijd zijn Android 4.0-port voor Intel-hardware gereed.
Op 23 april moeten Indiase consumenten de Xolo X900 kunen kopen. Omgerekend moet er 323 euro voor het toestel worden neergelegd. Eerder liet Intel-ceo Paul Otellini al weten dat deze week de eerste Intel-smartphone uitkomt.
Waarschijnlijk komt de Xolo X900 alleen uit in India, aangezien het bedrijf Lava, dat het toestel heeft gemaakt, vooral daar actief is. Wel komen er misschien andere Intel-smartphones naar Nederland. Zo is van Motorola, LG en Lenovo bekend dat zij werken aan toestellen met Intel-hardware.
[Reactie gewijzigd door moh.moh op donderdag 19 april 2012 14:14]
[Reactie gewijzigd door watercoolertje op donderdag 19 april 2012 14:32]
Ja en nee, aan het einde van de rit gaat het om performance per watt en de max haalbare performance, niet of dat wordt behaalt met 1, 2 of 4 cores natuurlijk...Whichever way you look at it, for a device with single-core processor these are impressive numbers.
[Reactie gewijzigd door RaJitsu op donderdag 19 april 2012 14:29]
[Reactie gewijzigd door Perkouw op donderdag 19 april 2012 15:11]
Zie artikel.Ik ben erg benieuwd naar de keus voor India, waarom dat land precies (afgezien van de producent) en waarom niet leveren aan andere landen ?
Persoonlijk ben ik niet echt gecharmeerd van het design, maar goed ze begeven zich ook nog maar net op de smartphone markt. Wie weet wat de toekomst brengt. Ook snap ik de keus voor gingerbread niet echt, ik ben benieuwd wat de reden hierachter is.
[Reactie gewijzigd door mad_max234 op donderdag 19 april 2012 14:21]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Laptops Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True