Criminelen hebben bij betalingsverwerker Global Payments via een hack creditcardgegevens van maximaal 1,5 miljoen mensen buitgemaakt. Dat heeft het betalingsbedrijf laten weten. Eerder werd uitgegaan van 50.000 slachtoffers.
De kans dat gegevens van Nederlandse creditcardhouders zijn buitgemaakt, lijkt klein. Global Payments zegt in een statement te geloven dat de hack zich beperkte tot gegevens van Noord-Amerikanen. Het aantal mensen dat door het datalek is getroffen zou maximaal anderhalf miljoen zijn. Een preciezer cijfer heeft Global Payments niet vrijgegeven. Namen, geboortedata en bsn-nummers zouden niet zijn buitgemaakt.
De hack werd ontdekt, nadat Global Payments had gemerkt dat kwaadwillenden betalingen deden via de gegevens van creditcards. Daarop hebben creditcardmaatschappijen betalingen via Global Playments geblokkeerd om verdere verspreiding van fraude te voorkomen.
Dat er een betalingsprovider was gehackt, kwam vrijdag al naar buiten. Toen meldde zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen bij het onderzoek dat het ging om maximaal 50.000 slachtoffers van het datalek. Het is onduidelijk hoe en wanneer hackers de gegevens hebben buitgemaakt.
toch wel... in sommige landen gebruiken ze credit card om je leeftijd te controleren.Ik hoop toch echt niet dat mijn geboortedatum en BSN gekoppeld zijn aan mijn credit card.
Doen ze ook.Ik gebruik zo'n ding, als ik achter misbruik kom geef ik het aan en regelen ze het maar. Mogen ze bewijzen dat ik het ding daadwerkelijk gebruikt heb, hadden ze maar een veilig systeem moeten maken.
Dat is leuk voor de legitieme zaken, maar deze beveiliging werkt alleen als dit vereist wordt voor *elke* toko waar je met cc kunt betalen. Maar zolang het nog steeds geaccepteerd wordt dat er zo'n carbon-afdruk van je cc gemaakt wordt waar jij (of een fraudeur) je handtekening op zet, kan er gefraudeerd worden.(Ondertussen maken overigens veel bedrijven gebruik van Mastercard Securecode, in winkels moet je een pin code gebruiken en op internet gebruik ik mijn Random Reader voor betalingen. Dus alleen aan de verificatie code en het CC nummer heb je niet veel meer).
[Reactie gewijzigd door lostom op maandag 2 april 2012 17:56]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Mobiele telefoons Laptops Apple Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True