SkyDrive heeft laten weten dat de opslagdienst compatibel is met OpenDocument-bestanden. Ook kunnen via de browser bestanden tot 300MB geüpload worden en introduceert Microsoft een nieuwe linkverkorter voor met name Twitter.
De cloudopslagdienst van Microsoft ondersteunde logischerwijs al Office Open XML, een op xml gebaseerd bestandsformaat dat in Office wordt gebruikt, maar daaraan is nu het OpenDocument-formaat toegevoegd. Dit open bestandsformaat voor tekstverwerkers, spreadsheets en presentaties wordt onder andere gebruikt door OpenOffice, LibreOffice, Corel WordPerfect Office en Google Docs, terwijl ook Office 2007 en Office 2010 odf-bestanden kunnen lezen en schrijven.
Om grotere bestanden te kunnen uploaden, heeft Microsoft de limiet op de bestandsgrootte op SkyDrive opgehoogd van 100 naar 300MB, als daarbij gebruik wordt gemaakt van de browser. Verder heeft Microsoft de linkverkorter 'sdrv.ms' aan SkyDrive toegevoegd. Hierdoor moet het eenvoudiger worden om bestanden die op SkyDrive zijn geparkeerd te linken op diensten als Twitter. Ook plaatjes die gemaakt zijn met Windows Phone kunnen gebruikmaken van de linkverkorter.
Geruchten over de komst van onder andere odf-ondersteuning in SkyDrive deden al in februari de ronde. Microsoft belooft verder dat het op korte termijn nog meer nieuwe functionaliteit voor zijn cloudopslagdienst zal aankondigen, waarbij het bedrijf wellicht verdere plannen voor de integratie van SkyDrive met Windows 8 zal beschrijven.
[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op donderdag 19 april 2012 14:38]
Ook niet veel, maar zover ik zo snel kon testen meer dan skydrive.Microsoft Word (.DOC and .DOCX)
Microsoft Excel (.XLS and .XLSX)
Microsoft PowerPoint (.PPT and .PPTX)
Adobe Portable Document Format (.PDF)
Apple Pages (.PAGES)
Adobe Illustrator (.AI)
Adobe Photoshop (.PSD)
Tagged Image File Format (.TIFF)
Autodesk AutoCad (.DXF)
Scalable Vector Graphics (.SVG)
PostScript (.EPS, .PS)
TrueType (.TTF)
XML Paper Specification (.XPS)
Archive file types (.ZIP and .RAR)
Je bedoelt afgezien van gratis 25GB cloudspace ter beschikking stellen ?maar zover ik kan zien doet Skydrive niks echt belangrijks beter of meer dan google docs hoor.
[Reactie gewijzigd door hAl op donderdag 19 april 2012 15:47]
[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op donderdag 19 april 2012 17:47]
[Reactie gewijzigd door lenny_z op donderdag 19 april 2012 15:17]
[Reactie gewijzigd door snirpsnirp op donderdag 19 april 2012 14:19]
[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op donderdag 19 april 2012 15:04]
Dat is wel een gedurfde uitspraak als je het niet zeker weetVolgens mij is dit niet vergelijkbaar met dropbox / spideroak. (mogelijk zit ik er helemaal naast), maar met Skydrive kun je niet synchroniseren vanaf verschillende apparaten. Het is gewoon een soort online opslag
[Reactie gewijzigd door vali op donderdag 19 april 2012 16:21]
Kunnen gebruikmaken van... wat houd dat in, moet ik iets instellen? een app downloaden? weet iemand hoe dit in zijn gang gaat? Ik vind t nu echt wel een groot nadeel dat de twitter fotos die ik vanaf me WP7 upload zo'n gigantische link hebben..Ook plaatjes die gemaakt zijn met Windows Phone kunnen gebruikmaken van de linkverkorter.
[Reactie gewijzigd door looyenss op donderdag 19 april 2012 13:54]
[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op donderdag 19 april 2012 15:08]
[Reactie gewijzigd door hAl op donderdag 19 april 2012 16:15]
[Reactie gewijzigd door cibrhusk op vrijdag 20 april 2012 10:51]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Android Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Microsoft Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True