Canon heeft twee nieuwe modellen in zijn Cinema EOS-lijn uitgebracht. De EOS-1D C is in grote lijnen een EOS-1D X, maar dan met de mogelijkheid om 4k-video op te nemen, terwijl de EOS C500 het nieuwe topmodel is voor filmmakers.
Canon maakte eerder al bekend bezig te zijn met de ontwikkeling van een dslr met 4k-video-mogelijkheid en toonde bij de introductie van het EOS C300-videosysteem al een prototype van deze camera, maar heeft de EOS-1D C nu officieel aangekondigd.
De EOS-1D C heeft dezelfde body en specificaties als de EOS-1D X-dslr, maar heeft als extra de mogelijkheid om 4k-video met een framerate van 23,976fps en 1080/60p-video op te nemen. Voor 4k-video wordt een crop van de fullframe-beeldsensor ter grootte van een aps-h-sensor genomen, waardoor geen interpolatie nodig is. Dit voorkomt het optreden van moiré en andere beeldfouten. Naast een 4k-crop is het ook mogelijk om een Super35mm-crop bij full-hd-opnames in te stellen, voor filmmakers die met dat gezichtsveld bekend zijn.
De 4k-video wordt vastgelegd met 8bit-mjpeg-compressie op cf-kaartjes, terwijl een ongecomprimeerd ycbcr-4:2:2-signaal via hdmi afgevoerd kan worden naar een extern opnameapparaat. Speciaal met het oog op meer vrijheid bij nabewerking kan gebruik worden gemaakt van de Canon Log Gamma-functionaliteit.
De EOS-1D C heeft verder dezelfde specificaties als de EOS-1D X, met onder meer twee Digic 5+-chips voor de beeldverwerking, een af-module met 61 af-punten, een iso-bereik van 100-25.600 en een 3,2"-display achterop. De EOS-1D C is vanaf oktober beschikbaar.
Ook kondigde Canon de ontwikkeling van de EOS C500-camera aan. Dit wordt het nieuwe topmodel in de Cinema EOS-lijn van Canon en voegt boven op de specificaties van de huidige C300-videocamera de mogelijkheid toe om 4k-raw-video op te nemen. Ook is 2k-video met een 12bit-4:4:4-signaal op te nemen en zijn framerates mogelijk tot 120fps bij de 4k- en 2k-resolutie. Net als de EOS C300 kan de EOS C500 geleverd worden met Canon EF- of PL-lensmount.
Naast de twee Cinema EOS-bodies introduceerde Canon ook twee nieuwe Cinema EOS-lenzen in zowel de Canon EF- als de PL-mount. De CN-E15.5-47mm T2.8 is een nieuw groothoekobjectief, terwijl de CN-E30-105mm T2.8 een nieuwe telezoomobjectief is. Beide lenzen zijn geschikt voor 4k-video.

[Reactie gewijzigd door Mawanella op 13 april 2012 16:12]
[Reactie gewijzigd door Julesk op 13 april 2012 15:05]
[Reactie gewijzigd door NomenNanne op 13 april 2012 15:14]
De 5Dmk3 heeft bijv. de AF unit van de 1DX gekregen en is in dat opzicht vele malen beter dan de mk2. Verder zijn de verbeteringen idd niet schokkend, maar de AF is wel significant en daardoor voorzie ik dat de mk3 weer een grote hit gaat worden.Voor je het weet stap ik over naar een bedrijf wat wel gewoon nog fotocamera's maakt voor een normale prijs. De enige fotocamera die ze in een jaar hebben weten uit te poepen is een overpriced kopie van de vorige met betere filmfuncties....
[Reactie gewijzigd door Aham brahmasmi op 13 april 2012 22:53]
[Reactie gewijzigd door p0pster op 14 april 2012 10:22]
[Reactie gewijzigd door jj71 op 13 april 2012 15:26]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. onderdeel van De Persgroep, ook uitgever van Computable.nl, Autotrack.nl en Carsom.nl • Hosting door True