Uit onderzoek blijkt dat Android-gebruikers ongeveer vier keer meer besteden in Amazons Appstore vergeleken met Googles eigen Play-winkel. De iTunes-winkel van Apple blijft echter nog steeds de hoogste omzet draaien.
Volgens marktonderzoeker Flurry wordt voor elke uitgegeven dollar in iTunes 89 cent in de applicatiewinkel van Amazon uitgegeven. Googles Play-winkel blijft met 23 cent per iTunes-dollar daar ver bij achter. Het was al langer bekend dat ontwikkelaars doorgaans meer interesse hebben voor Apples iOS, omdat daar meer geld valt te verdienen.
Het is opvallend dat Amazons applicatiewinkel voor Android zoveel meer opbrengt dan Googles eigen Play-winkel: de Appstore wordt alleen op Amazons eigen apparaten standaard meegeleverd, al kunnen Android-gebruikers er wel voor kiezen om de applicatiewinkel zelf te installeren. Vervolgens kan software ook vanaf de Amazon-site worden gedownload. Daarnaast begon het onlinewarenhuis pas vorig jaar met het aanbieden van zijn Appstore, terwijl Google al veel langer software verkoopt op Android-apparaten.
Flurry berekende de inkomsten door als steekproef een serie populaire applicaties te nemen die in elke applicatiewinkel is te krijgen. Vervolgens werden over een periode van 45 dagen de inkomsten berekend, waarbij de meting in februari van dit jaar eindigde. Volgens Flurry kennen de gemeten applicaties gezamenlijk 11 miljoen gebruikers per dag.

[Reactie gewijzigd door The_Double op zondag 1 april 2012 12:22]
[Reactie gewijzigd door Eric167 op maandag 2 april 2012 21:22]
[Reactie gewijzigd door SirNobax op zondag 1 april 2012 10:22]
[Reactie gewijzigd door hAl op zondag 1 april 2012 10:36]
[Reactie gewijzigd door reemprive op zondag 1 april 2012 14:07]
apples en peren bedoelt geUiteindelijk is dit appels en peren vergelijken
Dit is IMO meer het gevolg dan de oorzaak. Er worden veel gratis apps aangeboden omdat betaalde apps vaak minder opleveren, omdat er in verhouding weinig betaalde apps gekocht worden.Waarschijnlijk omdat er in de Google Play-store verhoudingsgewijs veel meer gratis apps staan.
Uit onderzoek blijkt dat gratis apps door al die reclame véél meer accu gebruiken dan de betaalde variant. Dan heb ik toch liever de betaalde variant. En zeg nu zelf, waar hebben we het over? Als je te beroerd bent om de ontwikkelaar te steunen met een bijdrage ¤0,79 / ¤1,59 of iets in die richting verdien je wat mij betreft al die verschrikkelijke reclame met bijbehorende battery drain.Veelal zijn deze apps net zo goed of beter dan een betaalde variant.
[Reactie gewijzigd door JanvdVeer op zondag 1 april 2012 10:51]
Er worden veel gratis apps aangeboden omdat betaalde apps vaak minder opleveren
Spreek je jezelf hier niet een beetje tegen? Als volgens jou gratis apps vaak meer opleveren, hoe kan je het afkopen van de adds dan ondersteunen noemen.En zeg nu zelf, waar hebben we het over? Als je te beroerd bent om de ontwikkelaar te steunen met een bijdrage ¤0,79 / ¤1,59
Dat is inderdaad een minpunt, maar ik heb zelf gemerkt dat ik met gratis apps (bijvoorbeeld I Stats Free, waarbij ook geen reclame zit(heb overigens wel gedoneerd))Uit onderzoek blijkt dat gratis apps door al die reclame véél meer gebruiken dan de betaalde variant.
Per definitie heb je hier ongelijk, of is het werkelijk voor jou de prijs van de app die bepaalt hoe goed hij is?en de claim dat gratis apps beter zijn is helemaal belachelijk natuurlijk.
Vaak probeert de ontwikkelaar je wel aan te sporen de betaalde versie aan te schaffen, indien die er is. Daar moet natuurlijk wel iets tegenover staan voor de koper hè.Per definitie heb je hier ongelijk, of is het werkelijk voor jou de prijs van de app die bepaalt hoe goed hij is?
[Reactie gewijzigd door JanvdVeer op zondag 1 april 2012 18:38]
Ik denk dat wij elkaar op dit punt verkeerd begrepen hebben... Ik ga ervan uit dat er voor praktisch iedere betaalde app een gratis alternatief is door een concurrent.Vaak probeert de ontwikkelaar je wel aan te sporen de betaalde versie aan te schaffen, indien die er is. Daar moet natuurlijk wel iets tegenover staan voor de koper hè.
Vaak is dat verwijdering van reclame en/of extra features.
[Reactie gewijzigd door NewDust op zondag 1 april 2012 20:33]
Volgens mij heb je het hele principe achter "pre-paid" nog niet doordeze kosten geld, daar heb ik echt geen zin in.
[Reactie gewijzigd door Hubman op zondag 1 april 2012 12:04]
[Reactie gewijzigd door Hurrdurr op zondag 1 april 2012 10:40]
Of: google ziet android als onderdeel van een groter geheel, neemt verlies op 1 onderdeel omdat het als voeding dient voor andere onderdelen. (datamining for Ads)Grappig! Android gaat de kant uit van de PC-games markt: geen droog brood aan te verdienen!
[Reactie gewijzigd door geez op zondag 1 april 2012 10:20]
[Reactie gewijzigd door IJssiej op zondag 1 april 2012 10:16]
Met een bankrekening mag je ook rood staan. En "ijzeren wil" wat is dat voor onzin, een beetje zelfbeheersing is een basisvaardigheid in het leven.met een credit card moet je een redelijk ijzeren wil hebben om geen geld uit te geven dat je niet hebt
Het marktaandeel android is echter groter dan iOS, en toch trekken de developers meer naar iOS dan android. Er spelen dus veel meer factoren.Ik vraag me af in hoeverre dit een self-fulfilling prophecy is.
"oh het iOS marktaandeel is groter, dus we developen voor iOS", waardoor er gewoon veel meer content aangeboden wordt..
[Reactie gewijzigd door M_V op zondag 1 april 2012 10:22]
[Reactie gewijzigd door Dreamvoid op zondag 1 april 2012 16:52]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Laptops Sony Games Microsoft Politiek en recht Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True